radoooo
29.05.08,23:18
Dobry den, kupujem novy byt v bytovke, ktora je este len pred postavanim. Mozete mi poradit, ake doklady by som si mal vyziadat od developera a na co si dat pozor pred tym ako podpisem zmluvu? Developer este nestaval ziaden bytovy projekt.
cowboyka
30.05.08,12:01
zdravím, uvediem príklad.

Stalo sa to mojej dobrej známej. Zhruba pred dvoma rokmi sa začala výstavba nových bytových domov - riadne uzavreli zmluvu, zaplatili zálohu a začalo sa staviať. Po viac ako dvoch rokoch im oznámili, že cena bytov pôjde hore - "vraj nečakane" a išla rapídne hore z cca 4 mil. na 8 mil. - je to riadny skok a teraz si predstavte túto situáciu - projektant, resp. človek, ktorý s nimi uzatváral zmluvu, tak im povedal, buď doplatia zvyšok, alebo im vrátia zálohu-šak majú ďalších ľudí. No a teraz si vezmite, postavili byty za ich peniaze a že keď sa im to nepáči, tak im vrátia ich zálohu späť - no mňa by šľak trafil - pretože človek čaká nato 2,5 roka a myslí si, že je to ok - hotová vec a zrazu takáto zrada.

nabalili sa na ich peniazoch a teraz určite majú nejakých papalášov a zrazu chcú obyčajných ľudí vysáčkovať - veď to je tá naša slovenská byrokracia a slovenská legislatíva.


Teda, asi takto - pozor na takéto investície, ja by som do zmluvy zakotvila aj takéto zadné dvierka, že cena je fixná a nemenná a že byt fakt bude môj a nie, za moje postavia a iný v ňom budú bývať.

takže asi len v tekejto skratke k tomuto - držím palce