samuelka
30.05.08,07:08
Prosím poradťe mi.
Naša firma si chce požičať peniaze od FO a táto chce od nás aby sme ručili: 1.založili hnuteľný majetok 2.vystavili zmenku , keďže ide o vyšší obnos peňazí.
Neviem, či to mám zahrnúť všetko do jednej zmluvy ? - zmluvy o pôžičke?
alebo mám pripraviť zmluvu o pôžičke, zmluvu o záložnom práve a zmenku osobitne?ak osobitne: mám rozdeliť sumu na jednotlivé čiastky?
Dohodli sme sa platiť istinu s polročným odkladom a uroky platiť každý mesiac.
Načo si mám dať pozor,aby som sa nejakym omylom nezadlžila viac ako v skutocnosti, aby nejaky zo spominanych dokladov nebol zneužitý po tom co bude splateny?
Dakujem velmi pekne.
samuelka
30.05.08,06:12
Prosím poradí mi niekto?
Stačí jedna zmluva o pôžičke, kde zahrniem aj záložné právo na hnuteľný majetok a zmenka?
samuelka
30.05.08,06:25
mne tu nikdy nikto neodpovedaaaaa :mad: :mee:
:confused: asi nemam dost zaujmave otazky.... tak nic, majte sa
josh
31.05.08,13:57
mozno ti preto nikto neodpovedal za hodinu, lebo tu nikto nebol. zas to tu nie je vsemohuce a vseriesiace.
staci jedna zmluva o pozicke, mozes do nej dat vsetko, ale aj nemusis. obe riesenia su ok podla mna.
nezabudni registrovat zalozne pravo u notara v pripade, ak nepride k odovzdaniu zalohu.
spokojna? moze byt?
samuelka
02.06.08,14:33
Ďakujem...:o ... nooo,je pravda,že sem veľmi nepíšem,len keď niečo potrebujem a mala by som byť asi trpezlivejšia:rolleyes:ďakujem...dufam,že to zvládnem...aj keď už horí termín.