slavka76
30.05.08,07:43
Ahojte,

od 01.06.08 zacinam pracovat na zivnost. Z prispevkov som vycitala, ze prvy rok nemusim platit odvody do Soc. poistovne, je to dobrovolne. Co mi odporucite, mam si platit odvody do soc. poistovne alebo nie? Co ak nebudem platit, o co prichadzam? Ak by som sla napr. na matersku, ma platenie/neplatenie vplyv na vysku prispevku?
Dakujem
Zoltán Kovács
30.05.08,05:47
Ahojte,

od 01.06.08 zacinam pracovat na zivnost. Z prispevkov som vycitala, ze prvy rok nemusim platit odvody do Soc. poistovne, je to dobrovolne. Co mi odporucite, mam si platit odvody do soc. poistovne alebo nie? Co ak nebudem platit, o co prichadzam? Ak by som sla napr. na matersku, ma platenie/neplatenie vplyv na vysku prispevku?
Dakujem

Áno má. Ak nebudeš nemocensky poistená pred nástupom na materskú dovolenku 270 dni, tak nemáš nárok na materskú.
slavka76
31.05.08,06:03
vdaka za radu, radsej si odvody teda budem platit
kabul
01.06.08,18:51
ja ti tiež odporúčam platiť, odvody do soc. poist su v podstate dobrovoľné preto lebo poistovna ich výšku nema na základe čoho vypočítať, kedže podnikateľskú čínnosť len záčínaš...
No a ak by si neplatila nemala by si nárok napr. na nemocenské dávky, tak ako to úž bolo povedané