adinka55
30.05.08,07:59
Dobry den,

chcela by som Vas poprosti v strucnosti:
ak idem predavat alkohol tyka sa ma aj spotrebna dan z liehu alebo len staci podavat tlacivo hlasenia. Je medzitym nejaka suvislost?

Dakujem
Excise Duty
30.05.08,10:08
Dobry den,

chcela by som Vas poprosti v strucnosti:
ak idem predavat alkohol tyka sa ma aj spotrebna dan z liehu alebo len staci podavat tlacivo hlasenia. Je medzitym nejaka suvislost?

Dakujem

Odporúčam podrobne preštudovať zákon č. 105/2004 Z. z. o spotrebnej dani z liehu v znení neskorších predpisov, najmä ustanovenie § 44, ktoré sme na Porade detailne už dávno prebrali.
adinka55
30.05.08,10:57
Dakujem, potrebujem sa hlavne zorientovat kde, co, ako.
Pru
13.04.09,08:49
aj ja aby som potrebovala poradiť, čo treba naštudovať, známy sa ma pýtal, či mu budem robiť účto, ale bude mať pohostinstvo, že tam treba sledovať spotrebu liehu, nemám s tým vôbec skúsenosť, tak prosím o radu, po naštudovaní zákona, kde som len začala som sa dočítala, že sa posiela oznámenie o spotr.liehu na colný úrad, neviem, či podklady mi musí dať podnikateľ, alebo ako postupovať, dík moc.
veronikasad
13.04.09,08:57
aj ja aby som potrebovala poradiť, čo treba naštudovať, známy sa ma pýtal, či mu budem robiť účto, ale bude mať pohostinstvo, že tam treba sledovať spotrebu liehu, nemám s tým vôbec skúsenosť, tak prosím o radu, po naštudovaní zákona, kde som len začala som sa dočítala, že sa posiela oznámenie o spotr.liehu na colný úrad, neviem, či podklady mi musí dať podnikateľ, alebo ako postupovať, dík moc.

http://www.porada.sk/t102173-zrusenie-oznamovacej-povinnosti-z-liehu.html?highlight=hl%E1senie+liehu
Danielle369
13.04.09,08:57
už sa neposiela oznamenie o spotrebe liehu. Treba aby si podnikatel viedol denný záznam o spotrebe na prevádzke.
Pru
13.04.09,09:04
ďAkujem, to ma potešilo, že oznámenie zaniká, akurát som mala otvorenú stránku colného úradu a začala čítať. Takže na prevádzke si budú viesť presnú evidenciu, a voči liehu potom majú ako povinnosť, čo ešte treba nejaké DP ? Vôbec nemám s tým skúsenosť. A ako často? dík
Excise Duty
13.04.09,09:38
ďAkujem, to ma potešilo, že oznámenie zaniká, akurát som mala otvorenú stránku colného úradu a začala čítať. Takže na prevádzke si budú viesť presnú evidenciu, a voči liehu potom majú ako povinnosť, čo ešte treba nejaké DP ? Vôbec nemám s tým skúsenosť. A ako často? dík
Tu si treba pozrieť aktuálne znenie § 44, žiadne daňové priznanie sa nepodáva, kedže sa predáva už zdanený lieh.
Pru
13.04.09,09:38
čítam o tom už vyše dve hodiny, takže mi vyplýva, že ak bude prevádzkovať pohostinstvo, treba viesť len podrobnú evidenciu príjmu a výdaja liehu-je nato nejaká predpísaná kniha? Z tabaku, vína a piva, som sa dočítala, že tiež nič sa neoznamuje, takže v podstate mu viesť JU a presnú evidenciu liehu? môžete mi to odobriť alebo ma usmerniť? Mali by sa zaregisrovať na CU, ohľadom predaja alkoholu? díky moc.
mzdarka renca
13.04.09,09:57
čítam o tom už vyše dve hodiny, takže mi vyplýva, že ak bude prevádzkovať pohostinstvo, treba viesť len podrobnú evidenciu príjmu a výdaja liehu-je nato nejaká predpísaná kniha? Z tabaku, vína a piva, som sa dočítala, že tiež nič sa neoznamuje, takže v podstate mu viesť JU a presnú evidenciu liehu? môžete mi to odobriť alebo ma usmerniť? Mali by sa zaregisrovať na CU, ohľadom predaja alkoholu? díky moc.

V príspevku 313 je tabuľka v exeli

http://www.porada.sk/t38281-p32-hlasenie-o-prijme-a-vydaji-liehu.html

ešte doplním, zaregistrovať sa musíš
http://www.colnasprava.sk/wps/portal/!ut/p/.cmd/cs/.ce/7_0_A/.s/7_0_PC/_th/J_0_9D/_s.7_0_A/7_0_OQ/_me/7_0_10E/_s.7_0_A/7_0_PC
Muška
13.04.09,10:18
Treba aby si podnikatel viedol denný záznam o spotrebe na prevádzke.

Prečo denný??

Podľa mňa stačí mesačne.

(12) Držiteľ povolenia na predaj je povinný za každú prevádzkareň viesť evidenciu podľa účtovných dokladov, v ktorej uvedie obchodný názov spotrebiteľského balenia, objem spotrebiteľského balenia v litroch, objemovú koncentráciu liehu a
a) počet prijatých spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a., identifikačné údaje dodávateľa spotrebiteľského balenia a jeho číslo povolenia na predaj alebo registračné číslo, v členení na príjem z maloobchodu alebo veľkoobchodu,

b) počet vydaných spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a., a to v členení podľa identifikačných údajov a čísla povolenia na predaj alebo registračného čísla, ak je známy odberateľ spotrebiteľského balenia, a počet spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a. vydaných ostatným odberateľom spotrebiteľského balenia,

c) stav zásob spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a. k poslednému dňu kalendárneho mesiaca; ak zistí rozdiel medzi počtom prijatých spotrebiteľských balení a počtom vydaných spotrebiteľských balení, uvedie dôvod tohto rozdielu.