Dana7
30.05.08,11:25
Dobry den,

prosim poradte mi s problemom naroku na dovolenku v takomto pripade.
Zamestnakyna je u nas zamestnana nepretrzite od 1. 6. 2006 do 31. 5. 2008. K 31.5. 2008 ukončila PP dohodou.
Od 1.6.2008 ale zaroven znova nastupuje k tomu istemu zamestnavatelovi. Obe zmluvy su na dobu neurcitu.
Povodne sme ratali zostatok dovolenky k povodnemu pracovnemu pomeru s tym, ze narok na novu jej vznikne podla ZP.
Ale software ma zmiatol, pretoze jej uvadza celu rocnu vymeru dovolenky, akoby vobec nedoslo k ukonceniu jedneho a uzatvoreniu noveho PP. A to zmiatlo, prosim preto o radu.

Vďaka
horka
30.05.08,09:32
Mne softvér neprepočítava nárok na dovolenku pri nástupe. Vždy mi dá 20 dní a ja si to musím opraviť. Podľa mňa by si mala postupovať ako pri uzatvorení nového pracovného pomeru, teda vypočítať alikvótnu čast...
JanoL
30.05.08,09:57
Dobry den,

..........................
Zamestnakyna je u nas zamestnana nepretrzite od 1. 6. 2006 do 31. 5. 2008. K 31.5. 2008 ukončila PP dohodou.
Od 1.6.2008 ale zaroven znova nastupuje k tomu istemu zamestnavatelovi. Obe zmluvy su na dobu neurcitu.
Povodne sme ratali zostatok dovolenky k povodnemu pracovnemu pomeru s tym, ze narok na novu jej vznikne podla ZP.
Ale software ma zmiatol, pretoze jej uvadza celu rocnu vymeru dovolenky, akoby vobec nedoslo k ukonceniu jedneho a uzatvoreniu noveho PP. A to zmiatlo, prosim preto o radu.



Vďaka



Mne softvér neprepočítava nárok na dovolenku pri nástupe. Vždy mi dá 20 dní a ja si to musím opraviť. Podľa mňa by si mala postupovať ako pri uzatvorení nového pracovného pomeru, teda vypočítať alikvótnu čast...

Nesúhlasím!:mad:
Kuken trošken sem: Zákonník práce § 110 - 117 Spoločné ustanovenia o dovolenke (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-01-09-2007-a.html#110) .......(2) Za nepretržité trvanie pracovného pomeru sa považuje aj skončenie doterajšieho pracovného pomeru a bezprostredne nadväzujúci vznik nového pracovného pomeru zamestnanca k tomu istému zamestnávateľovi.

Jano
Zoltán Kovács
30.05.08,10:06
Len dodám, že rôzne softy to riešia inak. Ak soft dovoľuje evidovať PP ako dve samostatné, aj keď nadväzujúce, potom celkový nárok na D môže byť max vo výške ročného nároku.