martina333
30.05.08,11:37
Dobrý deň, prosím Vás ak máte niekto skúsenosti s agendou firmy zaoberajúcej sa dovozom tabaku a výrobou tabakových výrobkov podeľte sa o skúsenosti. Nemám konkrétne otázky, zaujíma ma problematika ako celok. Prípadne ak máte nejaké typy na školenia v tejto problematike, resp. nejaké prehľady a tipy ako zvládnuť celú tú nešťastnú agendu okolo toho, budem veľmi vďačná.
Excise Duty
30.05.08,11:04
Už niekoľkokrát som na Vaše viaceré príspevky v súvislosti s tabakovými výrobkami upozornil na zákon č. 106/2004 Z. z. o spotrebnej dani z tabakových výrobkov v znení neskorších predpisov. Bez detailnej znalosti tohto zákona nemá diskusia nijaký zmysel. Treba uviesť konkrétne problémy a ustanovenia, ktorým v zákone nerozumiete a potom sa dá diskutovať.
martina333
30.05.08,11:31
Zákon mám preštudovaný, niekedy človeku viac dajú skúsenosti kolegov, než 10krát prečítaný zákon. Opakovanema nemusíte odkazovať na zákon, ušetrite si čas. Mám pocit, že táto stránka slúži na diskusiu a na to aby sme si vymieňali praktické skúsenosti. Vďaka za pochopenie.
Excise Duty
30.05.08,12:39
Tak pardon, že som si dovolil obťažovať. Ja len toľko, že v praxi som riešil až príliš veľa prípadov tých, ktorí mali zákony o spotrebných daniach prečítané aj dvadsaťkrát... Na Slovensku je veľmi málo subjektov vyrábajúcich alebo inak uvádzajúcich tabakové výrobky do obehu, obávam sa, že ani nebude veľmi s kým diskutovať. Pokiaľ nemáte nejaký konkrétny problém, považujem túto debatu z mojej strany za ukončenú.