Iconka
30.05.08,14:33
Odkedy som sa prestahovala,mam problem s dvoma kvetmi a to konkretne s hore uvedenou,zacali jej rast zlte listky,take ake su u nej,ked su mlade.Problem je vsak v tom,ze tieto uz za zlta odschnu a nezmenia sa normalne na zelene.V kuse vyhana mlade,ale uz to trva 4mesiace a ine nerobim,len jej ich trham.Uz som par stoniek skratila kvoli tomu asi o 20cm a stale to iste.V com moze byt chyba?Aj som ju presadila do novej zeminy,sprchujem ju,hnojim,ja uz neviem.

Dalsi problem mam s fikusom benjaminom.Ma asi 1,5m,doteraz s nim nebol problem a taktiez,odkedy som sa prestahovala sa nepohol,nerastu mu vobec nove listky,inak ja stale rovnako pekny.Taktiez je presadeny,hnojim...a nic.Co sa im v novom byte porobilo?
Naopak novym kvetom sa tu dari skvelo.
vieroslava
30.05.08,13:48
A nemáš náhodou premokrenú zeminu? Možno aj prehnojenú. Kvety po sťahovaní je dobre nechať aklimatizovať a až potom robiť také zásahy ako presádzanie a hnojenie. Aj po presadení sa nedoporučuje hneď hnojiť. Rastlina si vytvára nové korene a hnojivo ich môže spáliť.
U ficusu benjamín nevidím problém. Skús ho ostrihať, aj keď ja ho strihám na jar cca február-marec, určite začne vyháňať nové výhonky.
Iconka
30.05.08,14:41
Presadzala som ho az dva mesiace po prestahovani a hnojit som zacala neskor,lebo viem,ze cerstvo presadene sa nehoja.Tak isto polievam az ked je zemina obsusena,v tomto ma dlhorocne skusenosti.Problem bude asi inde.
A benjamina som tento rok nestrihala naschval,ale asi budem musiet...
beba13
31.05.08,05:54
Možno sú urazené a nesúhlasili so sťahovaním.......ale teraz vážne skús ich dať na také miesto ako mali v predchádzajúcom byte inak neviem čo s nimi
arizona
31.05.08,06:05
Mne pri sťahovaní z bytu do domu vyhynula juka a dva fikusy benjamina.
Sťahovali sme sa v zime, neviem, či im uškodilo chladno, alebo iný vzduch v dome. Ale počula som, že niektoré rastliny sú veľmi háklivé na premiestňovanie.
Iconka
31.05.08,06:23
Tak som vcera chytila noznice a benjamina som ostrihala a snad pochopi preco.Aj som mu dohovarala,tak uvidime,ci sa uz konecne prestane oduvat a konecne porastie dalej.;)
A ten rhoicissus...no budem ho ovela menej polievat,aj ked ani teraz to neprehanam a uvidim,ci porastie normalne.Inak rozmozila som ho a ta mlada rastlinka je v tej istej izbe a vypada to,ze rastie normalne,tak este pockam,kym jej narastie viac listkov.
No a dat ich na zapadnu stranu ako boli predtym sa mi neda,lebo tu mam izby smer sever a juh.Kym som byvala s nimi u mamky boli na vychod a zapad..hold smola.:(