vmsux
30.05.08,15:23
Zariadujeme si byt v style retro, mozno aj viaceri budete mat podobny styl. Problem mame s vhodnymi novymi spotrebicmi, ktore vyzeraju ako retro. Chladnicka, truba sa daju najst. Ale napriklad mikrovlnka nie, ani TV nebyvaju retro. Keby ste vedeli odporucit...poradit...
Dik.;)
hanelie
30.05.08,13:39
Chobot
30.05.08,17:08
Zariadujeme si byt v style retro, mozno aj viaceri budete mat podobny styl. Problem mame s vhodnymi novymi spotrebicmi, ktore vyzeraju ako retro. Chladnicka, truba sa daju najst. Ale napriklad mikrovlnka nie, ani TV nebyvaju retro. Keby ste vedeli odporucit...poradit...
Dik.;)

Keď chceš, môžem ti predať starý televízor Orava s 8 stanicami. ;):D:D:D
Zoltán Kovács
30.05.08,17:10
Keď chceš, môžem ti predať starý televízor Orava s 8 stanicami. ;):D:D:D

PRedať, skôr darovať za odvoz. :D:D:D:D Práve včera som likvidoval 4 staré chadničky a jeden TV.
endrju
30.05.08,17:16
Hm, aký vzhľad by asi mala mať "retro" mikrovlnka? :rolleyes: Veď tieto spotrebiče v tom období neexistovali. :cool:
Miru
30.05.08,18:34
telka sa dá schovať do štýlovej skrinky a vlastne mikrovlnka tiež
vmsux
31.05.08,11:17
Hm, aký vzhľad by asi mala mať "retro" mikrovlnka? :rolleyes: Veď tieto spotrebiče v tom období neexistovali. :cool:

No naprikald existuje retro hriankovac alebo retro rychlovarna kanvica. Preco by nemohla aj mikrovlnka? ...
ola
31.05.08,14:03
Hm, aký vzhľad by asi mala mať "retro" mikrovlnka? :rolleyes: Veď tieto spotrebiče v tom období neexistovali. :cool:
Vraj ...mikrovlnky existovali už za 2.svetovej vojny. Samozrejme v inej podobe, ako dnešné. Údajne ich v tom období vyvinuli Nemci pre svojich vojakov, aby mali zabezpečené teplé jedlo počas vojnových ťažení.
misomiso
31.05.08,14:17
Vraj ...mikrovlnky existovali už za 2.svetovej vojny. Samozrejme v inej podobe, ako dnešné. Údajne ich v tom období vyvinuli Nemci pre svojich vojakov, aby mali zabezpečené teplé jedlo počas vojnových ťažení.

Neviem, velmi sa mi to nezda, pretoze na fronte (na poli) sa dalo teplo zabezpecit roznymi sposobmi, len mikrovlnkou nie, pretoze elektrina bola problem. Dokonca aj polne telefony mali zvonenie na "zatocenie kluckou", jeden taky maly rucny generator z telefonu este mam. Na pecenie kurciat sa da ale myslim pouzit priamo vojensky radar, ak je k dispozicii.
Tabitha
27.09.11,12:09
http://www.next.co.uk/homeware/kitchen-appliances/7 našla som aj retro mikrovlnky na next.co.uk v časti homeware kitchen...ak sa link nezobrazí správne z nextu sa d už objednávať aj na slovensko na ich stranke uplne dole sú vlajočky kliknete na tú svoju :D a smelo objednavajte pošteovne 5€ už som si niekolko krat objednala/ale iba šaty/ a nebola som sklamana len pozor lebo ak kliknete na slovensku vlajku tak je tam iný vyber/menší/ tovaru ako ked sa nalogujete n aich stranku cez tu vlajočku,a neviem či sa všetko čo je na ich strankeposielaju na SVK /zo stranky na ktorú sa nalogujete cez tu vlajočku, posielaju všetko ,čo tam je uverejnené a ceny su už v € a prepočítané mierne vyšším kurzom než je oficialny/
misoft
27.09.11,15:20
Len na okraj: pokiaľ by zháňal aj nejaké rádio - tak v Okay mávajú rádiá aj s CD prehrávačom na mp3 v retro skrinkách - vyzerá to ako staré rádio zo 60-tych rokov, ale s novými črevami.
bupi
27.09.11,16:43
Ja som videla aj nove gamofony v starom style samozrejme funkcne ako hit. Tiez stal aj doooost. A myslim, ze aj vsetky tie retro veci su o dost drahsie.
bupi
27.09.11,16:46
No ale Orava este nie je retro. Retro sa moze hovorit na spotrebice okolo roku +-1960
misoft
27.09.11,18:48
On myslel retroštýl - nové zariadenie v starom obale.
Lucia Durcakova
16.06.12,11:11
retro mikrovlnku kupis, donca aj v Nay, alebo v Okey. tak som videla.. ja zas zhanam rustikalnu mikrovlnku...a akosi nenachadzam
buchač
16.06.12,12:00
retro mikrovlnku kupis, donca aj v Nay, alebo v Okey. tak som videla.. ja zas zhanam rustikalnu mikrovlnku...a akosi nenachadzam

...toto je vraj rustikálna mikrovlnka ...........................

...ale čo je potom rustikálny štýl ???.......kurňa , tá zmena oproti normálu ....

http://www.dilusso.eu/sk/catalog/rustikalne_mikrovlnne_rury--62-0.html
Excise Duty
16.06.12,16:53
Vraj ...mikrovlnky existovali už za 2.svetovej vojny. Samozrejme v inej podobe, ako dnešné. Údajne ich v tom období vyvinuli Nemci pre svojich vojakov, aby mali zabezpečené teplé jedlo počas vojnových ťažení.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Mikrovlnn%C3%A1_r%C3%BAra
No ale aspoň že netvrdíš, že to boli sovietski inžinieri...
Lucia Durcakova
16.06.12,17:02
To je mikrovlnka? a ja ze rura.. no ale su krasne..ale aj ta cena je bombova rustikalna :o) Whirpool ma retro, a velmi pekne, zaujimave.
Lucia Durcakova
16.06.12,17:05
ved jasne, preto ak je moznost treba odkupit stare odniekoho z povale a opravit si ak je clovek sikovny kutil...ja som si nasla uuuzasne radio v Okey za 80e.. neni malo, nakolko pred par rokmi nasi take vyhodili, no ale kto vedel.
Lota1
11.06.13,14:40
a co toto? maju ju aj v ciernej, bielej a bezovej farbe, cena je tiez celkom prijatelna, nie? http://mikrovlnne-rury.heureka.sk/daewoo-kor-6l9rr/