MirkaV
23.06.04,13:14
Ohladom prispevku zo SF k stravnym listkom - je stanoveny nejaky limit, ktory nesmie zamestnavatel prekrocit?

Dakujem
vladan
23.06.04,11:17
akurát limit tvorby sociálneho fondu. U nás vo firme som to konzultovala s hlavným účtovníkom a on sa vyjadril, že ak sociálny fond nepoužívame na iné ako príspevok na stravné lístky, tak je to dobré dať do internej smernice a tak čerpať celý sociálny fond iba na tento príspevok. Čiže jediné obmedzenie je výška tvorby sociálneho fondu - ináč nemôžte čerpať viac ako máte vytvorené. Pekný deň
Viera
23.06.04,11:46
V zákone o sociálnom fonde ( 152/1994 ) sú uvedené okrem jeho čerpania na stravovanie aj čerpanie príspevku na dopravu, sociálnu výpomoc a iné s percentuálnym podielom. Mali sme kontrolu z inšpektorátu práce a museli sme dokladovať toto čerpanie sociálneho fondu. Chceli od nás smernicu na použitie sociálneho fondu, pričom kontrolovali či sme dodržali percentuálny podiel podľa zákona.
§7b : zamestnancom na zabezpečenie stravovania nad rozsah ustanovený osobitným zákonom 3a) a na služby, ktoré zamestnanec využíva na regeneráciu pracovnej sily v rozsahu najmenej 30% povinného prídelu podľa § 3 ods. 1 písm. a) a na sociálnu výpomoc, na dopravu do zamestnania a späť a na doplnkové dôchodkové poistenie v rozsahu najmenej 20% povinného prídelu podľa § 3 ods. 1 písm. a).
MirkaV
24.06.04,10:09
Dakujem velmi pekne za odpovede :)
juko
24.06.04,16:54
Ja osobne realizujem čerpanie soc.fondu 1x ročne v decembri, kde na výplatnej listine rozpíšem každému zamestnancovi jeho čiastku na tri skupiny podľa percent uvedených v zákone /tieto sú uvenené v záhlaví výplatnej listiny/. Jednou z nich je aj príspevok na stravovanie.Takto každý zamestnanec dostane určitú sumu a má v tom prakticky všetko.

Celkom by som nesúhlasil s hlavným účtovníkom vo firme vladan, že celý soc.fond internou smernicou pridelí len na stravu.
Veva
29.06.04,13:56
Juko ,ale teraz keď mu to dáš do výplatnej listiny musíš ako peňažný príjem zdaniť 19%. Minulý rok do 2000, bolo od dane oslobodené.
juko
29.06.04,14:18
Veva, oslobodené od dane do výšky 2000,-Sk bolo iba nepeňažné čerpanie zo soc. fondu. Aj doteraz, keď na konci roka dostali čisté peniaze, odvádzal som z nich 10% DPH.