Vechto
30.05.08,18:36
Ahojte, som sa prerozhodol uskutočniť svoj plán, a to, že si u nás v meste otvorím podnik, kde sa budú organizovať koncerty všetkého druhu a iné podujatia (napríklad prezentácie a pod.) za prvé neviem, čo je efektívnejšie a pre mňa lepšie, či živnosť, alebo s.r.o. , nakoľko potrebujem kúpiť objekt, prerobiť a zariadiť ho...potrebujem úver tak, aby som mohol ručiť kupovaným objektom, ale aby sa to netýkalo môjho osobného majetku..(mám byt a auto)
no a za druhé, či by mi niekto vedel poradiť, čo všetko preto musím podniknúť....:)
KEJKA
30.05.08,16:42
púšťaš sa do veľkého sústa, ale ak máš kapitál, prečo nie. Banka ti nepožičia 100%, aj ked sú všelijaké reklamy.....tak rátaj s tým, že budeš potrebovať vlastné peniaze. Lepšie je sro, ale uver na sro dajú, ked tam budeš mať obrat a ked budeš mať dve daňové priznania.
BXLmiami
30.05.08,17:00
Zlaté oči.Už vidím banku ako dáva uver novej s.r.o.
Vechto
30.05.08,17:51
ja si zase myslím, že sro dostane úver skôr, ako živnostník....no podľa odhadov potrebujem asi 7 milionov....to nie su žiadne drobne....len neviem, či sa to da robiť aj bez vlastnych peňazí....chápete....ja si potrebujem požičať peniaze na kúpu a prerobenie domu....to znamená, že v podstate môžem ručiť vybavením, domom, plus pozemkom, lebo ten bude na kúpnej zmluve zvlášť....no a úver by mala splácať reklamná ploch, nakoľko okolo toho domu u nás prejde denne asi 16 tisíc áut...no a tu je s reklamnou plochou problém....takže by to mohlo byť splatené do 5 rokov (reklamná plocha má 60+ štvorcov....presnejšie 67) no a myslím, že 950 sk za m2/mesiac je slušná cena
Dav
30.05.08,18:16
Urob si kalkuláciu. Koľko peňazí potrebuješ, ako by si ich splácal. Okrem príjmu z prenájmu by si mal mať aj príjem z organizovania akcií, prezentácií. Začať z ničoho, s pôžičkami, je aj pri dobrom podnikateľskom nápade veľmi ťažké. Ak však nájdeš medzeru na trhu, a vieš ju využiť vo svoj prospech, nie je to nemožné. Ale myslím si, že banka ti nebude ochotná, ako úplne novému podnikateľovi, či s.r.o., poskytnúť úver. Ak si zo Zvolena, zastav sa aj v Regionálnom poradenskom centre pre podnikateľov. Možno by ti mohli pomôcť aj tam. Majú mikropôžičkový program pre začínajúcich podnikateľov, ale tiež musíš spĺňať určité kritériá.
rickman
30.05.08,18:29
1. Banku nezaujima, ci mas cim rucit, ale ci ho mas z coho platit.
2. A taktiez, musis ju presvedcit, ze ziaden uver nepotrebujes, potom ti ho daju.

Inac velmi odvazny plan. Drzim prsty :rolleyes:.
misomiso
30.05.08,18:36
Tiez drzim palce, ale do banky ani zbytocne nechod. Ked budes dva roky za sebou v zisku tak tam tiez chodit nebudes musiet, ozvu sa sami a pridu za tebou.
tetrisss
30.05.08,19:01
Ked nechces rucit svojim majetkom, tak urcite s.r.o., nechcem ti brat iluzie, ale casy, ked si mohol zacat bez nicoho a to doslova si zmeskal. Banka ti nepozicia, pozicat si od nebankovych institucii, to sa mozes rovno na to vykaslat, tak jedine ostava najst nejakeho ticheho spolocnika, inak si neviem predstavit, ako zozenies peniaze. No a urcite ta kalkulacia, ci si schopny nejako /osobne si myslim zazrakom / nadobudnuty dlh splacat a este aj zit. Dnes ani tak nie je problem nieco vymysliet, ale nasledne to ponuknut na trh a uspiet.Ale na druhej strane, vsetko je mozne.