duves
30.05.08,18:54
Ešte sa mi to nestalo, ale ten blby pocit, ked som ho hladal v peňaženke! Doklady sa mi nepodarilo stratiť, napokon sa mi ho podarilo objavit. Lenže to už bolo po funuse, musím isť vybaviť nový.
A teraz som poslal list:
Ing. Libor Chrást
Generálny riaditeľ
Slovenská pošta, a.s.
Partizánska cesta 9
975 99 Banská Bystrica

Vec: Sťažnosť na pracovníčku pošty Bratislava 34 a žiadosť o refundáciu nákladov na nový občiansky preukaz

V Bratislave dňa 29.05.2008

Vážený pán Libor Chrást, moja zábudlivosť, skôr pracovné a rodinné vyťaženie spôsobilo, že som si pri odchode z pošty Bratislava 34, Kadnárova 53, Bratislava neuvedomil, že odchádzam z pošty bez občianskeho preukazu. Priznávam, bola to aj moja chyba. Pri preberani zásielky dňa 21.05.2008 som bol vyzvaný na preukázanie dokladu totožnosti. V ten týžden som však preukazoval moju identifikáciu ešte deň predtým v banke. Na stratu OP som prišiel dňa 27.mája ráno, keď som sa potreboval legitimovať opäť v banke. S vydesením som zistil, že mi chýba OP. Keďže viem aké veľké riziko je nenahlásiť stratu OP, rozhodol som sa toto riešiť v spolupraci s policiou. Mám zápis o strate OP na Obvodnom oddelení PZ Staré Mesto-stred, nakoľko pracujem blízko zo dňa 27.05.2008 (viď príloha).
Na moje prekvapenie som dňa 28.05.2008 pri preberaní zásielky na tej istej pošte- Bratislava 34, Kadnárova 53, a legitimovaní sa cestovným pasom uvidel pracovníčke na poličke môj OP. Pýtam sa, je postup Slovenskej pošty, a.s., resp.ich pracovníčok v súlade s legislatívou SR? Môže si pracovník Slovenskej pošty, a.s. ponechať OP iného občana, bez potreby riešiť takúto situáciu? Nie je.
Pracovníčka mala povinnosť oznámiť túto skutočnosť na najbližšie oddelenie PZ SR, ktoré sa nachádza o pár ulíc neďaleko (Hubeného ulica), tak ako bývam tiež o pár ulíc neďaleko (cca 500 m). Úplne elegantne by to vyriešila telefonickym kontaktom, nakoľko manželka je v zozname T-Comu pevných staníc, resp.oznámením do schránky – doručovateľ nás pozná, pracuje v obvode dlho.
Žiadam o refundáciu nákladov na vyhotovenie nového OP. Náklady pri nahlásenej strate OP sú v sume 500,-Sk (http://www.minv.sk/vediet/op.htm#popl (http://www.minv.sk/vediet/op.htm#popl) ), nakoľko odmietam niesť finančnú ťarchu za nezodpovednosť pracovníčky pošty, ktorá si môj OP ponechala pri mojom odchode z pošty.
p.s. vie mi niekto vysvetliť, prečo sa nedá dovolať na pracovisko Slovenskej pošty Bratislava 34, Kadnárova 53, tel.č. 02/4488 5577 (kontakt podľa www.posta.sk (http://www.posta.sk/) ) ?


S pozdravom

dv
Chobot
30.05.08,17:29
Ešte sa mi to nestalo, ale ten blby pocit, ked som ho hladal v peňaženke! Doklady sa mi nepodarilo stratiť, napokon sa mi ho podarilo objavit. Lenže to už bolo po funuse, musím isť vybaviť nový.
A teraz som poslal list:
Ing. Libor Chrást
Generálny riaditeľ
Slovenská pošta, a.s.
Partizánska cesta 9
975 99 Banská Bystrica

Vec: Sťažnosť na pracovníčku pošty Bratislava 34 a žiadosť o refundáciu nákladov na nový občiansky preukaz

V Bratislave dňa 29.05.2008

Vážený pán Libor Chrást, moja zábudlivosť, skôr pracovné a rodinné vyťaženie spôsobilo, že som si pri odchode z pošty Bratislava 34, Kadnárova 53, Bratislava neuvedomil, že odchádzam z pošty bez občianskeho preukazu. Priznávam, bola to aj moja chyba. Pri preberani zásielky dňa 21.05.2008 som bol vyzvaný na preukázanie dokladu totožnosti. V ten týžden som však preukazoval moju identifikáciu ešte deň predtým v banke. Na stratu OP som prišiel dňa 27.mája ráno, keď som sa potreboval legitimovať opäť v banke. S vydesením som zistil, že mi chýba OP. Keďže viem aké veľké riziko je nenahlásiť stratu OP, rozhodol som sa toto riešiť v spolupraci s policiou. Mám zápis o strate OP na Obvodnom oddelení PZ Staré Mesto-stred, nakoľko pracujem blízko zo dňa 27.05.2008 (viď príloha).
Na moje prekvapenie som dňa 28.05.2008 pri preberaní zásielky na tej istej pošte- Bratislava 34, Kadnárova 53, a legitimovaní sa cestovným pasom uvidel pracovníčke na poličke môj OP. Pýtam sa, je postup Slovenskej pošty, a.s., resp.ich pracovníčok v súlade s legislatívou SR? Môže si pracovník Slovenskej pošty, a.s. ponechať OP iného občana, bez potreby riešiť takúto situáciu? Nie je.
Pracovníčka mala povinnosť oznámiť túto skutočnosť na najbližšie oddelenie PZ SR, ktoré sa nachádza o pár ulíc neďaleko (Hubeného ulica), tak ako bývam tiež o pár ulíc neďaleko (cca 500 m). Úplne elegantne by to vyriešila telefonickym kontaktom, nakoľko manželka je v zozname T-Comu pevných staníc, resp.oznámením do schránky – doručovateľ nás pozná, pracuje v obvode dlho.
Žiadam o refundáciu nákladov na vyhotovenie nového OP. Náklady pri nahlásenej strate OP sú v sume 500,-Sk (http://www.minv.sk/vediet/op.htm#popl (http://www.minv.sk/vediet/op.htm#popl) ), nakoľko odmietam niesť finančnú ťarchu za nezodpovednosť pracovníčky pošty, ktorá si môj OP ponechala pri mojom odchode z pošty.
p.s. vie mi niekto vysvetliť, prečo sa nedá dovolať na pracovisko Slovenskej pošty Bratislava 34, Kadnárova 53, tel.č. 02/4488 5577 (kontakt podľa www.posta.sk (http://www.posta.sk/) ) ?


S pozdravom

dv

Tak aj ja som zvedavý na stanovisko pošty.

V zmysle zákona o OP § 12 pds. 1 je každý, kto nájde OP, povinný odovzdať ho na políciu:"(1) Každý, kto nájde cudzí občiansky preukaz, je povinný ho neodkladne odovzdať ktorémukoľvek úradu, ktorý občianske preukazy vydáva; môže ho tiež odovzdať príslušníkovi Policajného zboru, príslušníkovi Železničnej polície, príslušníkovi Vojenskej polície, príslušníkovi obecnej polície alebo obci, ktorí sú povinní neodkladne zabezpečiť jeho odovzdanie príslušnému úradu. Ak občan, ktorému bol vydaný nový občiansky preukaz za stratený alebo odcudzený občiansky preukaz, nájde svoj predchádzajúci občiansky preukaz alebo ho inak získa, je povinný ho odovzdať príslušnému úradu."

Na to nadväzuje § 14:


"(1) Priestupku podľa tohto zákona sa dopustí ten, kto

a) ...

h) neodkladne neodovzdá občiansky preukaz, hoci je povinný tak urobiť,


(2) Za priestupky uvedené v odseku 1 písm. a) až e) sa uloží pokuta od 5 000 Sk do 10 000 Sk. Za priestupky uvedené v odseku 1 písm. f) až g) možno uložiť pokutu do 5 000 Sk. Za priestupky uvedené v odseku 1 písm. h) až n) možno uložiť pokutu do 1 000 Sk. Za priestupok uvedený v odseku 1 písm. o) možno uložiť pokutu do 500 Sk."
malalulu
30.05.08,19:20
Toto je jedna stránka veci-. Druhá stránka je tá ľudská, neviem prečo si ten OP nehľadal, tam, kde si ho mohol zabudnúť, teda na pošte. Tá pracovníčka pošty tvoj OP rovno mohla hodiť do koša a ty by si mal o písanie jedného listu menej.
arizona
30.05.08,19:57
Ja si myslím, že pracovníčka urobila to, čo by urobila väčšina z nás na jej mieste. T.j. -položila ho na viditeľné miesto, lebo čakala, že si poň prídeš.
Keď stratím doklad( a viem,alebo tuším kde), tak v prvom rade idem tam, až potom na políciu!
Nie, že by si si kriticky priznal, že to bola v prvom rade Tvoja chyba, ale obviňuješ a sťažuješ si na pracovníčku pošty. Keby bola celkom neseriózna,mohla ten doklad ozaj hodiť do koša a zatajiť ho.
duves
31.05.08,05:05
Ja som hladal, v banke. Len si spomen po tyzdennom kolotoči, kde vsade si bola. Kludne to vymenuj. Ja osobne som na poštu jednoducho zabudol.


Ja si myslím, že pracovníčka urobila to, čo by urobila väčšina z nás na jej mieste. T.j. -položila ho na viditeľné miesto, lebo čakala, že si poň prídeš.

1.OP nebol vobec na viditelnom mieste. Urcite by ho zbadala starsia dceta (21), ktora bola vyzdvihnut oznamovanu zaielku 2 dni po mne. OP jej ležal na stole.
2. Kedze dcera ma priezvisko ako ja a pracovnicku nenapadlo asi nič (ono ju ako sa vravi netrklo), vyzera to na dementov 1.triedy.
3.A potom počuješ na sidlisku ludi rozpravať o neprijemnych pracovnickach na pošte v Krasnanoch, tak ono na tom dačo bude.
duves
31.05.08,05:12
Tak aj ja som zvedavý na stanovisko pošty.

V zmysle zákona o OP § 12 pds. 1 je každý, kto nájde OP, povinný odovzdať ho na políciu:"(1) Každý, kto nájde cudzí občiansky preukaz, je povinný ho neodkladne odovzdať ktorémukoľvek úradu, ktorý občianske preukazy vydáva; môže ho tiež odovzdať príslušníkovi Policajného zboru, príslušníkovi Železničnej polície, príslušníkovi Vojenskej polície, príslušníkovi obecnej polície alebo obci, ktorí sú povinní neodkladne zabezpečiť jeho odovzdanie príslušnému úradu. Ak občan, ktorému bol vydaný nový občiansky preukaz za stratený alebo odcudzený občiansky preukaz, nájde svoj predchádzajúci občiansky preukaz alebo ho inak získa, je povinný ho odovzdať príslušnému úradu."

Na to nadväzuje § 14:


"(1) Priestupku podľa tohto zákona sa dopustí ten, kto

a) ...

h) neodkladne neodovzdá občiansky preukaz, hoci je povinný tak urobiť,


(2) Za priestupky uvedené v odseku 1 písm. a) až e) sa uloží pokuta od 5 000 Sk do 10 000 Sk. Za priestupky uvedené v odseku 1 písm. f) až g) možno uložiť pokutu do 5 000 Sk. Za priestupky uvedené v odseku 1 písm. h) až n) možno uložiť pokutu do 1 000 Sk. Za priestupok uvedený v odseku 1 písm. o) možno uložiť pokutu do 500 Sk."
Hned ako som "nasiel" v tom čase už neplatny OP, som vola na riaditelstvo pošty do Bystrice. Nejaky magor, co vybavuje staznosti, mi povedal, že nemam dokazy, že to bude tvrdenie proti tvrdeniu.
No čo už, vidim, že v spoločnosti sa vytraca taka normalna ludska ohladuplnost. Mal by som sa prisposobit.
Chobot
02.06.08,07:38
Ja si myslím, že pracovníčka urobila to, čo by urobila väčšina z nás na jej mieste. T.j. -položila ho na viditeľné miesto, lebo čakala, že si poň prídeš.
Keď stratím doklad( a viem,alebo tuším kde), tak v prvom rade idem tam, až potom na políciu!
Nie, že by si si kriticky priznal, že to bola v prvom rade Tvoja chyba, ale obviňuješ a sťažuješ si na pracovníčku pošty. Keby bola celkom neseriózna,mohla ten doklad ozaj hodiť do koša a zatajiť ho.

Pôvodne som si myslel, že aj ja napíšem Duvesovi príspevok v podobnom znení. Ale vžil som sa do jeho kože a predstavil som si, že keby som zistil, že nemám OP, že som ho stratil, kam by som asi všade išiel ho hľadať. Kde všade som bol v priebehu posledných 2 dní. Áno, je to aj moja vina, že som ho stratil. Ale mohla to byť aj chyba tej pracovníčky na pošte - jednoducho nepoložila späť OP na pult, ale zabudla ho na stole. Keď mi na krk dýchajú ďalší v rade, nie vždy máte v hlave myšlienky na OP. Odložíte peniaze, odložíte poukážku, alebo prevzatý list a utekáte ďalej.

Najviac mi však vadí tá totálna ľahostajnosť iných ľudí - dobre, OP nezahodila, ale ani prstom nepohla, aby ho tomu nešťastníkovi, ktorý si ho u nej zabudol, vrátila. Veď na OP má kopec údajov, podľa ktorých by ho mohla nájsť - adresu (poslať v obálke), vyhľadať si jeho t.č. - na nternete nájdete aj pevnú linku aj mobil - a zavolať mu, že na pošte je jeho OP!

Ja som tiež našiel 2x doklady a zakaždým som si tú osobu našiel a skontaktoval sa s ňou, aby som mu vrátil doklady (alebo si pre ne prišiel).

Takže okrem toho, že tá pani sa vykašľala na to, aby mu to vrátila, navyše aj porušila zákonné povinnosti. Ale písať na poštu asi nemá význam, lebo by to bolo fakt tvrdenie proti tvrdeniu. Len ma hnevá taký prístup.:mad:
arizona
02.06.08,08:11
Chobot, súhlasím s tebou.Tiež sa pokúšam vžiť do kože oboch.
Prekvapil ma ale ten prístup Duvesa.Ale možno to bude na niečo dobré a pošta bude v budúcnosti riešiť aj takéto veci- t. j. ako postupovať pri nájdení dokladov.
Veľakrát som napr.na pošte,či v autobuse MHD videla vyložené doklady. Pracovníci,ktorí pracujú s dokladmi občanov(nielen na pošte),vedia o tom svoje.Myslíš, že im zamestnávateľ preplatí, ak ochotne budú posielať zabudnuté doklady? Veď poslať dnes cennú zásielku nie je lacný špás!:mad:
Majú to platiť zo svojho?
Preto som písala, že možno (v tomto prípade S.Pošta) tá Duvesova sťažnosť dá podnet,ako takéto veci riešiť do budúcna.
Ale to nikoho neospravedlňuje,ak si neustráži svoje doklady:rolleyes:a obviňuje niekoho,že mu ich neposlal.
Veď aj na dovolenke si strážime pas ako oko v hlave,či pred sadnutím do auta si skontrolujeme,či máme doklady,nie?:):):)
duves
02.06.08,08:23
Takže mám novy OP, cela sranda ma stála 620,-Sk (500 Sk kolok a 120,-Sk fotky na počkanie na OR PZ BA III)
Pracovnička pošty uvidí moje údaje v budúcnosti iba cez sklo, ak s tým bude mať probém, volám vedúcu pošty. Žiadny zákon totiť neupravuje ako sa mám(e) legitimovať. Čiže aby som sa vyhol dementnemu jednaniu, uvidí môj OP iba cez sklo.
Chobot
02.06.08,08:25
Chobot, súhlasím s tebou.Tiež sa pokúšam vžiť do kože oboch.
Prekvapil ma ale ten prístup Duvesa.Ale možno to bude na niečo dobré a pošta bude v budúcnosti riešiť aj takéto veci- t. j. ako postupovať pri nájdení dokladov.
Veľakrát som napr.na pošte,či v autobuse MHD videla vyložené doklady. Pracovníci,ktorí pracujú s dokladmi občanov(nielen na pošte),vedia o tom svoje.Myslíš, že im zamestnávateľ preplatí, ak ochotne budú posielať zabudnuté doklady? Veď poslať dnes cennú zásielku nie je lacný špás!:mad:
Majú to platiť zo svojho?
Preto som písala, že možno (v tomto prípade S.Pošta) tá Duvesova sťažnosť dá podnet,ako takéto veci riešiť do budúcna.
Ale to nikoho neospravedlňuje,ak si neustráži svoje doklady:rolleyes:a obviňuje niekoho,že mu ich neposlal.
Veď aj na dovolenke si strážime pas ako oko v hlave,či pred sadnutím do auta si skontrolujeme,či máme doklady,nie?:):):)

Silno predpokladám, že ustanovizeň, ako pošta, bude mať interný predpis na nájdené doklady. A neverím, že štandardným postupom by bolo, že ho vycapia na sklo priehradky alebo že si ho nechajú na stole.

Ak už nebola ochotná dať náklady na jeden telefonát (možno by jej duves za to kúpil bonboniéru :rolleyes::D), tak mohla aspoň postupovať v súlade s interným predpisom alebo v súlade so zákonom. To by ju nič nestálo.
arizona
02.06.08,08:40
Silno predpokladám, že ustanovizeň, ako pošta, bude mať interný predpis na nájdené doklady. A neverím, že štandardným postupom by bolo, že ho vycapia na sklo priehradky alebo že si ho nechajú na stole.

Ak už nebola ochotná daťnáklady na jeden telefonát (možno by jej duves za to kúpil bonboniéru :rolleyes::D), tak mohla aspoň postupovať v súlade s interným predpisom alebo v súlade so zákonom. To by ju nič nestálo.

- ja skôr pochybujem,keď často vídavam tie vyložené občianske za sklom priehradiek:(

-možno Duves má pevnú linku a je v zozname, ale čo tie desiatky,či stovky ostatných zábudlivcov?

-neporušili zákon obaja? ;)
jeden-že neodovzdal doklady napr. na polícii?
druhý-že nezabránil strate,či poškodeniu dokladu?
duves
02.06.08,08:54
druhý-že nezabránil strate,či poškodeniu dokladu?
Ako sa da zabranit strate? resp. krádeži? Sem s tym, nech sa dozviem(e) niečo nové.:D
arizona
02.06.08,10:05
Ako sa da zabranit strate? resp. krádeži? Sem s tym, nech sa dozviem(e) niečo nové.:D
Celý článok:
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=306

časť:
Povinnosti
Občan alebo jeho opatrovník je povinný

chrániť občiansky preukaz pred zničením, poškodením, stratou, odcudzením a zneužitím,
...
duves
02.06.08,13:18
Celý článok:
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=306

časť:
Povinnosti
Občan alebo jeho opatrovník je povinný

chrániť občiansky preukaz pred zničením, poškodením, stratou, odcudzením a zneužitím,
...Ale ja som sa nepytal na povinnosti držiteľa, ale ako zabraniť strate OP. Dala si to do roviny, ako keby som si neplnil povinnosti. OP som prvy krat stratil vo svojich 45 rokov. Myslis, ze stracam OP každy rok, že neviem ako sa naraba s OP?
mamminta
02.06.08,13:50
uf
tiez by ma nastvala strata..hlavne, ked viem, ze staci nahlasit stratu OP a nemusi byt novy este ani vystaveny, najdes stary a aj tak uz je neplatny...
a ta postarka :mee: :mee: co by jej dalo odniest ho na policiu?? ziadne financne naklady, len prechadzka

aj my sme dnes v praci riesili spory s postou...asi 50tim ludom z nasho mesta neprisli nase faktury
tvrdili, ze sa stratili este u nas "na zakladni" :eek: uznavam, stava sa, ale tych 50 ludi nema na starosti 1 clovek ale asi 7 a neverim, ze by 7 ludi neposlalo fakt. len do nasho mesta...
Milan.Žiška
03.06.08,15:55
Myslím si, že maslo na hlave majú obaja aktéry. ( ľudsky - skleróza nebolí len sa človek nachodí, už asi treba doplniť že aj niečo stojí.
Hlavne ten stratený čas a nervy ( keď sa ti vráti - nájde ten stratený).
Ruku na srdce, skúsili ste sa na pošte usmiať na tú anonymnú tvár za sklom. Fakt si myslíš že to bolo naschvál. Hodne pochybujem.
Stratiť OP je malér ale skúsil si si to s tou dotyčnou vysvetliť, myslíš že ju to nedorozumenie nemrzí. Nebudem ju hájiť - pošta je štát v štáte.
Začnime od seba, možno vysvetlenie stačí pre budúcnosť.
duves
03.06.08,18:51
OP som nenechal na okienku. Baba si ho nechala na stole a aj som bol nepozorny.
Robil som s klientami, OP som poctivo vracal.
leonq
04.06.08,11:41
mna by zaujmalo ci ste dostali odpoved na Vami poslanu staznost?

inak niekedy mam pocit ze pracovnici posty su specialne skoleny na to ako byt neprijemny...

zazil som prijemnu pracovnicku na katastri dokonca na danovom urade!, ale na poste nikdy...

mozno su slabo odmenovany, a sediet cely den za okienkom a pracovat s ludmi tiez nie je sranda, preto sa snazim k okienku pristupovat slusne a milo, ale pozitivnej reakcie som sa nedockal na poste nikdy...

podla mna je slusne ked nieco najdem sa snazit to vratit,

napriklad telefon alebo penazenku alebo doklady mimochodom ked manzelka stratila mobil(bol jej ukratnuty?) boli sme den v soku, ale boli sme tri dni v soku, ked mi zavolali s policie, ze sa nasiel telefon aby sme si pon prisli a to sme stratu ani nikde nehlasili, okrem zablokovania karty! jednoducho aktivny policajt donho vlozil svoju simku a pozrel si posledne volane cisla a zavolal na ne ci nehladame telefon! cim mu teda este raz dodatocne dakujem a tak isto tomu, kto ten telefon na policiu odniesol

tym chem povedat ze niekedy netreba vela, staci jeden telefonat a pochybujem ze by ju sef trestal za to ze chcela vratit doklady!
misoft
06.06.08,12:29
Môj mladší syn stratil tiež OP. Keď to zistil (na druhý deň), lietal po všetkých miestach, kde minule bol, avšak OP nikde. Takže - 500 Sk kolok, 140 Sk fotky - a teraz vybavovať nový OP. Možno sa našiel, možno je niekde zapadnutý, možno ho niekto používa pre "svoje" účely. Lenže každý by si mal na svoj doklad totožnosti sám dávať pozor. Iná je stránka poctivosti.
Staršiemu synovi nechceli uznať OP v banke - vraj je falošný - pretože používaním sa poškriabal plastový obal nad hologramom a "nemenil sa". Na polícii mi však povedali (po obhliadke OP), že OP je v poriadku, nie je tak poškodený (nepotrhaný, nepremočený, len ošúchaný plastikový obal) aby si neplnil svoju preukazovaciu funkciu. Takže, teraz babo raď!
Modroocko
06.06.08,13:05
Ak mám povedať za seba, nechápem ten postup, keď ktosi vyloží OP na (hoci aj) viditeľné miesto. Je to predsa dôležitý osobný doklad s kompletným menom a adresou, nie je problém zistiť, komu ho vrátiť. Mne sa to už dvakrát stalo. V prvom prípade som si majiteľku našla v telefónnom zozname (Aj keď tam bolo manželovo meno, podľa adresy a priezviska som usúdila, že by tam mohla bývať.) Samozrejme, zdvihla mi osobne a dobre mi ruky nebozkávala, keď si potom poňho prišla ku nám domov. Silou-mocou sa chcela revanšovať, dovolila som jej len to, aby dala synovi čokoládu. Očakávala by som, že takto by sa mal zachovať každý. V druhom prípade som našla celú buzi-tašku istého mladíka so všetkými osobnými dokladmi a preukazmi od výmyslu sveta, s kompletne vyprázdnenou peňaženkou. Bola tam aj vizitka s telefónnym číslom na mobil. Na to číslo sa už nedalo dovolať, zrejme aj mobil mu ukradli a bol už zablokovaný. Mal tam aj e-mailovú adresu. Tak som mu z jednej neutrálnej schránky poslala správu, že som jeho doklady našla, aby nevybavoval nové, lebo sú na polícii. Keďže bol chlapec z iného mesta, tašku som zaniesla na najbližšiu políciu. Áno, chcelo to nejaký ten policajný zápis o nájdení, myslím, že to netrvalo dlhšie ako pol hodinu. Policajta som poprosila, aby mu neposkytol moje údaje. To nebol problém. Chcela som sa takto vyhnúť prípadným následným obvineniam, či som to nebola ja, čo ho okradla, lebo ľudia sú dnes všelijaký.
mamminta
06.06.08,13:55
ja som dnes v banke zazila sok...
"pani" bankarka dovybavovala zakaznicku a ked odisla, vsimla si, ze jej tam ostal OP. zahlasila: jeej, pani xx si tu nechala OP
hovorim: nechala? ved vy ho mate tam na stole, dole, nie je na policke, kde by si vsimla, ked odchadzala, ze je tam....
vrchol drzosti, jej reakcia: vybehnite von, pozrite, ci je este niekde tu?
myslim si JA?
ale asi som ju nastvala, ked som ho vzala a isla ho odovzdat na policiu... aj som im povedala, ze si ho bankarka "nechala" a neriesila.... (mrcha som :---)
misoft
07.06.08,22:30
Toto je celkom bežné pri tzv okienkových priehradkách v bankách. Overuje totožnosť z OP, teda ho zoberie, ale už nevráti. Potom - vraj zákazník zabudol , ale že ten zákazník musí podpísať jeden papier, potom druhý a ešte niečo iné, nevie kde mu hlava stojí - to je normálne.
Ja som sa naučil - otočím OP - pracovník čítaj udaje, ale OP nedám z ruky. Je to predsa MÔJ doklad a nie banky.
duves
08.06.08,17:03
... pani xx si tu nechala OP
hovorim: nechala? ved vy ho mate tam na stole, dole, nie je na policke, kde by si vsimla, ked odchadzala, ze je tam....

Takto dajako to bolo aj v mojom pripade.
Milan.Žiška
08.06.08,17:21
OP som nenechal na okienku. Baba si ho nechala na stole a aj som bol nepozorny.
Robil som s klientami, OP som poctivo vracal.
Teraz s tým už asi nič nenarobíš, hovorí sa že to bolo drahé školné. Je to o tom že sa celý život učíme a mali by sme aj iných.
Beriem tvoj príspevok ako veľmi dobrú pomoc a radu. Od posledného príspevku som bol na pošte a pri vyberaní OP som si na tento príspevok spomenul.
duves
20.06.08,12:41
mna by zaujmalo ci ste dostali odpoved na Vami poslanu staznost?
inak niekedy mam pocit ze pracovnici posty su specialne skoleny na to ako byt neprijemny...
Mno...volala mi manzelka. Vraj ma caka doma poukazka na sumu 500 Sk - ako refundacia nakladov na vyhotovenie noveho OP.
Odpoved som este nedostal.
Chobot
20.06.08,12:52
Mno...volala mi manzelka. Vraj ma caka doma poukazka na sumu 500 Sk - ako refundacia nakladov na vyhotovenie noveho OP.
Odpoved som este nedostal.

Ešteže nie je 1.apríl. Myslel by som si, že si z teba manželka strieľa..:D:D:D

Ale pekné od nich.:rolleyes:
duves
21.06.08,03:43
Má to háčik.
Chobot
23.06.08,06:57
Má to háčik.


Aký? Musíš sa ospravedlniť pošte?:D

Alebo musíš preukázať doklad o zaplatení pokuty 500 SKK?
duves
23.06.08,07:31
Nie, ani jedno ani druhé. Peniaze mi posiela fyzicka osoba, nie Slov.pošta. Pravdepodobne ide o zamestnankynu posty, ktora si moj OP ponechala na stole a nechala ma odist bez neho.
Som cely vikend nad tym uvažoval.
Este dačo. Ta pani byva o 4 bloky na tej istej ulici ako ja. Parada, že?
Chobot
23.06.08,08:27
Nie, ani jedno ani druhé. Peniaze mi posiela fyzicka osoba, nie Slov.pošta. Pravdepodobne ide o zamestnankynu posty, ktora si moj OP ponechala na stole a nechala ma odist bez neho.
Som cely vikend nad tym uvažoval.
Este dačo. Ta pani byva o 4 bloky na tej istej ulici ako ja. Parada, že?

:rolleyes::rolleyes::confused::confused::confused:

No comment.
duves
07.07.08,17:21
AlaNR
08.07.08,05:19
ooch, ja neverím.... Tak to by som nečakala....
Hold, keď Boha dá, aj motyka vystrelí.