zuzi1
30.05.08,21:07
Mám otázku, na koľko dní môže uvolniť triedny učiteľ žiaka z vyučovania? Žiak chce ísť s rodičmi na dovolenku ešte v júni. Na koľko dní môže žiaka ospravedlniť rodič? Za odpoveď vopred ďakujem.
HankaH
30.05.08,19:59
V takýchto prípadoch bude zrejme treba povolenie od riaditeľa školy. Myslím, že v súčasnosti je to dosť bežná prax a nezvyknú s tým byť problémy.
Meggi 1
30.05.08,21:22
Mám otázku, na koľko dní môže uvolniť triedny učiteľ žiaka z vyučovania? Žiak chce ísť s rodičmi na dovolenku ešte v júni. Na koľko dní môže žiaka ospravedlniť rodič? Za odpoveď vopred ďakujem.
Trocha doplním predošlú odpoveď:
Rodičia žiaka nech napíšu žiadosť o jeho uvoľnenie z vyučovania s uvedením, na ktoré dni potrebujú a doručia riaditeľovi školy. Riaditeľ následne udelí písomný súhlas a odovzdá triednemu učiteľovi, na základe čoho triedny učiteľ ospravedlní žiakovi vymeškané hodiny.
zuzi1
31.05.08,04:06
Problém je v tom, že riaditeľ školy ho pustil takto na žiadosť asi štvrtý krát, no teraz nastali medzi ním a rodičmi určité nezhody a odmieta ho pustiť.
Je nejaký spôsob ako riaditeľa obísť napr. doniesť papier od alergológa, že sa musí zo zdravotných dôvodov zúčastniť dovolenky pri mori, práve v júni, pretože počas letných prázdnin sú veľké horúčavy? Potvrdenie od lekára by mal riaditeľ rešpektovať, nie?
alaya1
01.06.08,05:16
V juli? to predsa nemusis ziadat o uvolnenie zo skoly, to su prazdniny.-)). Ved nech ho lekarka vypise na PN ako ked su deti na lieceni, riesi to lekarka pediater, ked mas odporucanie od odborneho lekara a skolu nema co zaujimat diagnoza dietata, ved je to lekarske tajomstvo, no vies, my pedagogovia sme rozni, niekto to zerie menej niekto strasne-))
alaya1
01.06.08,05:20
P.S. zabudla som, nenazyva sa to dololenka pri mori, ale liecebny pobyt pri mori.))
zuzi1
01.06.08,06:56
Už som to opravila na jún. No to viem akí sú učitelia, pretože aj ja sa zaraďujem k tejto profesii, ale ešte som sa nestretla s prípadom, že by rodičia chceli uvolniť dieťa počas školského roka na dovolenku, pretože učím na učňovke, ktorú navštevujú hlavne deti zo sociálne slabších rodín.
No myslím si, že ak riaditeľ chce, tak môže rodičom veľmi pekne znepríjemniť život.
BABYstar
01.06.08,14:52
S uvoľnením žiaka počas školského roka musí dať súhlas riaditeľ školy na základe žiadosti rodičov a problém by tam vôbec nemal byť,keď ide o rodinnú dovolenku alebo liečebný pobyt dieťaťa.
alaya1
02.06.08,01:56
Zuzi1, to gro mojho prispevku si vobec nezaznamenala, neviem, ci si chcela poradit, ako ist s dietatom pocas roka k moru, ci pisat o neprisposobivom riaditelovi, my ho nepozname, nevieme, preco zaujal take stanovisko. Kazda minca ma dve strany.
Napisala som ti, ze netreba suhlas riaditela, ked ti pediater da ospravedlnenie dietata zo skoly, ze bolo na liecebnom pobyte pocas skolskeho roka, inak ti uz naozaj neviem poradit a pisat o cloveku- riaditelovi, ktoreho vobec nepoznam sa mi zda dost nevhodne.
adriana022
27.08.08,16:56
prosim vas poslali by ste mi nejaky vzor ako ma ta ziadost vyzerat? pretoze mam taky isty problem :( a neviem to napisat. za odpoved vopred dakujem
Daska
27.08.08,19:10
prosim vas poslali by ste mi nejaky vzor ako ma ta ziadost vyzerat? pretoze mam taky isty problem :( a neviem to napisat. za odpoved vopred dakujem

Ja som bola v skole osobne, za riaditelom (teraz uz tam su) a vypytala som deti, normalne ich pustil
Chobot
27.08.08,19:37
prosim vas poslali by ste mi nejaky vzor ako ma ta ziadost vyzerat? pretoze mam taky isty problem :( a neviem to napisat. za odpoved vopred dakujem

Veľmi jednoducho:

Žiadam o uvoľnenie môjho syna/dcéru z vyučovania v dňoch ..... z dôvodu.....

Za kladné vybavenie žiadosti vopred ďakujem.

S pozdravom,

......
diro10
03.09.08,13:46
Zdravím.Chcem vás opraviť a upozorniť,že riaditeľ ak uvolní žiaka zo školy,je za neho v plnej miere zodpovedný.T.j. súhlasil s uvolnením počas šk.roka.Ak sa niečo stane, tak určité dôsledky bude znášať aj on.Najlepšie a najjednoduchšie je,aby žiakovi dala PN jeho lekárka a rodič to oznámi triednemu učiteľovi.
mirek08
03.09.08,16:03
Už som to opravila na jún. No to viem akí sú učitelia, pretože aj ja sa zaraďujem k tejto profesii, ale ešte som sa nestretla s prípadom, že by rodičia chceli uvolniť dieťa počas školského roka na dovolenku, pretože učím na učňovke, ktorú navštevujú hlavne deti zo sociálne slabších rodín.
No myslím si, že ak riaditeľ chce, tak môže rodičom veľmi pekne znepríjemniť život.
táto odpoveď nie je fér, riaditeľ nemá dôvod ani páky "znepríjemňovať život" ...
alaya1
03.09.08,19:27
Zdravím.Chcem vás opraviť a upozorniť,že riaditeľ ak uvolní žiaka zo školy,je za neho v plnej miere zodpovedný.T.j. súhlasil s uvolnením počas šk.roka.Ak sa niečo stane, tak určité dôsledky bude znášať aj on.Najlepšie a najjednoduchšie je,aby žiakovi dala PN jeho lekárka a rodič to oznámi triednemu učiteľovi.
A opalenie odovodnime horskym slnkom-)):)
diro10
04.09.08,06:43
Ale to je už jeho problém.Riaditeľ rozhoduje v I.stupni čiže potom preberá za seba určitú zodpovednosť.