vk353
30.05.08,23:26
Ahojte poraďáci, začínam v tejto oblasti a prosím o pomoc vo veci tvorby rezervného fondu. Pri schvaľovaní záverečného účtu obce zastupiteľstvo schvaľuje tvorbu peňažných fondov obce – rezervného fondu. Pri tvorbe rezervného fondu z výsledku hospodárenia, ktorý zistím v súvahe sú vylúčené nevyčerpané účelovo určené prostriedky poskytnuté v predchádzajúcom rozpočtovom roku zo štátneho rozpočtu. Je správne, ak účtovníčka v roku 2007 vylúčila z prebytku aj zostatok nedočerpaných vlastných príjmov školy (ZŠ s MŠ s právnou subjektivitou) hoci toto neschválilo zastupiteľstvo. Poslanci totižto schválilo presun prebytku vo výške 10% do RF a zbytok do účelového fondu.
Tiež nie som si istá, či sa pri tvorbe rezervného fondu z prebytku vylučuje zostatok bankového účtu rozpočtovej organizácie (školy) a výdavkové finančné operácie ako to cituje v záverečnom účte. Ďakujem za radu!
lenka021285
06.06.08,08:57
Ja by som tiež potrebovala radu, v tejto oblasti. V minulom roku boli nakúpené pozemky, ale účtovníčka ich do konca roka 2007 nevyradila z evidenicie ani z účtovníctva. Takže som ich vyradila v marci, a vlastne vyradením som znížila bývalú 933. Je to dobre?Pretože keď ju znížim, zníži sa mi výsledok hospodárenia, ktorý som mala presunúť do rezervného fondu, lenže po tomto znížení nebudem do RF môcť presunúť výšku, ktorú schválilo OZ. Neviem sa z toho vymotať.......ďakujem