Iši
30.05.08,22:44
Prosím Vás, môžete mi poradiť: Od podniku sme postupne odkúpili byty celej bytovky. Ale všetci sme podpisovali Zmluvu o spoločenstve, ktorá obsahuje okrem základných orientácií kopu ďalších bodov, ktoré skôr patria do domového poriadku, ale všade sú voľné miesta vynechané na doplnenie údajov. Ako v takom prípade postupovať? Máme vypracovať novú zmluvu, alebo len domový poriadok. Pôvodná bola šitá horúcou ihlou a nik po 7 rokoch s ňou nepracoval, ale v prípade sporu by asi bola takáto zmluva najmenej nesprávna.
Elena Navrátilová
31.05.08,02:27
Treba vypracovať "Dodatok k zmluve o SVB". Prispôsobiť ho legislatíve. Treba tam uviesť veci, ktoré sú potrebné, povinné a zároveň pre Vás uvádzajúce špecifikácie. Skús osloviť Obvodný úrad oddelenie vnútornej správy, kde máte Vašu zmluvu evidovanú a prekonzultuj predmetnú zmluvu s nimi.
Iši
01.06.08,18:04
Zatiaľ srdečná vďaka
Elena Navrátilová
01.06.08,18:18
Čo sa týka zmluvy... keby sa niektorý člen s nejakým problémom obrátil na súd, neviem si predstaviť akoby SVB dopadlo. Treba ju urýchlene prispôsobiť novelizáciam zákona 182/1993. Boli tam preveľké zmeny. Hlavne musí byť vypracovaná kvalitne v prospech SVB a členov s vopred určenými pravidlami fungovania v SVB.
Elena Navrátilová
08.06.08,10:55
http://www.uni.biznisweb.sk/vlastnici-bytov-bez-zalozeneho-spolocenstva/ Prikladám tento link. Je to napísané veľmi dobre. Stručne, prehľadne... myslím, že každý sa dobre zorientuje aj v prípade nejakých nezrovnalostí vyplývajúcich zo zákona 182/1993.
Petra Nová
08.06.08,14:20
Chcela ba som sa aj ja zapojiť do diskusie k zmluve o výkone správy. Prosím Vás, mohol by mi niekto prezradiť, ako máte v zmluve o výkone správy ošetrené nakladanie s osobnými údajmi vlastníkov. Neviem, či som to neprehliadla, ale v zmluvách na pripojených linkách som to nenašla. Zaujímalo by predovšetkým to, do akej miery je zástupca vlastníkov oprávnený oboznamovať sa s osobnými údajmi vlastníkov, a či podľa Vášho názoru je nevyhnutné, aby k takémuto oboznamovaniu vôbec došlo. Postavenie zástupcu podľa zákona (§ 8a ods.4 ) slúži len na informovanie vlastníkov o činnosti správcu a o dôležitých otázkach prevádzky domu, pričom zástupca koná len za vlastníkov, a teda nie je oprávnený vykonávať povinnosti správcu, napr. doručovať za neho rôzne písomnosti , napr. vyúčtovanie, upomienky, výmery na platenie preddavkov a pod., z ktorých by sa o osobných údajoch vlastníkov mohol dozvedieť. Aký je Váš názor aj na túto otázku?
Petra Nová
08.06.08,14:33
Až teraz som zistila, že som v téme zmluvy o SVB a neviem, čo s tým. Ale možno otázka ochrany osobných údajov sa týka obidvoch zmlúv.
Elena Navrátilová
08.06.08,14:47
V SVB býva použitie osobných údajov poriešené v zmluve o SVB, resp. v dodatku k zmluve.