TomasTN
30.05.08,23:08
Dobry den,

podpisal som so spolocnostou Dohodu o vykonani prace na 350 hodin a chcel by som sa spytat ze ci musim tych 350 hodin bezpodmienecne odpracovat. resp. ci mam moznost od zmluvy odstupit.
$ 226 ktory o tejto dohode pojdenava nic take nespomina a v podpisanej zmluve nieje taktiez zmienka o moznosti odstupu v pripade potreby.
Melnick
30.05.08,21:31
Dohody o prácach vykonávaných
mimo pracovného pomeru
§ 223

Zamestnávateľ môže na plnenie svojich úloh alebo na zabezpečenie svojich potrieb výnimočne uzatvárať s fyzickými osobami dohody o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru (dohodu o vykonaní práce, dohodu o pracovnej činnosti a dohodu o brigádnickej práci študentov), ak ide o prácu, ktorá je vymedzená výsledkom (dohoda o vykonaní práce) alebo ak ide o príležitostnú činnosť vymedzenú druhom práce (dohoda o pracovnej činnosti, dohoda o brigádnickej práci študentov). Na pracovnoprávny vzťah založený dohodami o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru sa vzťahujú ustanovenia prvej časti Zákonníka práce (§ 1 až 40).
Máš rovnaké práva , ale aj povinnosti ako zamestnanci v TPP
TomasTN
31.05.08,07:38
Prva cast Zakonnika prace spomina moznost odstupenia len v § 19 a ten sa prilis nevztahuje na moj problem, ze by som z osobnych alebo inych dovodov potreboval od zmluvy od stupit(ukoncit pracovny pomer).

Ukoncenim pracovneho pomeru sa zaobera najma druha cast zakonnika prace ktora sa vsak uz na Dohodu o vykonani prace nevztahuje.
Tweety
31.05.08,16:00
Dobry den,

podpisal som so spolocnostou Dohodu o vykonani prace na 350 hodin a chcel by som sa spytat ze ci musim tych 350 hodin bezpodmienecne odpracovat. resp. ci mam moznost od zmluvy odstupit.
$ 226 ktory o tejto dohode pojdenava nic take nespomina a v podpisanej zmluve nieje taktiez zmienka o moznosti odstupu v pripade potreby.
Nie, to nie je povinnosť, je to možnosť odpracovať max. 35O hod. za KR. Ak je dohodnutá práca vykonaná skôr, dohoda končí odovzdaním práce.
renata77
04.06.08,07:54
Dobrý deň. Vedel by mi niekto poradiť, teraz píšem zamestnancovi dohodu, v mesiaci jún nám bude kosiť verejné priestranstvá a máme tam kolónku rozsah práce v hodinách spolu, a to je ten problém, že dopredu nevieme, koľko hodín odpracuje za mesiac jún, vedel by niektor poradiť. Ďakujem.
KvetkaK
04.06.08,08:22
Dobrý deň. Vedel by mi niekto poradiť, teraz píšem zamestnancovi dohodu, v mesiaci jún nám bude kosiť verejné priestranstvá a máme tam kolónku rozsah práce v hodinách spolu, a to je ten problém, že dopredu nevieme, koľko hodín odpracuje za mesiac jún, vedel by niektor poradiť. Ďakujem.
Tak tam napíšte rozsah práce napriklad maximálne 100 hodín za mesiac, alebo neviem koľko asi tak predpokladáte že odrobí. A potom na výplatnej páske, uvediete presný počet odpracovaných hodín za daný mesiac.
Chobot
04.06.08,08:24
Dobrý deň. Vedel by mi niekto poradiť, teraz píšem zamestnancovi dohodu, v mesiaci jún nám bude kosiť verejné priestranstvá a máme tam kolónku rozsah práce v hodinách spolu, a to je ten problém, že dopredu nevieme, koľko hodín odpracuje za mesiac jún, vedel by niektor poradiť. Ďakujem.

Uveďte odhadovaný počet hodín plus nejakú rezervu. Aj tak bude odmeňovaný podľa skutočne odpracovaných hodín. Ten zmluvný počet hodín nie je absolútne záväzný.
renata77
04.06.08,08:58
Ďakujem za všetky rady.