Maňuša
31.05.08,09:38
V termíne od 12.7. - 19.7.2008 by som chcela ísť s manželom na dovolenku do Poľska k Baltickému moru - vedel by mi niekto poradiť nejakú trasu autom z PP, zastávky s poznávaním a zaujímavosti ? Veľmi pekne ďakujem.
GABAZ
02.06.08,05:35
Pri Balltickom mori sme boli na prelome júna a júla v roku 2003. Cestovali sme z Bratislavy, hranice sme prekročili na severnom Slovensku, hraničný prechod si už nepamätám. Cestovali sme najprv do Varšavy, tam sme boli asi 3 dni. Varšava je zaujímave mesto, stojí za to si ho pozrieť. Potom sme pokračovali smerom na Gdansk. V Poľsku sa nám cestovalo celkom dobre. Z Varšavy do Gdansku síce nie je diaľnica, ale sú tam štvorprúdové cesty, síce občas zdržiavajú križovatky, ale inak to šlo. Na niektorých úsekoch sú vyjazdené koľaje, chodí tam veľa kamiónov. Hlavné ťahy sú alebo tieto štvorprúdové cesty, alebo dvojprúdové ale veľmi široké, takže predbiehanie je v pohode. Cesty väčšinou prechádzali cez roviny alebo pahorkatiny, len na hraniciach so Slovenskom boli kľukaté úzke cesty. Dopravné značenie je oproti nášmu slabšie, občas sme mali problémy s orientáciou.
Počasie nám nevyšlo, bolo dosť chladno a pršalo, ale boli sme dosť skoro. Ak Vám vyjde počasie, budete spokojní. Môj brat tam dovolenkoval dva roky pred nami a bol spokojný - príjemné teplo okolo 27, ale nie horúčavy. Voda bola samozrejme studená asi 17 stupňov, vzduch sme mali max. 24.
Čo sa oplatí pozrieť ? Určite Gdansk - krásne mesto, zachovalé historické jadro, úžasné uličky kde predávali Jantár, múzea. Určite si pozrite križiacky hrad Malbork - krásny zážitok a zaujímavé informácie, ak počúvate aj výklad. Ak ťa ešte dačo zaujíma, opýtaj sa.
Maňuša
03.06.08,11:00
Ďakujem veľmi pekne za cenné informácie. Prajem pekné dni.