apo
01.06.08,11:33
Pu údajovej uzávierke účtovného roka 2007 mi ostalo v počiatočných stavoch SALDA 3.568 položiek. V evidencii záväzkov a pohľadávok mám 290 otvorených položiek keď ku nim pripočítam kurzové rozdiely k 31.12.2007 a čiastkové úhrady tak by som v počiatočnom stave SALDA nemal mať viac ako 350 položiek.

Doteraz som sa domnieval, že v počiatočných stavoch SALDA ostávajú iba položky, ktoré sa nahrávajú opakovane s rovnakým variabilným symbolom a IČOm. Dnes tam nachádzam veľké množstvo položiek so zostatkom k úhrade NULA a jedná sa o jednoznačne identifikovateľné predpisy a odstraňovanie týchto položiek zo slada metódou ZMAZAŤ VŠETKO sa nedá.

Vie niekto poradiť v čom môže byť problém?

apo
Dav
01.06.08,10:49
Nemôže byť problém v tom, že pri uzávierke nebolo nastavené, aby neprechádzali tzv. vyrovnané zápisy? Alebo, že program zaokrúhľuje na 4 desatinné miesta, aj keď zobrazuje len dve desatinné miesta, a potom je preň aj 0,0001 nevyrovnaná položka? Nie zrovna v Pohode, ale iný soft ma s tým cvičil, až sa programátori priznali. Išlo o platby v Sk, alebo prepočty cudzej meny?
apo
01.06.08,18:23
Ahoj DAV,

používaš Pohodu? Ak áno tak mi prezraď kde sa to môže nastaviť, aby sa vyrovnané položky SALDA neprenášali do nového ROKA. Pohoda má medzery v cudzích menách, ale len v tom to nie je.

Zatiaľ Ďakujem.

apo