elizabet100
12.04.05,10:29
Ak vystavujete fa za tovar do ČR, fa je bez DPH. Akou "vetou" to zdôvodňujete? Prosím konkrétne citovať. ďakujem
iveta2
12.04.05,18:56
práve mám taký pípad len mám jednu maličkosť,na ktorej stojím...

tá veta znie : Plnenie je oslobodeneé od DPH podľa §43 zákona o dani z pridanej hodnoty...a potom pokračuje,a tu neviem kam kudy...a/ s možnosťou odpočítania dane, b/ s možnosťou odpočítania dane a do výpočtu koeficientu sa nezapočítava...

...viete niekto poradiť?...ja som platca DPH na SK, odberateľ registrovaný ako platca DPH na CZ ????
anto
12.04.05,19:00
Neviem presne, ktorý je to paragraf, ale v princípe je to tak, že odberateľ musí byť identifikovaná osoba pre daň DPH, čo si zistíte na DÚ v BB, ak je, potom je plnenie oslobodené od dane a faktúru vystavíte bez dane. Ale ktorý paragraf, to teraz z hlavy neviem. Ale je to v časti dodanie tovaru.
sway
12.04.05,19:01
ja dávam:

Tovar je oslobodený od DPH na základe § 43, odst.1 záKONA O DANI Z PRIDANEJ HODNOTY č.222/2004 Z.z.
Krajina pôvodu Slovenská republika - (toto na vyžiadanie odberateľa)

takto to stačilo českým audítorom.....:p
ondrejvla
12.04.05,19:21
ja dávam:

Tovar je oslobodený od DPH na základe § 43, odst.1 záKONA O DANI Z PRIDANEJ HODNOTY č.222/2004 Z.z.
Krajina pôvodu Slovenská republika - (toto na vyžiadanie odberateľa)

takto to stačilo českým audítorom.....:p
Súhlasím so Swaykom, § 43, odst.1 Zákon o DPH č.222/2004 Z.z. v znení neskorších predpisov, prečítaj si ten odstavec a myslím, že by si nemal mať problém žiaden. Odberateľ v tomto prípade musí byť registrovaný pre DPH v CZ.