arizona
01.06.08,20:22
Dokáže mi prosím niekto pomôcť?
Nejde mi otvoriť AR,hlási ,že mám problém s kompatibilitou. Pritom ho mám nainštalovaný od výrobcu.Pomocník mi vypisuje následovnú hlášku,žiaľ nerozumiem jej::mee:
Download updates for Acrobat Reader
This problem was caused by a compatibility issue between this version of Windows and this version of Acrobat Reader. This program was created by Adobe Systems Incorporated.
Solution


Go online to the following website to download an update that solves this problem:
http://wer.microsoft.com/Responses/include/images/arrow.gifAdobe Systems Incorporated (http://www.adobe.com/products/reader/)
http://wer.microsoft.com/Responses/include/images/right.gifWhich version of Windows am I using?
(about:blank#here)You are using Windows Vista SP1.

Neviem, čo s tým robiť.Či odinštalovať a potom stiahnuť znovu?Na webe som našla, že sa dá stiahnuť free.Mám OS Vista.Nechápem,prečo to nefunguje,keď to bolo nainštalované v PC.Môže mi to spôsobovať aj iné problémy,napr.mrznutie PC, či spadanie internetu?
Ďakujem za každú dobrú radu:)
geronimo13
01.06.08,18:31
myslím, že tebe je zbytočné vysvetľovať čo a ako, najlepšie je odinštalovať a nainštalovať z tejto stránky

vyber si operačný systém (Windows), verziu (Vista) a jazyk.

PS: chcem poradiť a nemôžem, lebo mám len 5 príspevkov (nemôžem dať odkaz na stránku), logika jak sviňa
arizona
01.06.08,18:35
[quote=geronimo13;742445]myslím, že tebe je zbytočné vysvetľovať čo a ako, najlepšie je odinštalovať a nainštalovať z tejto stránky
... a to si mám ako vysvetliť?:confused:
geronimo13
01.06.08,18:39
tým myslím, že nie si odborník, čo je zjavné z tvojho príspevku a je to zbytočné, pre teba je dôležité riešenie problému a to je odinštalovať a nainštalovať správnu verziu Readeru pre Vistu ... a po druhé odkaz na stránku mi nefunguje lebo mám málo príspevkov na Porade, tak poprosím niekoho, kto má tých príspevkov dosť, aby ti odkaz poslal ...
chlap
01.06.08,18:39
Nainštaluj si verziu Adobe Reader 8 - verzia 7 nefunguje dobre pod Vistou. Stiahnuť si môžeš TU. (http://www.adobe.com/products/acrobat/readstep2.html)
chlap
01.06.08,18:59
myslím, že tebe je zbytočné vysvetľovať čo a ako, najlepšie je odinštalovať a nainštalovať z tejto stránky

vyber si operačný systém (Windows), verziu (Vista) a jazyk.

PS: chcem poradiť a nemôžem, lebo mám len 5 príspevkov (nemôžem dať odkaz na stránku), logika jak sviňa

mimotemy
Keby si namiesto červených slov použil niečo ako "nebude ti to spôsobovať mrznutie PC ani iné problémy", urobil by si lepšie - je to zhruba rovnaký počet slov, takže by si sa ani veľmi neunavil a hlavne nikoho by si tým neponížil.

Ber to ako ponaučenie pre začiatočníka na porade... ;)
arizona
01.06.08,19:07
No, vypadá to, že som to zvládla.Uvidím, či to vydrží byť OK.
Pri inštalovaní sa mi objavila hláška NO disc... Prikladám ho v prílohe,no je to zle vidieť.Neviete,čo to znamená? Ak to pomôže,tak tie čísla prepíšem...
A ďakujem všetkým:):):)
geronimo13
01.06.08,19:13
ponaučenia nepotrebujem, len som chcel arizone presne rozpísať, čo a ako a kde je problém s odkazmi na stránky, človek sa "serká" s príspevkom štvrťhodinu a potom zistí, že nemá 15 príspevkov a môže ho rovno zmazať a potom sa nečuduj podráždenej reakcii a ak to arizonu ponížilo alebo urazilo tak sa jej ospravedlňujem ...
geronimo13
01.06.08,19:23
tú chybu ti vyhodilo až teraz, alebo si ju už videla aj predtým?
po reštarte sa objaví znovu?
arizona
01.06.08,19:25
tú chybu ti vyhodilo až teraz, alebo si ju už videla aj predtým?
po reštarte sa objaví znovu?
Už mi to občas vyhodilo aj predtým,po zapnutí PC. Preto som chcela dať do poriadku ten AR, myslela som, že to môže súvisieť...
Katabaticky
02.06.08,10:51
bohuzial toto nebude suvisiet :)

ako stary mas PC?
arizona
02.06.08,10:58
bohuzial toto nebude suvisiet :)

ako stary mas PC?
NB má 5 mesiacov. Ale vypisuje to asi 3 mesiace, myslím že odkedy mám nainštalovaný Microsoft Ofice.:confused:Ale Ten mi tiež inštalovali "profíci" .
V predajni,kde bol NB kúpený si dávam robiť aj ostatné veci, keď dáky program dokupujem, aby to nerobil vždy niekto iný.Spolieham na nich, že tomu rozumejú...
Budem rada, ak niečo poradíš:)
Katabaticky
02.06.08,11:02
Este co je to za notebook :) znacka tip

A neprekonal nejaku telesnu alebo dusevnu ujmu?
Pad , poliatie alebo resety (to len tak pe istotu :) )

A este sa chcem spytat na tvoju PC zdatnost resp odvahu ci si trufas odskusat si ten notebook sama ak ti poradime alebo im to tam radsej zanesies kedze je to este v zaruke :)
arizona
02.06.08,11:15
Este co je to za notebook :) znacka tip

A neprekonal nejaku telesnu alebo dusevnu ujmu?
Pad , poliatie alebo resety (to len tak pe istotu :) )

A este sa chcem spytat na tvoju PC zdatnost resp odvahu ci si trufas odskusat si ten notebook sama ak ti poradime alebo im to tam radsej zanesies kedze je to este v zaruke :)
Je to Asus 5VL. O nejakej ujme neviem.Ale keď je celý deň v stave "hybernácia" tak večer ho treba často natvrdo reštartnúť,lebo zamrzne.

Nuž, moja PC zadatnosť-veľa vecí si robím sama, ale niečo vážnejšie...nuž neviem.Záleží od pomoci,keď mi má kto poradiť, možno si trúfnem;) Čo mám robiť, musím sa učiť, lebo do Visty sa mi bežní laici púšťať nechcú a nosiť ho zakaždým k majstrovi...veď vieš, ako je to zostať bez Pc:mee:
Chobot
02.06.08,11:22
NB má 5 mesiacov. Ale vypisuje to asi 3 mesiace, myslím že odkedy mám nainštalovaný Microsoft Ofice.:confused:Ale Ten mi tiež inštalovali "profíci" .
V predajni,kde bol NB kúpený si dávam robiť aj ostatné veci, keď dáky program dokupujem, aby to nerobil vždy niekto iný.Spolieham na nich, že tomu rozumejú...
Budem rada, ak niečo poradíš:)

Office bol inštalovaný neskôr? Tak sa mohlo stať, že inštalácia Officu pošahala alebo prepísala nejaké knižnice toho Acrobatu.

Myslím, že odinštalovanie a znovuinštalácia určite pomôže. Acrobat Reader je bezplatná aplikácia, nemusíš nič kupovať, stačí si stiahnuť inštalačný balík.
arizona
02.06.08,11:33
Office bol inštalovaný neskôr? Tak sa mohlo stať, že inštalácia Officu pošahala alebo prepísala nejaké knižnice toho Acrobatu.

Myslím, že odinštalovanie a znovuinštalácia určite pomôže. Acrobat Reader je bezplatná aplikácia, nemusíš nič kupovať, stačí si stiahnuť inštalačný balík.
Ten AR so už odinštalovala a nainštalovala nový za pomoci ostatných poraďákov.Funguje!:--- Ďakujem všetkým za pomoc:)
Ale ešte ma trápi tá hláška No disc...Myslela som, že to môže súvisieť s tou kompatabilitou AR. Ale pri opätovnom zapnutí NB sa mi to objavilo zase:confused:
Chobot
02.06.08,11:41
Ten AR so už odinštalovala a nainštalovala nový za pomoci ostatných poraďákov.Funguje!:--- Ďakujem všetkým za pomoc:)
Ale ešte ma trápi tá hláška No disc...Myslela som, že to môže súvisieť s tou kompatabilitou AR. Ale pri opätovnom zapnutí NB sa mi to objavilo zase:confused:

Pravdepodobne máš nejakú aplikáciu, ktorá sa snaží spustiť pri zapnutí PC, a jej komponenty by mali byť na CD. Keďže žiadny CD v mechanike nemáš, tak zahlási chybu No disc.

Ale môže to byť aj vírus. Jeden taký nedávno šarapatil a hádzal hlášky "No Disc".
Katabaticky
02.06.08,11:46
hmmm uz asi nevies presne povedat odkedy hadze tu hlasku...
co bolo tesne predtym na pc instalovane alebo tak...

inak neinstalovala si tam detom alebo sebe nejaku hru?
arizona
02.06.08,11:54
Pravdepodobne máš nejakú aplikáciu, ktorá sa snaží spustiť pri zapnutí PC, a jej komponenty by mali byť na CD. Keďže žiadny CD v mechanike nemáš, tak zahlási chybu No disc.

Ale môže to byť aj vírus. Jeden taký nedávno šarapatil a hádzal hlášky "No Disc".

Ako to zistím? Mám Nod smart security(myslím, že je celkom dobrý) a nehlási nič, ani keď dám kontrolu...


hmmm uz asi nevies presne povedat odkedy hadze tu hlasku...
co bolo tesne predtym na pc instalovane alebo tak...

inak neinstalovala si tam detom alebo sebe nejaku hru?
Nuž, na hry som trochu stará, už ma dávno nebavia:D:D, nie hry nemám,PC používam iba ja.
Chobot
02.06.08,11:59
hmmm uz asi nevies presne povedat odkedy hadze tu hlasku...
co bolo tesne predtym na pc instalovane alebo tak...

inak neinstalovala si tam detom alebo sebe nejaku hru?

Zase ju neobviňuj zo všetkého, čo sa jej na kompe pokazí...;):D

Tá chybová hláška je veľmi rozšírená vo Windowsoch Viste a môže ju spôsobovať kopec rôznych vecí:

http://forums.microsoft.com/TechNet/ShowPost.aspx?PostID=1621609&SiteID=17

http://forums.techguy.org/malware-removal-hijackthis-logs/593061-windows-no-disk-error-startup.html
Katabaticky
02.06.08,12:02
Tak ale vies ludsky faktor je najcastejsia pricina :)
a ja ju neobvinujem len sondujem ;)

to Arizona
neinstalovala si nejaky USB klucik
externu citacku alebo externu mechaniku? :)
arizona
02.06.08,12:23
Chlapci, ďakujem Vám za ochotu aj čas!
Žiaľ, moja angličtina sa je obmedzená na faktúry,dodáky JCD-čka:mee:.
Hladala som aj nejaké foŕa v slovenčine a češtine,no nič moc so nenašla.

Možno v mojich začiatkoch-keď som sa učila s Vistou robiť a spojazdniť ju, som niečo pobabrala.Ale po krátkom čase som všetko "vyhádzala" a odinštalovala.Aspoň myslím:confused::).

Ešte ma napadlo: syn dávnejšie inštaloval nejaké CD k MT Motorola a sťahuje si do USB nejaké pesničky...
-externú čítačku,či mechaniku:eek:???-asi nie,až taký expert som neni:D

Už ma nič nenapadá...možno Vás, vy ste omnoho skúsenejší.Nebojte, neurazím sa,som rada, že mi pomáhate:):)
Katabaticky
02.06.08,13:39
Aj telefon je svojim sposobom citacka kariet :)

mas v procesoch taketo nieco?
ditxp.exe
arizona
02.06.08,16:46
Aj telefon je svojim sposobom citacka kariet :)

mas v procesoch taketo nieco?
ditxp.exe
uf, moc odborná terminológia na mńa-som samouk:rolleyes:.Ja potrebujem "polopate"
Ale dala som to vyhľadať v PC, stále hladá:eek:
Katabaticky
03.06.08,04:37
stlacis ctrl+alt+del
a tam mas na zalozke procesy/processes
a ci sa nachadza v tom vypise :)
(pomocka mozes si ich dat zoradit podla mena aby sa ti lahsie hladalo tak ze kliknes na stlpcek meno/name )
arizona
03.06.08,08:29
stlacis ctrl+alt+del
a tam mas na zalozke procesy/processes
a ci sa nachadza v tom vypise :)
(pomocka mozes si ich dat zoradit podla mena aby sa ti lahsie hladalo tak ze kliknes na stlpcek meno/name )
- ja tam mám možnosti: vypnúť , zapnúť, prihl. ako správca a pod:eek:dá sa tam dostať cez nieč z toho?
sthruska
03.06.08,10:05
//stlacis ctrl+alt+del
//a tam mas na zalozke procesy/processes

To znamená všetky tri klávesy stlačiť naraz - trojhmat. A potom hore náješ tie záložky.
arizona
03.06.08,12:09
//stlacis ctrl+alt+del
//a tam mas na zalozke procesy/processes

To znamená všetky tri klávesy stlačiť naraz - trojhmat. A potom hore náješ tie záložky.
...nič-hluché!!!:(
Chobot
03.06.08,12:25
...nič-hluché!!!:(

Tak skús cez Start > Spustit > a do príkazového riadku daj taskmgr.
arizona
03.06.08,12:42
no našlo mi to .díky.
píše : asus 1 aktívny console :confused:
Katabaticky
03.06.08,18:26
prepac ja som truhel :)

mas zapnute ine nastavenia zobrazovania nevadi ;)

stlacis ctrl+alt+del

tam mas vypnut zamknut a dalsie srandy ... jedno z toho je spravca uloh?/task manager na to kliknes a potom ti uz nabehne to co mas dalej v navode :)

a tam mas na zalozke procesy/processes
a ci sa nachadza v tom vypise :)
(pomocka mozes si ich dat zoradit podla mena aby sa ti lahsie hladalo tak ze kliknes na stlpcek meno/name )
arizona
03.06.08,18:35
Tak skús cez Start > Spustit > a do príkazového riadku daj taskmgr.
toto som našla

...ale ditxp.exe NIE

To "truhel" bolo dobrééé:D:D:Dto som ešte nepočula:)
Katabaticky
03.06.08,18:41
mimotemy
to je skaredsie od truhlik z ferda mravca ;)
mimotemy


a este neskor teda pozrem co by mohlo byt za tym potom sa ozvem :)
ale problem je to v skutku zaujimavy ;)
arizona
05.06.08,09:24
Nenašli moji rádcové?
Katabaticky
05.06.08,20:21
zatial nie :)
ale tvoj problem stale zije ;)
arizona
05.06.08,20:26
vďaka!!!
arizona
27.12.08,09:56
Iba pre info, ak by mal niekto podobný problém:
Hláška NO DISC, ktorá sa mi doteraz objavovala pri každom zapnutí PC sa mi prestala objavovať po odinštalovaní Nokia suite...
Takže chyba bola si tam. Teraz som nainštalovala Sony Ericsson suite,ale to funguje v poriadku.:)
ivoovi
31.12.08,16:32
Ahoj,
Napisem mimotemy, ale vyskusaj namiesto AR , Foxit Reader.

filehippo.com/download_foxit/

Namiesto 23 MB, ktore ma AR 9.0 ma FR 3.0 iba necelych 3MB. Zatial som snim nemal ziadne problemy a otvara sa bleskovo.

Ivan
zuzanask
30.03.09,13:34
Viete mi poradit ako by sa dalo ulozit zabezpeceny pdf. To je ten co mozeho v nom vyplnovat udaje. Moj uctovny program mi vygeneruje niektore udaje do takeho suboru a ja to potrebujem vytlacit ale na inom kompe. Skusalo som to aj tlacit do pdf, no nejde to.
Chobot
30.03.09,13:40
Viete mi poradit ako by sa dalo ulozit zabezpeceny pdf. To je ten co mozeho v nom vyplnovat udaje. Moj uctovny program mi vygeneruje niektore udaje do takeho suboru a ja to potrebujem vytlacit ale na inom kompe. Skusalo som to aj tlacit do pdf, no nejde to.

Záleží od toho tvojho účtovného softu, či podporuje uloženie do formátu äv tomto prípade do pdf), alebo či je možné dokument len vytlačiť. Je dosť možné, že softvér neobsahuje konvertor na pdf formát.

Môžeš ten dokument uložiť aspoň v inom formáte? Napr. v doc?
zuzanask
30.03.09,13:51
nemozem vobec ulozit. ked dam ulozit kopiu, tak mi nahlasi ze si ho mozem len vytlacit ak si chcem ponechat kopiu udajov. Ten soft mi uklada aj do normalnych pdf. Ten je akurat taky ze sa v nom daju este menit udaje. je to vobec mozne to ulozit. Neda sa to nejako oklamat?
Chobot
30.03.09,14:00
nemozem vobec ulozit. ked dam ulozit kopiu, tak mi nahlasi ze si ho mozem len vytlacit ak si chcem ponechat kopiu udajov. Ten soft mi uklada aj do normalnych pdf. Ten je akurat taky ze sa v nom daju este menit udaje. je to vobec mozne to ulozit. Neda sa to nejako oklamat?

Keďže nepoznám tvoj účtovný soft, nie je možné povedať, či sa to dá alebo nie. Treba sa pozrieť v manuáli k programu alebo sa spýtať dodávateľa programu.
domenico.office
30.03.09,14:04
nemozem vobec ulozit. ked dam ulozit kopiu, tak mi nahlasi ze si ho mozem len vytlacit ak si chcem ponechat kopiu udajov. Ten soft mi uklada aj do normalnych pdf. Ten je akurat taky ze sa v nom daju este menit udaje. je to vobec mozne to ulozit. Neda sa to nejako oklamat?
Tu je riešenie na ukladanie dokumentov z AdobeReader: http://www.porada.sk/t102835-p2-adobe-reader.html
Maruška54
04.04.11,13:04
Prosím tu prítomných ajťákov pánov ale aj dámy o pomoc, mám podobný problém ako zadávateľka témy arizona. Mám ntb 6830s operačný systém WINDOWS Vista a adobe reader 6,0 z ktorého mi nejdú tlačiť daňové priznania a výkazy. Akonáhle stiahnem vyššiu verziu 7,0 alebo akúkoľvek vyššiu zmenia sa mi všetky ikony na obrazovke na Adobe reader a všetky programy včetne účtovných sa otvárajú ako Adobe reader, ak vyššiu verziu odinštalujem tak sa všetko vráti do normálnych kolají ale netlačí mi daňové. Mám ešte jeden PC a tam mám WINDOWS XP a Adobe reader 7,0 tak som údaje z ntb prenášala cez USB a tlačila odtiaľ, ale chcela by som to mať aj na ntb v poriadku. ďakujem vám všetkým za akékoľvek informácie.
KoxXxo
04.04.11,13:09
Na PDF používam Foxit (http://tahaj.sme.sk/software/805), vyskúšaj.
Vlado40
04.04.11,13:13
Maruška54
04.04.11,13:19
Vlado aj z tejto stránky som skúšala, aj zo stránky drsr aj zo stránky kros žilina stále je to rovnaké
Stefan2005
04.04.11,13:30
... pred inštaláciou 7-ičky alebo vyššej verzie si odinštalovala verziu 6 ?
Vlado40
04.04.11,14:09
Adobe Reader má mať označenie CE a ani tak nezáleží na verzií.Má to aj Adobe Reader 6 ,ktorý používaš.Upol som Adobe Reader 6 CE,tak to skús.
http://rapidshare.com/files/455861389/Adobe_Reader_6.0_CE.exe
Maruška54
04.04.11,14:30
... pred inštaláciou 7-ičky alebo vyššej verzie si odinštalovala verziu 6 ?
ano odinštalovala aj program files som vyčistila
KoxXxo
04.04.11,14:34
A toho Foxitu (http://tahaj.sme.sk/software/805) sa bojíš?
Vlado40
04.04.11,14:38
A toho Foxitu (http://tahaj.sme.sk/software/805) sa bojíš?

Veľa účtovných programov hľadá pre svoje správne fungovanie práve Adobe Reader.Myslím ,že kvôli tomu nie zo strachu mnoho účtovníkov používa Adobe Reader.Foxit je možno dobrý pre prácu s PDF dokumentami ,ale účtovníctvo s Foxitom zrejme nepobeží.
KoxXxo
04.04.11,14:41
Zrejme máš pravdu.
Maruška54
04.04.11,14:41
stiahla som adobe reader z tej stránky ako pripol Vlado skúsila som otvoriť daňové priznanie a píše mi "pri otváraní dokumentu vznikla chyba, chýba šifrovací slovník"
Vlado40
04.04.11,14:53
A skúsila si zo stránky adobe verziu Adobe Reader 8.1.3 ,ktorú prezentuje Kros.
Maruška54
04.04.11,14:55
ano aj som im písala o probléme a odpísali mi že sa mám obrátiť na počítačového experta
KoxXxo
04.04.11,15:11
Ale pokiaľ to neskúsi, tak nevie.
Maruška54
04.04.11,15:50
prosím vás ja som laik a počítačový antitalent teraz som pozrela do vlastností adobe reader do kompaktibility a tam neponúka Windows Vistu, mám to nastavené na Windows XP... nemôže to byť v tom?