muffik
01.06.08,20:39
Dobry vecer,
chcem sa opytat, aku písomnú formu ma mat uznesenie valného zhromaždenia?
Sú potrebne aj nejake prilohy ?
Dakujem
Braňo
01.06.08,18:42
Muffik, nepíšeš dôvod valného zhromaždenia. Možno chce valné zhromaždenie schváliť závierku, prípadne rozdeliť zisk....
ale tieto všetky dokumenty tu nájdeš.
chlap
01.06.08,18:44
Uznesenie VZ musí byť uvedené v zápisnici z VZ, ktorého prílohou je prezenčná listina. Zápisnicu podpisuje zapisovateľ a overovateľ (overovatelia), ktorých volí valné zhromaždenie. Na konci uznesenia musí byť zápis hlasovaní - t.j. o počte prítomných hlasov, počet hlasov za, proti a zdržal sa.
muffik
01.06.08,19:11
Brano, dovod uznesenia valneho zhromazdenia je zmena obchodneho mena s.r.o.
Kde najdem vsetky dokumenty ?
Vdaka
Braňo
01.06.08,19:30
muffik
01.06.08,19:36
Brano, prosim, vysvetli mi podrobne, aku formu ma mat zapisnica valneho zhromazdenia, ak nie su spolocnici, len konatel. Hladala som to v dokumentoch, ale nemozem to najst, som tu nova :confused:
KEJKA
01.06.08,19:40
klikni na to, co mas modro vyznačené v Branovom prspevku,
Zápis si urobíš sama, stači uviest odporúčané údaje,
zalobaba
01.06.08,19:48
Brano, prosim, vysvetli mi podrobne, aku formu ma mat zapisnica valneho zhromazdenia, ak nie su spolocnici, len konatel. Hladala som to v dokumentoch, ale nemozem to najst, som tu nova :confused:

Zápisnica z VZ musí byť podpísaná spoločníkmi, konateľ nestačí !
chlap
02.06.08,07:04
Brano, prosim, vysvetli mi podrobne, aku formu ma mat zapisnica valneho zhromazdenia, ak nie su spolocnici, len konatel. Hladala som to v dokumentoch, ale nemozem to najst, som tu nova :confused:

Tomu nerozumiem :confused: ako nemôžu byť spoločníci ???? Každá spoločnosť má spoločníkov (alebo spoločníka).
muffik
02.06.08,07:44
Tomu nerozumiem :confused: ako nemôžu byť spoločníci ???? Každá spoločnosť má spoločníkov (alebo spoločníka).
No je to tak, že spoločník je zároveň konateľom.
riccado
02.06.08,07:54
No je to tak, že spoločník je zároveň konateľom.
a spolocnik je tam len jeden? lebo ak ano, tak sa nerobi valne zhromazdenie, ale staci rozhodnutie jedineho spolocnika vykonavajuceho posobnost valneho zhromazdenia (§ 132 ods 1 Obchodného zákonníka)
chlap
02.06.08,08:02
No je to tak, že spoločník je zároveň konateľom.

Muffik, zmeny v SRO môže vykonávať iba spoločník (spoločníci) a nie konateľ. To, že je konateľ zároveň aj spoločník je vporiadku.

Na príklade:

Janko Mrkvička je konateľ a jediný spoločník MRKVA s.r.o. Ak chce zmeniť názov na PETRŽLEN s.r.o., musí napísať listinu, ktorá sa volá "Rozhodnutie jediného spoločníka" a v ktorej sa píše, že on ako spoločník sa rozhodol zmeniť názov spoločnosti a tento dokument ako spoločník podpíše. Potom spíše Dodatok k zakladateľskej listine, ktorým sa zmení obchodné meno (a ktorý podpíše ako spoločník) a vytlačí nové znenie zakladateľskej listiny, ktoré podpíše ako spoločník. Potom vypíše tlačivo návrhu na zmenu v obchodnom registri, ktoré ale podpisuje už ako konateľ.

Vzory týchto dokumentov aj to, koľkokrát treba všetko vytlačiť a čo treba podpísať u notára - to všetko nájdeš na týchto stránkach - trochu si to naštuduj - nebudeš sa predsa donekonečna na všetko vypytovať - ak máš založenú eseróčku, terba sa o ňu aj vedieť postarať.
KEJKA
02.06.08,16:45
nerobí sa dodatok, ale sa musí urobiť nové znenie zakl.listiny.
emik
24.06.08,08:39
zdravim,

Mame firmu, ktora ma 2 spolumajitelov. Može byť problém so zápisom zmien (zmena sídla) do OR, ak na VZ sa zúčastní iba jeden z dvoch spoločníkov?

Zučastnený spoločník ma vačšinový podiel (80%) a je aj konateľom.

Druhy spoločník je zahranična FO, bol riadne pozvany, ale nie je čas na to, aby nam dal splnomocnenie kto ho bude zastupovať na VZ.

Dakujem
Emi