mazakova
01.06.08,20:55
Chceli by sme rozvinúť vo firme teambuildingové aktivity a teraz hľadáme čo najbezpečnejší spôsob zaúčtovania nákladov s tým spojených. V rámci aktivít to môžu byť športové hry, varenie gulášu či večerné posedenia pri káve, stretnutie na biliarde či bowlingu. Vidím tri možnosti: tréning, repre alebo benefit. Posledne menované by sme preferovali čo najmenej, aby sme zamestnancov daňovo nezaťažovali niečím, čo vlastne nariadil zamestnávateľ. Mohli by ste mi poradiť ako by sme vlastne mali chápať teambilding z pohľadu účtovníctva, aby to bolo čo najoptimálnejšie ako pre zamestnanca, tak pre zamestnávateľa?
Braňo
01.06.08,19:19
Je ťažké posúdiť tieto aktivity ako daňovo uznateľný náklad a zároveň obhájiť, že ste neposkytli nepeńažné plnenie pre zamestnanca.
PALMAL
02.06.08,08:30
Mam otazku v suvislosti aj s predchadzajucou diskusiou o repre nakladoch. Ako jedine danove riziko spojene s uctom 513 bola spominana moznost, ze pri kontrole dane s prijmov zo zavislej cinnosti moze spravca dane klasifikovat niektore polozky repre ako nepenazny benefit zamestnanca, ergo mal by byt zdaneny v ramci zavislej cinnosti. ALE .. ak ide o benefit, tak sa to presunie do danovo uznatelnych personalnych nakladov a nezdani zase spolocnost (na rozdiel od 513). Takze vo co go ? ... celkovy vyber dane mi vychadza aj tak rovnaky ...
Braňo
02.06.08,09:22
[.. ak ide o benefit, tak sa to presunie do danovo uznatelnych personalnych nakladov a nezdani zase spolocnost (na rozdiel od 513). Takze vo co go ? ... celkovy vyber dane mi vychadza aj tak rovnaky ...[/quote]

Zrejme si nerozmýšľal aj o odvodoch. :cool:
PALMAL
02.06.08,10:28
:-) ... whooops ... tak jak s to ho ven :-))) ... ak ide o viac menej nariadenu akciu, navyse mimo pracovneho casu tak potom zrazat dane a odvody zamestnancovi je vsetko ine len nie motivujuce. Navyse zauctovat priemerne naklady na ucastnika asi tiez nie je fer voci kazdemu.
Myslis ze repre je vhodne riesenie?