ludo_centrum
02.06.08,06:40
Prosím o radu v tejto záležitosti.

Mám priestory cca 300m2. Sú evidované ako podnikateľské a teda spadajú aj pod iné zdanenie. Využívam len 70m2, zbytok je nevyužitý. Nie je možné ich dať do prenájmu a nie je zatiaľ reálna možnosť ich využívať tak, aby boli zárobkové. Takže otázka znie, ako ich môžem previesť na obytné priestory, resp. ako ich nezdaňovať, keďže nie sú využívané a teda nezarábajú.
Ďakujem vopred za radu.
robin78
02.06.08,05:31
treba si podat ziadost na stavebny urad na zmenu ucelu uzivania stavby
ludo_centrum
02.06.08,12:52
treba si podat ziadost na stavebny urad na zmenu ucelu uzivania stavby

Ďakujem. V kútiku duše som si toto myslel. Len dúfam, že páni z úradu nebudú mať na to iný názor :D a nezabijú ma s tonami papierovačiek až by ma tým odradili.... :o

Ďakujem ešte raz, skúsim sa teda vybrať na ten úrad.
robin78
02.06.08,12:55
no bez nejakych papierovaciek sa to asi neobide ;), ale proces zmeny z nebytovych priestorov na obytne je o nieco jednoduchsi ako naopak ...
ludo_centrum
02.06.08,13:58
no bez nejakych papierovaciek sa to asi neobide ;), ale proces zmeny z nebytovych priestorov na obytne je o nieco jednoduchsi ako naopak ...

OK, dám vedieť čo bolo treba. V stredu sa idem nechať sadlo-maslovať na tom úrade... ;)
ludo_centrum
02.06.08,14:11
Kto hľadá = (možno) nájde :D
Toto som teda našiel na webe:

*************************
Povolenie zmeny užívania stavby

Stavbu možno užívať len na účel určený v kolaudačnom rozhodnutí, prípadne v stavebnom povolení. Zmeny účelu užívania stavby, ktoré spočívajú v zmene spôsobu užívania stavby, jej prevádzkového zariadenia, v zmene spôsobu a v podstatnom rozšírení výroby alebo činností, ktoré by mohli ohroziť život a zdravie ľudí alebo životné prostredie, vyžadujú rozhodnutie stavebného úradu o zmene v užívaní stavby.
Konanie o zmene užívania stavby začína stavebný úrad na základe písomného návrhu stavebníka. Podľa výsledkov konania vydá stavebný úrad stavebníkovi rozhodnutie o zmene užívania stavby.

Potrebné doklady

Žiadosť o povolenie zmeny užívania stavby (tlačivo) (http://www.trencin.sk/tmp/asset_cache/link/0000048594/SpOU-zmena%20uzivania%20stavby.doc)
Stavebné povolenie, Kolaudačné rozhodnutie
List vlastníctva
Stanoviská a vyjadrenia dotknutých orgánov štátnej správy a mesta
Kópia katastrálnej mapy
Súhlas vlastníka pozemku v prípade, že žiadateľ nie je vlastníkom
Projektová dokumentácia************************************* *

atď... ;)

Len nechápem, načo toľko hlúpostí... Neuveriteľné...
robin78
02.06.08,14:35
OK, dám vedieť čo bolo treba. V stredu sa idem nechať sadlo-maslovať na tom úrade... ;)

Tak prajem vela stastia a este viacej trpezlivosti v boji s uradnikmi. :D