zuzkadzugi
02.06.08,08:53
Zdravím,

prosím Vás, vedel by mi niekto poradiť? Mám firmu "A" vykonávajúcu nákladnú prepravu pre firmu "B", obidve sú platiteľmi DPH iba v SR. Firma "B" má uzavretú zmluvu o kartách euroshell Card, na základe ktorej má použitím kartiet Shell zvýhodnený nákup PL na ich predajných miestach. V záujme zachovania dobrých obchodných vzťahov firmy uzavreli zmluvu o financovaní nákupu PL, ktorá umožňuje firme "A" uskutočňovať výhodnejší nákup PL od spoločnosti Shell. Funguje to tak, že "A" tankuje PL v zahraničí kartami firmy B, na konci mesiaca Shell vyfakturuje tento nákup firme "B", ktorá to zaplatí a takto vlastne poskytuje pôžičku firme "A". Tieto pôžičky sa potom započítavajú s fakturáciou firmy "A" za prepravu tovaru. Keďže ide o spotrebu v zahraničí, nie je nárok na odpočet DPH /firma A by ho aj tak nemala, pretože faktúra je vystavovaná na firmu B/. Firma B ale zabezpečila vratku DPH zo zahraničia a s tým mám vlastne problém: Firma A si tankovanie dáva do nákladov cez bločky /vrátane cudzej DPH/ oproti záväzku 325 voči B. Potom A vyfakturuje prepravu firme B a s touto faktúrou sa započítava záväzok 325. Zatiaľ je to ok, ale čo s tou vratkou, ktorú zase fakturuje Shellka firme B a o sumu tej vratky sa znižuje záväzok 325, ako si to má dať firma A do výnosov prípadne znížiť náklady, keď nemá žiadny doklad?
zuzkadzugi
04.06.08,06:23
Prosííím, poraďte...
ecuch
04.06.08,09:25
Nemôže Vám firma B dobropisovať alikvótnu časť vratky DPH?