školička
02.06.08,09:21
Dobrý deň,
ak zamestnanec ešte nedostal rozhodnutie zo Sociálnej poisťovne o pridelení starobného dôchodku, môže zamestnávateľ napriek tomu požiadať krajský školský úrad o nenormatívnu dotáciu na odchodné pre tohto zamestnanca ?:confused:
Dakujem
blazonko
02.06.08,11:09
A aká organizácia si? Príspevková, rozpočtovka a kým zriadená?
kunkelovaa
02.06.08,11:29
Ja pridávam k téme otázku: Ak som na odchodné neurobila k 1.1. rezervu v RO, mám ju doúčtovať teraz?? Zamestnanec bude mať dôchodkový vek 27.12., ale možno ešte bude pokračovať v PP, tak fakt neviem....
judita1971
02.06.08,19:35
Dobrý deň,
ak zamestnanec ešte nedostal rozhodnutie zo Sociálnej poisťovne o pridelení starobného dôchodku, môže zamestnávateľ napriek tomu požiadať krajský školský úrad o nenormatívnu dotáciu na odchodné pre tohto zamestnanca ?:confused:
Dakujem

ja som žiadala pred dvoma rokmi, ak sa dobre pamätám, posielala som so žiadosťou o FP potvrdenie so SP, že menovaný si požiadal o SP, ale najlepšie ti povedia na KŠU.
judita1971
02.06.08,19:38
Ja pridávam k téme otázku: Ak som na odchodné neurobila k 1.1. rezervu v RO, mám ju doúčtovať teraz?? Zamestnanec bude mať dôchodkový vek 27.12., ale možno ešte bude pokračovať v PP, tak fakt neviem....


k 1.1.2008 si mala vytvoriť rezervu na to čo sa týka roka 2007. Takže ak splni niekto dôchodkový vek 27.12.2008, tak rezervu nevytváraš k 1.1.2008.
kunkelovaa
15.12.08,17:14
Mám takýto problém. Zamestnankyňa končí prac.pomer 28.12. a podáva si žiadosť na starobný dôchodok. Žiadala som KŠU o odchodné, najskôr sľubovali, ale potom, že nám ho dajú až v budúcom roku. Môžem jej ho teda až v budúcom roku - teda v januárovej výplate vyplatiť? Alebo musím teraz? A čo potom s tou refundáciou v budúcom roku? Ďakujem.
sojciakova
16.12.08,05:50
Aj nám dajú odchodné za zamestnanca až v nasledujúcom roku. Ale vyplatili sme jej ho teraz.Teraz máme dosť peňazí ,ale v budúcom roku sa každá koruna hodí.Len netuším ako to budem účtovať. Bude z toho pekný guľáš.Už sa teším.