Aljoska
02.06.08,08:36
Dobrý deň poraďáci,
prosím Vás súrne o radu. Kolegzňa je vedúca ekonomického úseku v sociálnom zariadení (spadáme pod zákon o výkone práce vo verejnom záujme). Je zaradená do 8 plat. triedy. V apríli tohto roku ukončila 1 stupeň VŠ v odbore sociálna práca. Má prosím Vás nárok na zvýšenie platovej triedy?(na 9 triedu?)
Prosím Vás krásne o odpoveď. Ďakujem.
kačkapoliačka
02.06.08,10:37
No ak si dobre pamätám, tak to závisí od pracovného miesta, ktoré vytvára zamestnávateľ. Nie všade a myslím, že takmer nikde, keď niekto ukončí VŠ je automaticky preradený do vyššieho plat. miesta. Ona to môže vedieť podľa toho, ako sa jej započítavajú roky do dôchodku. Podľa mňa, ak by to bolo miesto s 9, tak by mala ako stredoškoláčka zohľadnené tj. plat.trieda 9 a zmenené roky už dávno. Nemáte známe na takých úradoch ako ste vy? Vedúce EO si myslím, sú riešené jednotne, v tom-ktorom "rezorte" a pod.
Neviem či som pomohla, skúšajte ďalej a hlavne so svojimi vedúcimi a personalistami.
Všetko dobré
kp
Ľubica2
02.06.08,10:54
Súhlasím s kačkapoliačka ........ pozri § 5 ods. 10 zákona 553/2003 Z.z.
pavlinka
02.06.08,11:04
ak ju chcete preradit do vyššiej triedy musite jej dať pracovnú činnosť zaradenu v 9. platovej triede, podla katalogu prac.činnosti 341/2004 Z.z.