haluz33
02.06.08,10:45
Dobry den
zacinam podnikat a po zaregistrovani sa na zivnostenskom urade mi prisiel list spolu so sekom na 1500Sk pre firmu firmdata na zaregistrovanie u nich..
je to potrebne? zacinam uplne maly Eshop..

dakujem
Filip Glasa
02.06.08,08:51
nie je to potrebné a je to úplne zbytočné:
http://www.porada.sk/t55664-register-obchodu-a-zivnosti.html

len pre svoje dobro si zaregistruj eshop do e-katalógov (zoznam, azet, atlas,...) zadarmo.
hanelie
02.06.08,09:01
zacinam podnikat a po zaregistrovani sa na zivnostenskom urade mi prisiel list spolu so sekom na 1500Sk pre firmu firmdata na zaregistrovanie u nich..

sú firmy, ktorých názvy evokujú kvázi povinné registrovanie - samozrejme za úplatu
anklar
02.06.08,10:26
Dobry den
zacinam podnikat a po zaregistrovani sa na zivnostenskom urade mi prisiel list spolu so sekom na 1500Sk pre firmu firmdata na zaregistrovanie u nich..
je to potrebne? zacinam uplne maly Eshop..

dakujem
Ak máš peniaze na neefektívne míňanie :).
FIRMDATA, predtým INFORMATIK;
Spis.zn.: nesedí;
Nasledujúci ident. údaj: nesedí;
Podľa sídla: nesedí;
Organizačná zložka zahraničného podniku, zaplatením poplatku na zápis nič nezískaš.
haluz33
02.06.08,10:32
priznam sa ze som bol pripraveny zaplatit !! :mad::mad:
ved ako zacinajucemu neskusenemu zivnostnikovy mi pride sek na zapis do obchodneho registra a este k tomu v ten isty den ako DICo - pomyslel som si ej ako to maju pekne zladene :D:D
je to aspon dobre ponaucenie na zaciatok podnikania - never vsetkemu (ak nie uz rovno nikomu) co sa javi na prvy pohlad v pohode a je k tomu sek :)
zalobaba
02.06.08,12:38
priznam sa ze som bol pripraveny zaplatit !! :mad::mad:
ved ako zacinajucemu neskusenemu zivnostnikovy mi pride sek na zapis do obchodneho registra a este k tomu v ten isty den ako DICo - pomyslel som si ej ako to maju pekne zladene :D:D
je to aspon dobre ponaucenie na zaciatok podnikania - never vsetkemu (ak nie uz rovno nikomu) co sa javi na prvy pohlad v pohode a je k tomu sek :)


..... no ešte, že si PORAĎÁK a že ťa napadlo sa PORADIŤ .....
rickman
02.06.08,13:30
Mna by len zaujimalo, kolko ludi zaplati...
Zoltán Kovács
02.06.08,13:35
Mna by len zaujimalo, kolko ludi zaplati...

Bohu žiaľ privela. Mám klienta, ostrielaného podnikateľa, a naletel keď si založil s.r.o. a prešiel z szčo na sro.
anklar
02.06.08,14:09
Aj mňa si našli v apríli t.r. Keď som čítala list, v prvom momente som si myslela, že bol zrušený názov Živnostenský register a nahradený názvom Register obchodu a živnosti. Začala som si firmu overovať po dvoch líniách (1. ORSR, ZRSR, internet; 2. Porada).
Kým som si pozisťovala ako sa veci majú, aj poraďák Chobot mi pomohol.
xBORISx
02.06.08,15:15
Aj mne to dnes doslo, a skoncilo hned v koši :D
vieroslava
02.06.08,15:21
Niekedy sú rýchlejší ako obchodný register. Zrejme tam majú nejaký kontakt.
FAA
02.06.08,16:27
Niekedy sú rýchlejší ako obchodný register. Zrejme tam majú nejaký kontakt.

To si píš, že to ide cez ORSR.
xBORISx
02.06.08,17:30
A jak vychcana je ta firma...prislo mi to presne v den vzniku opravnenia aby to vzbudilo este serioznost...hm, ja som len zvedavy ako hned vedia kto je novy v biznise...
adriana126
11.08.09,09:30
Nám dnes došli tiež a hneď z troch firiem - register obchodu a živnosti - FIRMDATA SR a Informatik s.r.o. a register obchodných spoločností SR - INFODAT, dúfam, že ani jedno z tých nie je povinné?
hanelie
11.08.09,09:46
ani jedno nie je povinné - pozri cez gúgla
adriana126
11.08.09,09:49
ďakujem
007miroslav007
11.09.09,08:18
aj mne to akurat prislo:D:D a sa divam ze co je to za blbost....tak som hned zasiel sem na poradu a NASTASTIE som tu nasiel temu o nich......vdaka:D