Remusus
02.06.08,12:02
Zdravím všetkých....

a môj problém:
Firma má uzatvorené DDP, roky pekne všetko fičí.
Pred troma týždňami ale - došiel nejaký poisťovák a prehovoril niektorých našich zamestnancov na investovanie...
Co to znamená?
Výber z účtu DDP 50 % vložených prostriedkov a presun na nejaký iný účet, kde sú zhodnocované 10 % až.
Pointa je tá, že zmluva sa nazýva "životné poistenie" - tým pádom už to nie je daňový výdavok zamestnávateľa - takže vlastne zrejme už ani nebude prispievať.

Snažila som sa dovolať do nemenovanej poisťovne, ale asi po piatich prepnutiach (a to som každému vysvetlovala o čo mi ide) som sa dostala k pani čo mi slubila, že zavolá naspäť - a nič.
Takže takýto je prístup.... veľmi som sklamaná.

Otázka bola - a teraz vlastne na Vás ak mi niekto vie pomôcť - zrušila sa pôvodné poistenie DDP podpisom zmluvy a výberom vložených prostriedkov, alebo môžeme pokračovať akoby sa nič neudialo....

Vďaka vopred
Remusus
02.06.08,10:34
Pomooooc
Tweety
02.06.08,10:37
Zdravím všetkých....

a môj problém:
Firma má uzatvorené DDP, roky pekne všetko fičí.
Pred troma týždňami ale - došiel nejaký poisťovák a prehovoril niektorých našich zamestnancov na investovanie...
Co to znamená?
Výber z účtu DDP 50 % vložených prostriedkov a presun na nejaký iný účet, kde sú zhodnocované 10 % až.
Pointa je tá, že zmluva sa nazýva "životné poistenie" - tým pádom už to nie je daňový výdavok zamestnávateľa - takže vlastne zrejme už ani nebude prispievať.

Snažila som sa dovolať do nemenovanej poisťovne, ale asi po piatich prepnutiach (a to som každému vysvetlovala o čo mi ide) som sa dostala k pani čo mi slubila, že zavolá naspäť - a nič.
Takže takýto je prístup.... veľmi som sklamaná.

Otázka bola - a teraz vlastne na Vás ak mi niekto vie pomôcť - zrušila sa pôvodné poistenie DDP podpisom zmluvy a výberom vložených prostriedkov, alebo môžeme pokračovať akoby sa nič neudialo....

Vďaka vopred
No, ono sa udialo, už to nie je to, čo bývalo..., ŽP-nedaňový výdavok zamestnáv.
Remusus
02.06.08,10:44
Takže podľa Tvojho názoru sa zrušila pôvodná zmluva?
Denda
02.06.08,10:54
Zdravím všetkých....

a môj problém:
Firma má uzatvorené DDP, roky pekne všetko fičí.
Pred troma týždňami ale - došiel nejaký poisťovák a prehovoril niektorých našich zamestnancov na investovanie...
Co to znamená?
Výber z účtu DDP 50 % vložených prostriedkov a presun na nejaký iný účet, kde sú zhodnocované 10 % až.
Pointa je tá, že zmluva sa nazýva "životné poistenie" - tým pádom už to nie je daňový výdavok zamestnávateľa - takže vlastne zrejme už ani nebude prispievať.

Snažila som sa dovolať do nemenovanej poisťovne, ale asi po piatich prepnutiach (a to som každému vysvetlovala o čo mi ide) som sa dostala k pani čo mi slubila, že zavolá naspäť - a nič.
Takže takýto je prístup.... veľmi som sklamaná.

Otázka bola - a teraz vlastne na Vás ak mi niekto vie pomôcť - zrušila sa pôvodné poistenie DDP podpisom zmluvy a výberom vložených prostriedkov, alebo môžeme pokračovať akoby sa nič neudialo....

Vďaka vopred
Ukončil s Vami niekto zmluvu? zrušili si zamestnanci zmluvu úplne? Podľa toho čo píšete presunili im 50% prostriedkov z účtu, ktorý je ich. Podľa mňa si môže s prostriedkami zamestnanec nakladať ako chce, tak isto aj s vlastným príspevkom, ktorý si môže znížiť alebo zvýšiť. Čo sa týka príspevku zamestnávateľa tam máte predsa definované kedy a koľko bude prispievať zamestnávateľ, alebo sa mýlim? Zamestananci možno uzatvorili ďalšiu zmluvu, ktorá s Vami ako so zamestnávateľom nič nemá.