eviketa
12.04.05,10:14
Za strav.lístky dostávam od ACCOR Serv. príjm.pokl.doklad aj hotovost.fa v jednom. Zaraďujete to do faktúr, alebo len do pokladne ?
Ala
12.04.05,08:17
Zaraďujem to do faktúr a úhradu robím cez pokladňu.
judy
12.04.05,08:19
uz teraz maju novy SW, kde sa rozdeluje na cast faktura a cast pokladnicny doklad. predtym som prefotila original fa. som zaradila medzi fa. a kopiu do PD
dara
12.04.05,08:22
Ja zaradím medzi došlé faktúry, a faktúru ofotím a vystavím k nej VPD.
Na faktúre vyznačím políčko "Faktúra slúži ako príjmový pokladničný doklad" žltou fixou.
A je to.
eviketa
12.04.05,08:34
ďakujem vštkým. Robila som to aj ja tak, ale jedna pani ma zmiatla, že len do pokladne .....
M0NIKA
12.04.05,09:02
ďakujem vštkým. Robila som to aj ja tak, ale jedna pani ma zmiatla, že len do pokladne .....Teoreticky sa tým v pokladni nič nepokazí (iba ju "stratíš" z evidencie), ale správne je faktúru zaradiť medzi faktúry.
Takže sa nedaj zmiasť...;)
Zita5
12.04.05,09:07
U mňa také faktúry prechádzajú cez evidenciu záväzkov a následne úhrada fa cez pokladňu .
pyton
12.04.05,09:26
Eviketa, určite je to správne tak aj tak, len na tebe to záleží, kam to zaradíš.
Ľuba
12.04.05,12:06
Ja pokiaľ fa. hradím v ten istý deň ako bola vystavená nedávam do záväzkov, pretože podľa mňa mi vlastne nevzniká záväzok. (Tým nechcem nikoho presviedčať, že to nemôže byť inak). Prikladám ju k VPD. Konkrétne sú to práve a iba fa. od "Vaša stravovacia".
Zita5
12.04.05,12:20
Myslím si , že je to od rozhodnutia toho účtovníka , pokiaľ takú fa mám v záväzkoch je lepší prehľad a je definovaná ako faktúra , tak moje rozhodnutie je záväzok jednoznačne . Záväzky nechápem len tie čo nemám zaplatené . Je to evidencia došlých faktúr . Vyjadrujem len môj názor , já si za ním stojím , Nechcem niekoho pliesť . Ďalej je to potom len o zjednodušení práce . Nie je zlé ani tak ,ani onak .
Ľuba
12.04.05,12:27
Celkom s Tebou súhlasím, či je to tak, alebo tak, hlavné je aby v tom mal účtovník prehľad, a nebol porušený zákon.