bea26
02.06.08,13:19
Ja viem že som sa už raz pýtala, ale mám s tým veľký problém.
Každí deň robím dodacie listy. Už som to zistila, že sa nedá sumarizovať viac dodacích listov na jednu faktúru.
Jedná sa o pekáreň a máme veľa produktov, ktoré predávame.
Keď chcem urobiť faktúru a naviesť tam napr, zásobu zo skladu, ale sklad mi ide do mínusu. Ja viem, že by to bolo jednoduchšie keby som viedla presne skladový pohyb, ale toto sa nedá, nakoľko je toho veľmi veľa.
Prosím poradte čím jednoduchší spôsob.

Ďakujem.
bea26
02.06.08,14:24
Vie mi niekto vôbec poradiť či funguje v nejakom programe?
Ľuba
03.06.08,09:38
Ja viem že som sa už raz pýtala, ale mám s tým veľký problém.
Každí deň robím dodacie listy. Už som to zistila, že sa nedá sumarizovať viac dodacích listov na jednu faktúru.
Jedná sa o pekáreň a máme veľa produktov, ktoré predávame.
Keď chcem urobiť faktúru a naviesť tam napr, zásobu zo skladu, ale sklad mi ide do mínusu. Ja viem, že by to bolo jednoduchšie keby som viedla presne skladový pohyb, ale toto sa nedá, nakoľko je toho veľmi veľa.
Prosím poradte čím jednoduchší spôsob.

Ďakujem.

Do jednej fa. sa dá vložiť aj viac dodacích listov, aj sklad môže ísť do mínusu. Celkom presne nechápem o čo Ti ide.
Vranová
03.06.08,09:48
Tak faktúru rob nezávisle na dod.listoch,proste nebudeš ich tam dávať priamo do faktúry, ale ich priložíš a len napíšeš : " Fakturujeme Vám dodávku pekárenských výrobkov za mesiac xx/08, podľa priložených dodacích listov.
Ak chceš robiť súhrnnú faktúru tak môžeš, ja tiež účtujem tovar z pekárne a vždy na konci mesiaca robia jednú faktúru a podložia všetky dodacie listy za celý mesiac, tak ako som písala už!
Proste tovar vyskladní výdajkou aby Ti sedel sklad, ale písala si že ho aj tak nestíhaš robiť.;)
bea26
03.06.08,18:26
Ďakujem Vám pekne za odpovede, lenže mne ide o to, aby na jednej faktúre boli všetky výrobky, ktoré za 10 dní predáme. Firma, ktorej posielame faktúry nestačia len dodacie listy a suma na faktúre, chce na faktúre mať sumár výrobkov za 10 dní. Čiže napr. Chlieb biely 150 ks, rožky 300 ks atď.
Nevie mi niekto poradiť, ktorý účt. program robí sumarizáciu dod. listov na faktúru.
Som z toho už zúfalá.
Ďakujem
Ľuba
04.06.08,04:55
Asi najviac by Ti pomohla zostava, ktorú nájdeš v Sklad - tlačové zostavy - prehľadové zostavy - tam si zvolíš Obrat podľa zásob sumárny, nastavíš dátumy a vyberieš adresu, pre ktorú to chceš zrátať. Toto Ti urobí sumár, ktorý potrebuješ.
L-M
06.08.08,07:51
Chcela by som sa opýtať,som nováčik. Sme stavebná firma.Ak šéf donesie dodací list-original,potom príde faktúra s kópiou dod.listu- čo stým originálom? Môžem ho pripnúť k FA a dať do účtovníctva,alebo to treba viesť dakde osobitne?:o
L-M
22.08.08,10:37
Chcela by som sa opýtať,som nováčik. Sme stavebná firma.Ak šéf donesie dodací list-original,potom príde faktúra s kópiou dod.listu- čo stým originálom? Môžem ho pripnúť k FA a dať do účtovníctva,alebo to treba viesť dakde osobitne?:o
prosím môžte mi poradiť? - alebo aspoň kde to môžem skúsiť pohľadať?
L-M
Zoltán Kovács
22.08.08,10:39
prosím môžte mi poradiť? - alebo aspoň kde to môžem skúsiť pohľadať?
L-M

Prilož k fa.
L-M
25.08.08,04:35
Prilož k fa.
Ďakujem pekne.:)