Vivi
02.06.08,15:37
Chcela by som Vas poprosit o radu:mame internetove knihkupectvo.Doteraz sme predavali len prostrednictvom internetu - zasielkovy obchod.
Chceli by sme si otvorit stanok s knihami,ktore mame na sklade pocas folklornych slavnosti - budu to nejake 2-3 dni.
Problem je,ze nemame registracnu pokladnicu,nakolko sme nikdy knihy nepredavali v "kamennom" knihkupectve" - a na 2-3 dni sa nam ju kupovat ani nepolati. Prosim o radu,ako by sa tato situacia dala riesit inak? S cim vsetkym by takyto predaj suvisel? Vypisanie paragonu podla mna nestaci,nakolko sme aj platcovia DPH. Bolo by to mozne riesit vystavenim riadnej faktury,ktoru by zakaznik obdrzal vratane prijmoveho pokladnicneho dokladu o prijati hotovosti?
Dakujem za kazdu radu.
m.hladka
02.06.08,15:42
Na základe faktúry by sa to aj mohlo tak urobiť, ale ak by to išlo dobre, tak sa upíšete.
chanell
02.06.08,16:37
môžeš vystavovať aj faktúry s príjmovými dokladmi. Je to síce neobvyklý spôsob, ale myslím, že by ničomu nevadil.
Len by som nechcela byť tá, ktorá má tie doklady písať. :)
Vivi
02.06.08,18:18
a dalo by sa to nejako jednoduchsie?
Vivi
03.06.08,05:33
vedeli,by ste mi,prosim,poradit?
VladoaKatka
03.06.08,05:53
Vivi
03.06.08,05:59
ja nechcem tu registracku nastalo:( chcem len poriesit ten jeden dva dni,kedz bz som tovar predavala priamo a brala uhrady v hotovosti...da sa to nejak okrem tej registracky?
m.hladka
04.06.08,12:41
Neviem o inej možnosti, len to čo sme spomínali hore.
jana
14.08.08,04:53
Ahoj, čítam, že predávate formou zásielkového obchodu, mi chceme v našej firme rozbehnúť tento obchod, bola by som rada, keby si mi napísala čo vlastne obnáša zásielkový obchod po organizačnej stránke ale aj po účtovnej stránke /DPH, FA,.../