Jan48
02.06.08,16:32
V roku 1994 som podal Zalobu za nekalu sutaz, sud do roku 2000 nekonal. Od 2001 do 2005 som bol v zahraniči. Sud vydal rozsudok v mojej nepritomnosti v moj neprospech bez opatrovnika alebo splnomocnenca na preberanie posty. Ulozenim na poste povazoval predvolania za dorucene. O tychto veciach som sa dozvedel minuly tyzden po nahliadnuti do spisu. Mozem podat dovolanie ked rozsudok bol vyhlaseny v roku 2003 v case mojej dlhodobej nepritomnosti a nadobudol aj pravoplatnost. Ani jedno predvolanie na pojednavanie ani rozsudok som si neprevzal o com su v spise zaznamy - vratene spet. Nebol ustanoveny ani sudny opatrovnik. Mozem po tolkych rokov nejako obnovit konanie, nakoľko doslo k hrubym chybam - rozsudok sudu vychadzal zo skutkovych zisteni, ktore nemaju oporu vo vykonanom dokazovani a spociva aj na nespravnom pravnom posudeni veci.
Jan
Stanislav 1975
02.06.08,20:48
Ahoj Jan, v prípade toho rozsudku ti už uplynula 2- ročná lehota na podanie odvolania- ale možeš podať na súd návrh na začatie konania v danej veci, ale to už bude ako nový prípad, t. zn. že všetko od začiatku by si musel podstupiť- ten starý rozsudok sa už napadnuť nedá
P.S. - viem to, lebo sa mi stalo niečo podobné- ja som sa tiež zabudol odvolať, tak som to nechal tak- nechce sa mi sudiť od začiatku.
Mária27
03.06.08,14:16
Tí istí účastníci o tej istej veci sa znova súdiť nemôžu - vec je rozsúdená.

Obnova konania má podmienky - nové skutočnosti. Tiež je tam časová hranica.