mocekz
02.06.08,18:14
Konatelia spoločnosti boli na služobnej ceste v Paríži a pri tejto príležitosti si uzatvorili "Komplexné cestovné poistenie pre účastníkov zájazdov a pobytov". Chcem sa spýtať, či je možné toto poistenie uznať ako daňový výdavok a ak áno, na ktorý účet ho mám zaúčtovať. Ďakujem za odpovede.
Chobot
02.06.08,19:08
Konatelia spoločnosti boli na služobnej ceste v Paríži a pri tejto príležitosti si uzatvorili "Komplexné cestovné poistenie pre účastníkov zájazdov a pobytov". Chcem sa spýtať, či je možné toto poistenie uznať ako daňový výdavok a ak áno, na ktorý účet ho mám zaúčtovať. Ďakujem za odpovede.

Cestovné poistenie na služob. ceste je daňovo uznateľný náklad ako vedľajší nutný výdavok na pracovnej ceste.
mocekz
02.06.08,19:27
takže to naúčtujem na 512 ?
mocekz
03.06.08,07:16
ďakujem pekne
Dandy 2
04.06.08,12:49
Pokiaľ viem, Zákon o cestovných náhradách hovorí par.11, že zamestnancovi patrí pri zahraničnej pracovnej ceste náhrada preukázaných výdavkov za poistenie nevyhnutných liečebných nákladov v zahraničí
Chobot
04.06.08,12:57
Pokiaľ viem, Zákon o cestovných náhradách hovorí par.11, že zamestnancovi patrí pri zahraničnej pracovnej ceste náhrada preukázaných výdavkov za poistenie nevyhnutných liečebných nákladov v zahraničí

Áno, je to tak. A otázka znie ako?:rolleyes:
Dandy 2
05.06.08,09:11
Nerozumiem otázke ako
Chobot
05.06.08,09:20
Nerozumiem otázke ako

Asi som nerozumel tvojmu príspevku. To si len konštatovala, či si sa chcela niečo spýtať? Či aký súvis mal tvoj príspevok s pôvodne zadanou otázkou?
Dandy 2
05.06.08,10:35
Súvis s pôvodnou otázkou bol asi taký, že podľa mňa komplexné cestovné poistenie nezahŕňa len poistenie nevyhnutných liečebných nákladov ako hovorí zákon a tým by nemalo byť celé uznané ako daňový náklad, aspoň vždy nás nato upozorńujú na školeniach
Chobot
05.06.08,10:47
Súvis s pôvodnou otázkou bol asi taký, že podľa mňa komplexné cestovné poistenie nezahŕňa len poistenie nevyhnutných liečebných nákladov ako hovorí zákon a tým by nemalo byť celé uznané ako daňový náklad, aspoň vždy nás nato upozorńujú na školeniach

Aha, teraz už chápem, čo si tým chcela povedať. V praxi sa však stretávam s prípadmi, kedy firma bežne poisťuje svojich zamestnancov na PC komplexne - prostredníctvom nejakej poisťovne, ktorá ponúka cestovné poistenie. A zatiaľ s tým nebol problém pri uznaní do nákladov.

Tie pripoistenia sú rádovo max. desiatky korún, tak to firmy nepovažujú za podstatné. Možno teoreticky to je tak, ako píšeš, ale v praxi sa to uznáva.

Pravdu povediac, ani mňa to nenapadlo, že by zákon myslel skutočne len nevyhnutné liečebné náklady, vždy som to považoval za cestovné poistenie.
Dandy 2
06.06.08,07:02
Máš pravdu, každá firma si určí sama, čo je pre ňu priorita a čo menej dôležité, pretože si myslím, že naše zákony sú aj tak niekedy postavené na hlavu a myslím si, že keď ide zamestnanec na zahraničnú prac.cestu , tak nejaké komplexné poistenie by malo byť úplným štandardom.

Príjemný deň
sybila3
08.11.11,09:30
na aký účet by som mala zaúčtovať jednorazové poistenie na služobke v zahraničí? konateľ nie je zamestnanec a ani nepoberá odmeny? dík