zuzana11
12.04.05,10:40
Vie mi niekto prezradiť prečo sa majú podľa inšpektorátu práce odovzdávať výpatné pásky na protipodpis , keď to nijaký zákon neprikazuje ? Viem si to predstaviť možno v menšej spološnosti, ale mi máme 1000 ludí, ktorí chodia na 4 zmeny. A trvá mi celý mesiac, kým to všetko rozdám. Akoby som nemala aj tak čo robiť , keď som tu sama. Asi sa na to budúci mesiac už vykašlem. Aj tak mi nevedeli povedať , prečo to vlastne vyžadujú a hlavne na základe čoho ???:(
Ala
12.04.05,08:59
Podpisovanie vyplatných listín je potrebné, ale pások nie. Podpisom potvrdí, že vyplatu prevzal, ak sa mu neprevedie na účet. Potom netreba nič podpisovať, pretože prevzatie je prevod na účet.
dara
12.04.05,09:29
A keď je mzda uhradená v hotovosti, potom dokladom o vyplatení je výdavkový pokladničný doklad, ktorý musí daná osoba podpsíať.
Myslím, že potom stačí ak podpíše VPD a mzdový list o výplate mzdy nie.
Opravte ma ak sa mýlim.
Bionda
12.04.05,10:30
Na margo IBP je to všetko divné, viem, že dokonca sa "obuli"do toho, prečo nemáme členskú odborovú organizáciu.
To mám niekoho nútiť, aby po pracovnej dobe zostal a ešte odborárčil. 1.Je to dobrovoľné a z toho treba vychádzať.
Ak zamestnanec podpíše VPD aj ja si myslím, že to ok.
Ani ja nedávam páska proti podpisu, posielam ich so strav. lístkami doporučene.
Nikde sa nepíše o protipodpise, ale hádam si nemyslia, že sú ľudia tak "krepí", že ak by som im pásku nedala, tak by sa neozvali?
Myslím si, že občas sa treba aj poriadne brániť a nech oni (IBP) dokážu, že neplníme čo treba.