helas
02.06.08,21:20
Dobrý večer,
už skoro tri mesiace sa trápime so svokrou, ktorá je onkologicky chorá už veľa rokov, ale teraz sa jej to veľmi zhoršilo, hoci žiadne vyšetrenia na to nepoukazujú a tým pádom nám všade povedali, že pacientku nie je nutné hospitalizovať.Má 76 rokov, doteraz brala poctivo všetky lieky ,ale začína ich odmietať, je jej čoraz horšie, po požití lieku všetko vyvráti, o jedle nechce ani počuť, do všetkého ju musíme nutiť. Je slabá, nevie ani chodiť, bez pomoci neprejde ani na WC, pomáhame jej ako môžeme. Bola som za lekárkou, aby ju dali do nemocnice, aby dostala infúzie a tým by snáď trochu zosilnela, navrhla mi však ošetrovateľskú službu, že jej môžu dávať infúzie aj doma. A tu je zádrheľ, volala som na uvedené číslo a pani bola veľmi milá, ale svokra nie je v správnej poisťovni , takže nemôžu jej poskytnúť službu. Sme s Košíc, pozrela som na vebe všetko čo sa dalo, volala som asi na 5-6 čísel, ale nikde nič, to je naozaj tak ťažko získať sestru na podanie infúzie.? Vie mi niekto poradiť. ďakujem
velvet
02.06.08,19:28
Starať sa o nevládneho a chorého človeka je veľmi ťažké...trpí tým nielen on, ale aj rodina v ktorej žije...ošetrovateľka síce môže podať infúziu aj doma, no tým sa to nerieši, keďže tam treba ošetriť aj iné...v nemocnici existuje tzv. geriatrické oddelenie, je to lôžkové, lenže nechcú tam veľmi ľudí prijímať...lebo starať sa o starých ľudí je horšie ako o malé deti...a preto len tlač na lekárku, však máte na to právo, a jej neubudne z krásy keď vám vypíše papier...však keď všetko vyvráti, tak za dva dni bude tak dehydrovaná, že potom ju už ťažko dajú dohromady...
pasuliatko
02.06.08,19:45
Dobrý večer,
už skoro tri mesiace sa trápime so svokrou, ktorá je onkologicky chorá už veľa rokov, ale teraz sa jej to veľmi zhoršilo, hoci žiadne vyšetrenia na to nepoukazujú a tým pádom nám všade povedali, že pacientku nie je nutné hospitalizovať.Má 76 rokov, doteraz brala poctivo všetky lieky ,ale začína ich odmietať, je jej čoraz horšie, po požití lieku všetko vyvráti, o jedle nechce ani počuť, do všetkého ju musíme nutiť. Je slabá, nevie ani chodiť, bez pomoci neprejde ani na WC, pomáhame jej ako môžeme. Bola som za lekárkou, aby ju dali do nemocnice, aby dostala infúzie a tým by snáď trochu zosilnela, navrhla mi však ošetrovateľskú službu, že jej môžu dávať infúzie aj doma. A tu je zádrheľ, volala som na uvedené číslo a pani bola veľmi milá, ale svokra nie je v správnej poisťovni , takže nemôžu jej poskytnúť službu. Sme s Košíc, pozrela som na vebe všetko čo sa dalo, volala som asi na 5-6 čísel, ale nikde nič, to je naozaj tak ťažko získať sestru na podanie infúzie.? Vie mi niekto poradiť. ďakujem


sestra môže podávať infúzie len zo súhlasom lekára čiže to musíte skorej ísť po lekárke nech niekoho ona zabezpečí lebo to je jej povinnosť.aj my mame problem s dedkom lebo ma asi alzheimera a tiež ho budeme musieť niekam dať lebo sa to už len zhoršuje.ale tu v Ba su ošetrovatelske služby čo to zabezpečia tie infuzie len ked ste z Ke neviem či to ma vyznam dávať kontakt sem do Ba.
helas
03.06.08,04:32
Ďakujem, dnes som sa rozhodla, že idem za obvodnou lekárkou a budem tlačiť, nech ju niekam dajú,a už o 7,00 som zas volala na jedno číslo, ozval sa odkazovač, tak čakám kedy sa ozvú. Ja viem, je ešte skoro ráno, ale keď niekto nespí od 4, tak je to už pre neho biely deň.
hanelie
03.06.08,05:30
môj prípad: svokra je imobilná, cez deň /8.00 - 16. 00 má opatrovateľku / vybavené na MsÚ
sestrička chodí robiť preväzy na nohách 3 x týždenne / vybavené od lekárky / a po večeroch sa staráme my / synovia a nevesty na striedačku
BXLmiami
03.06.08,11:02
Bohužiaľ právo na to nemáte,pokiaľ pacientka potrebuje opateru skôr opatrovateľskú,tak nemocnica to pred poistovnami neobráni,len ked sa už deje zdravotnícke niečo.A ano,infuzie v týchto prípadoch môže podávať ošetrovateľská služba doma.Skôr cez sociálny odbor máte možnosť využiť opatrovateľku.Ošetrovateľská služba môže chodiť domov na popud lekára ,ale ak Vám to nie je ochotná hradiť poistovna,budete to musieť hradiť Vy.Prípadne tlačiť-ale nie na lekára,ale na zdravotnú poistovnu,kde platíte,nech Vám zabezpečí ošetrovateľskú službu.Kompetentná v tomto je zdravotná poistovna svokry a tam treba spraviť cirkus.
mareko
03.06.08,19:23
Skuste si vyhladat ADOS, mozno su aj v KE. Je to sluzba, ktora zabezpecuje pichanie injekcii, infuzii a pod. priamo u klienta. V MT funguje neziskovka Samaritan, ktora poskytuje opatrovatelsku sluzbu a tiez cez Socialny odbor Mesta Martin (mestsky urad) sa da vybavit cast sluzieb (kupanie a hygiena, nakupy, upratovanie, spolocnost pre klienta a pod. podla potreby klienta). Mozno vedia ako to funguje aj v inych mestach a poradia Vam ako to je v KE ( kontakt maju na stranke samaritan.sk)aj telefonicky. Tieto sluzby su financne dost narocne, ale v pripade nutnosti funguju u klienta aj 24 hodin denne. My sme to uz absolvovali (zial), tak viem ake je to narocne. Mozno som trocha pomohla. Drzim palce. Jana
BXLmiami
04.06.08,07:03
No my sa s tým stretávame dnes a denne a tieto služby na Slovensku jednoducho nefungujú a obávam sa,že v dohľadnej dobe ani nebudu fungovať.Pokiaľ to evidujem,tak vo všetkých diskusiách kde sa vyjadrujú lekári tlačia na to,aby sa nemocnice nerušili ale pretransformovali na hospice a opatrovateľské centrá.Lenže jednoducho nie je v tejto oblasti normálna legislatíva a nikto sa ju ani nezberá spraviť.Ošetrovateľské agentury by aj vznikali,ale poistovne sa bránia podpisovať s nimi zmluvy,odôvodnuju to nezaujmom o tieto sležby.:)To je následok toho,že ľudia vždy spravia cirkus len u lekára a nie tam,kde sa o tomto rozhoduje.Je to začarovaný kruh.
mirhu
05.06.08,08:43
Dobrý večer,
už skoro tri mesiace sa trápime so svokrou, ktorá je onkologicky chorá už veľa rokov, ale teraz sa jej to veľmi zhoršilo, hoci žiadne vyšetrenia na to nepoukazujú a tým pádom nám všade povedali, že pacientku nie je nutné hospitalizovať.Má 76 rokov, doteraz brala poctivo všetky lieky ,ale začína ich odmietať, je jej čoraz horšie, po požití lieku všetko vyvráti, o jedle nechce ani počuť, do všetkého ju musíme nutiť. Je slabá, nevie ani chodiť, bez pomoci neprejde ani na WC, pomáhame jej ako môžeme. Bola som za lekárkou, aby ju dali do nemocnice, aby dostala infúzie a tým by snáď trochu zosilnela, navrhla mi však ošetrovateľskú službu, že jej môžu dávať infúzie aj doma. A tu je zádrheľ, volala som na uvedené číslo a pani bola veľmi milá, ale svokra nie je v správnej poisťovni , takže nemôžu jej poskytnúť službu. Sme s Košíc, pozrela som na vebe všetko čo sa dalo, volala som asi na 5-6 čísel, ale nikde nič, to je naozaj tak ťažko získať sestru na podanie infúzie.? Vie mi niekto poradiť. ďakujem
No mam podobnu skusenost, tiez som z KE, dcera je tiez onkologicky pacient, no a potrebovala som odbery doma, ale nemame spravnu poistovnu, a zatial som nic ine nenasla... ak by si nasla nieco Ty, daj mi tiez vediet, dakujem ;)
helas
06.06.08,06:25
pre mirhu. skús zavolať na číslo 6153059
mirhu
06.06.08,10:03
pre mirhu. skús zavolať na číslo 6153059


dakujem ;)