johny18
03.06.08,06:18
Ahojte. Potrebujem poradit - moja znama je SZCO, uctovnictvo jej vedie isty uctovnik. V evidencii drobneho majetku ma asi 70 poloziek. Uctovnik trvdi, ze na kazdy drobny majetok (mys od PC, kodbornu knihu, USB klud a ine malickosti) musi vies samostatnu inventarizacnu kartu DrHM a uctuje jej za to rocne asi 4.000 Sk.
Podla mojho nazoru je to nejake "nahananie penazi", a staci, ak by sa viedla iba evidencia drobneho majetku, ziadne samostatne inventarizacne karty pre kazdu polozku drobneho majetku sa podla mna viest nemusia.
Aky je Vas nazor?
Petra29
03.06.08,06:18
Ak je drobný HM posúdený účtovnou jednotkou ako dlhodobý a odpisuje sa, vedú sa invent.karty, ak ide skutočne o drobný HM, ktorý bol zaúčtovaný v JU cez materiál /príp.prevádzk.réžiu/, úplne stačí evidencia drobného majetku /podľa potrieb účt.jednotky/, zákon ju však vyslovene nevyžaduje.
Kristína
03.06.08,08:22
Ja mám tiež len zoznam KHM, v peňažnom denníku to účtujem do položky materiál, mám k tomu vypracovanú internú smernicu.
Zdá sa mi to nejaké divné. Však keď je KHM ihneď vydaný do spotreby, načo k tomu inventarizačná karta?