jess
12.04.05,12:25
Máme objednané auto do firmy - potvrdenú objednávku od predajcu, ale osobné auto fyzicky príde až koncom mája. Toto auto budeme brať potom na leasing.

otázka : Môžem si dať do nákladov nákup diskov z Al zliatin teraz, keď de facto mám "iba" potvrdenú objednávku od autopredajcu ?
dara
12.04.05,10:40
Nemôžeš, na základe akého dokladu si ich chceš dať do nákladov ?
dara
12.04.05,10:42
Neviem, možno sa mýlim ale objednávky nespĺňa podmienky daňového dokladu.
Je to len objednávka, skutočná cena na faktúre môže byť iná. Aj keď máš záväznú objednávku, napr.
Zita5
12.04.05,10:44
Jess a nebolo by lepšie tie disky zahrnúť do ceny auta . Dá sa dohodnúť s predajcom .
jess
12.04.05,10:49
Zitka, auto bude od jedného a disky od druhého, takže nedá sa ..... ale ja to tiež tvrdím, že pokým nemám nejakú zmluvu- leasingovú alebo kúpnu, tak nemôžem tie disky kúpiť. Čo, keď sa "niečo" stane a nakoniec z kúpy zíde, no nie ?
dara
12.04.05,10:52
Táto problematika sa tu už riešila, je to 50 na 50.
Niekto tvrdí dať priamo do nákladov niekto ako TH automobilu.
Zita5
12.04.05,10:55
Zitka, auto bude od jedného a disky od druhého, takže nedá sa ..... ale ja to tiež tvrdím, že pokým nemám nejakú zmluvu- leasingovú alebo kúpnu, tak nemôžem tie disky kúpiť. Čo, keď sa "niečo" stane a nakoniec z kúpy zíde, no nie ?
Jess , je to jasné , že na neexistujúce auto , nemôžeš kúpiť disky a dať to do nákladov . Určite niekto na Teba nalieha , ale riaď sa Tvojim rozumom.
andrej_rv
12.04.05,11:01
Zitka, auto bude od jedného a disky od druhého, takže nedá sa ..... ale ja to tiež tvrdím, že pokým nemám nejakú zmluvu- leasingovú alebo kúpnu, tak nemôžem tie disky kúpiť. Čo, keď sa "niečo" stane a nakoniec z kúpy zíde, no nie ? Kúpiť sa to dá, len do obdržania automobilu by to malo byť na zásobách.
Zita5
12.04.05,11:04
Kúpiť sa to dá, len do obdržania automobilu by to malo byť na zásobách.
Keď náhodou nekúpia auto , tak potom čo ?
Ľuba
12.04.05,12:19
Ja, keď som vlani kupovala auto a v tom istom roku aj zimné pneumatiky spolu s diskami - oboje som započítala do obstarávacej ceny auta. Netrúfla som si to dať do priamych nákladov, lebo ako bolo spomenuté vyššie - disky bez auta sú na dve veci ...
andrej_rv
12.04.05,16:43
Keď náhodou nekúpia auto , tak potom čo ?Tak to bude materiál na sklade, kým to niekomu nepredajú. Ak naozaj auto nekúpia, tak zrejme si nebudú viazať peniaze v nejakých diskoch. Ale ak auto kúpia, najčistejší spôsob by bol pripočítať cenu diskov do obstarávacej ceny (aj keď by sa dalo pošpekulovať o nejakom daňovo výhodnejšom riešení:) ).
ata
30.03.06,10:34
Andrej ,aké daňovo výhodnejšie riešenie máš ma mysli?Je to súčastne aj môj problém,len s tým rozdielom,že my sme kúpili najskôr Auto a následne ďalší rok disky,kôli jednodukšej manipulácii pri prechode zo zimných pneu na letné.Tiež by som to najradšej dala do nákladov jednorázovo,ale ako čítam more príspevkov ,názory sa líšia......Ak vieš o nejakej priechodnej alternatíve,určite ma poteší. Dakujem. Ata
Manual
30.03.06,10:52
Andrej ,aké daňovo výhodnejšie riešenie máš ma mysli?Je to súčastne aj môj problém,len s tým rozdielom,že my sme kúpili najskôr Auto a následne ďalší rok disky,kôli jednodukšej manipulácii pri prechode zo zimných pneu na letné.Tiež by som to najradšej dala do nákladov jednorázovo,ale ako čítam more príspevkov ,názory sa líšia......Ak vieš o nejakej priechodnej alternatíve,určite ma poteší. Dakujem. Ata
ata, ale ak si pozrieš § 29 ods. 1 Zákona o DzP tak dúfam že nemáš disky drahšie ako 30000,- Ak áno, musíš odpisovať. Ale "normálne" disky sa do tej ceny musia zmestiť, takže do réžie jednorázovo alebo odpisuj ako je v bode 2 §29
ata
30.03.06,11:09
Ďakujem,niekedy je lepšie si svoj výklad potrvrdiť.Ahoj!