evka-janekova
03.06.08,07:52
Mesiac máj bol najhorší v mojom živote. Musím sa Vám vyžalovať, aspoň sa mi uľaví... :(
No našli sme s priateľom na internete skvelý domček na predaj. Tak sme sa do toho obuli. Bývame aj so synom v podnájme v 1-izb. byte, a najvyšší čas niečo svoje nájsť. Tak sme začali vybavovať hypotéku, ihneď obývateľný dom za 1,4 mil. keď tu už 3-izb. byt pod 2 mil. človek nekúpi.... DOKONALE :D

Prvý problém nastal s príjmom, jednoducho ja som ešte nemala po skúšobnej dobe, tak moj príjem nebol akceptovateľný, tak išiel do toho s nami priateľov otec. Oni sú z východu, takže tie potvrdenia boli zložité, ale vybavili sme.

Druhý problém nastal s nehnuteľnosťou. Znalec ohodnotil na 1,4 mil. čo je ak kúpna cena. Teta v banke slubovala v pohode VUBka dáva 120 % nehnuteľnosti, tak sme sa radovali, že 1 680 tis. ak čosi poprerábame a tak...

Keď však prišlo na lámanie chleba, tak sme ostali ako obarení... sľuby sa sľubujú, blázni sa radujú, môžeme dostať max. 1 120 tis - teda 80 %. Tak sme chceli založiť mamin dom, teda ten kde som vyrastala ( len do tej doby, kým by sme našu zhodnotili a mamin vylúčili).

Tak sa dal urobiť posudok, hodnota 2,3 mi., dalších 6 tisíc zaň, ale veď v dobrej veci, mama samozrejme súhlasila. Aj zálohu 30 tis. majiteľovi sme dali. Všetko bolo v banke, tešili sme sa, schválené bolo 1,6 mil. a vtom prišla najhoršia rana.

Mama 20. mája náhle zomrela, v nedeľu som sa s ňou smiala a v utorok už nebola. Vyplakala som more slz, za mamou, za tým čo ešte mohla urobiť, vnúčatká si užiť, za domom....

Banka nam to neuznala, kedže nám to nemal kto podpísať, že najprv si musíme vybaviť dedické konanie. A to trvá. Tak ochotná teta v banke, že nám vybaví výnimku cez riaditeľku pobočky,aby sme dostali aspoň 100 %, jasné dostaneme... O 2 dni volala, že nemáme šancu.

Majiteľ nervózny, ale pochopil, že život je taký, mal kupcov s hotovosťou, aj viac by mu dali, ale držal to nám. Včera sme podpísali zmluvy, dohoda padla taká, že 1 150 sa mu dá, a zvyšných 250 tis. mu budeme 4 roky splácať po 5 tis. mesačne. Tak nám držte palčeky....

Dakujem, sa mi uľavilo

P.S. - Najviac ma vytáča, keď otvorím internetovú stránku VUBky a dám flexihypotéku, tak tam vyskočí: 120 % nehnuteľnosti. To že normálny človek sa k tomu nedostane, tam nenapíšu...

Pekný deň.
Ala
03.06.08,06:02
Samozrejme, ze drzime palce, aby to vyslo co najlepsie. Bohuzial stratu mamky, nenahradi nic. Co sa tyka reklam. Tak k tomu nemozem napisat svoj nazor, lebo nedalo by sa to citat ........., presne - sluby - sluby.....
Kuzelnicka
03.06.08,06:28
Esteze ten majitel domu bol seriozny a ze sa s nim dalo dohdonut, mnoho inych by sa na vas vykaslalo.
Martin Mocko
03.06.08,06:38
Ja ked som kupoval byt, tiez ma vytacali tie reklamy bank, ze prefinancuju uplne vsetko. Som dlhorocny klient Dexia banky...tiez podla webu prefinancuju na 100% uplne vsetko. Avsak po rozhovore s pracovnickou banky..nehnutelnost nesmie byt starsia ako 10 rokov...takze vzdy si najdu nejaku prilezitost, ako odpisat klienta.
mamminta
03.06.08,08:29
tak to je fakt smutne.....
ale pri kazdom novom "kroku" v dome bude maminka urcite s tebou :)
evka-janekova
12.06.08,06:53
Aby tých problémov nebolo málo....

Kladné je, že v nedeľu dostaneme domček do užívania, konečne. Lenže na zálohu na ten dom som si požičala a teraz ju musím vrátiť. Rátala som s tým, že keď sa založí aj mamin dom, tak dostaneme viac a pekne vrátim, aj prerobíme. Lenže mama nás v tom nechala samých a odišla...tak teraz neviem...

Úver nám už nedajú, len úžerníci a do pondelka to mám zohnať. Tak aj v tom mi držte palčeky, aby som niečo vymyslela. Sedím v práci, snažím sa sústrediť na prácu, ale celú noc som nespala, čo som dumala čo so životom...

Ani 3 káva ma neprebrala... papik a pekný deň
Modroocko
12.06.08,07:37
A pamätáte si na tú reklamu Tatrabanky, ako im do 2 hodín prišla SMS - úver schválený a oni sa všetci svorne pustili do búrania a rúcania?
Tak to je tiež pekná hovadina. Najprv vás nechajú vybavovať papiere, aj keby ste to veľmi rýchlo stihli a odniesli ich tam, budete cca 2 týždne čakať na vyjadrenie, aj to budete urgovať, prečo tvrdia do 2 hodín, keď je to do neba volajúca hlúposť.
Možno by fakt mali schváliť nejaký taký zákon, že ak reklama zjavne klame, musí jej objednávateľ zaplatiť pokutu štátu a voči potenciálnemu klientovi by mal povinnosť sa podľa nej aj správať.
liviar
12.06.08,08:13
Existuje zákon o reklame kde sa píše, že reklama nesmie byť klamlivá a sú tam aj sankcie.
Modroocko
12.06.08,08:59
Existuje zákon o reklame kde sa píše, že reklama nesmie byť klamlivá a sú tam aj sankcie.

Ale nie je tam trest v tom zmysle, aby museli byť postupy uvedené v reklame aj reálne dodržané.
medvedik21
12.06.08,18:14
Uff, teda viem čo teraz prežívaš, minulý rok sme si tiež s priateľom brali hypotéku. Takisto nám nestačila, lebo sme kupovali holobyt a keď sme ho chceli aj dorobiť a zariadiť tak sme si museli vziať ešte ďalšie dva spotrebné úvery. Teraz platíme dokopy 20 000,- mesačne a snažíme sa aby bolo vždy z čoho platiť.
Najzaujímavejšie na tom bolo, že keď sme šli do Tatrab. ktorej sme boli dlhoroční klienti, tam nás zaradili do C triedy s najvyšším úrokom a keď sme to skúsili v Unikred. banke tam sme boli ako vážení hostia A triedy s najnižším úrokom.
Takže reklama nemusí klamať, len neprezradí, komu tie výhody ponúka, azda len horným niekoľko percent, ktorí zarábajú nad 100 000,- mesačne.
tetrisss
12.06.08,18:50
Na to je len jedno klise:ked sa dari, tak sa dari, ale ked uz nevies, kam z problemov, ono sa nieco ukaze, uvidis, drzim ti palce, aby sa ti to potom vsetkom podarilo a mala si svoj domov.
liviar
13.06.08,05:01
To je pravda , ale aj keby bol taký zákon vždy si nájdu cestičku ako ho obísť a nedodržať a budú si robiť po svojom.
Eulaly
20.06.08,15:26
poznáme tie reklamy... presne ako povedala medvedik21 - pre ľudí z vyšších vrstiev... pretože na Slovensku sa len tí majú dobre a prostredníctvom rôznych výhod sa majú ešte lepšie... a na tých, ktoré tie výhody najviac potrebujú, sa zabúda...
naši brali pôžičku v SLSP, kde máme všetci z rodiny už roky otvorené účty a naši v nej majú už aj jednu pôžičku, ktorú pravidelne a načas splácajú už 3 roky. Ostávajú im ešte dva. K tomu chceli vziať pôžičku 130 tis. na ojazdené auto, ktorú im tety prisľúbili ale až po dohodnutej kúpe auta sa dozvedeli, že im pôžičku neschválili, nakoľko už jednu splácajú a mamkin príjem sa do toho nezahrnal, pretože má zmluvu na dobu určitú. Až keď išli do inej banky, dozvedeli sa, že aj v takom prípade, ak jej prac. pomer už aspon raz bol obnovený a trvá viac ako 1 rok, zahrna sa aj tento príjem a pôžičku im zrazu schválili... Na Slovensku je to proste tak...
AnnaK
20.06.08,15:37
Súhlasím, úvery sa neposkytujú ľuďom, ktorí ich ozaj nevyhnutne potrebujú, ale takým, ktorí ich vzhľadom na svoje nadštandartné príjmy ani vlastne nepotrebujú. Proste banky musia mať svoje výnosy isté. A o mnohých výhodných produktoch sa verejnosť ani nedozvie, sú určené iba pre úzky okruh finančných spoločností, ktoré investujú vo veľkom.
luckapastvova
23.06.08,10:22
AHOJ!
Moc ma mrzí, že si v mesiaci máj prežila toľko tragédii. Viem,aké to je, keď Ti zomrie blízka osoba, keď potrebuješ najviac podporiť a najviac pomôcť. Nezomrela mi síce mamička (zdá sa mi to hrôzo-strašné), ale moja milovaná starká, ktorá mi vždy vedela poradiť a pomôcť. Sú to už síce roky, ale zomrela mi vtedy, keď som nevedela čo so životom. Bola som nešťastná, že ma opustila a nemal mi kto pomôcť. Až po rokoch som sa dozvedela, že mi sporila peniažky na účet, ktoré som mohla použiť len na kúpu nejakého bývania. A tak mi samozrejme aj s mojimi rodičmi veľmi pomohla. Máme s priateľom troška vlastných peňazí, 2 úvery a už nám konečne stavajú byt. Aj Tebe TVOJA MAMIČKA určite pomohla. Aj napriek tomu, že sa to skomplikovalo s tým domom. Možno až po rokoch prídeš na to, čo Ti tu zanechala.
Držím palce, aby prebolela strata, čo najrýchlejšie. Teš sa so svoho synčeka, manžela a života. Aj napriek tomu, že sa niekedy zdá ťažký a zbytočný. Sme tu chvíľu, max. 70 rokov, a preto si užívaj každý deň. Teš sa z nového bývania. Musí to byť krásny pocit. Keď ho aj ja zažijem, všetkým to tu napíšem.

Ak máš niečo nové a máš chuť písať, tak nám všetkým daj vedieť. Papapa
inkamia
24.06.08,12:40
aj mne je ľúto a úprimne s tebou súcitim:( a držím palce. Dúfam, že po tých trápeniach vyjde konečne slniečko:)
a ohľadom tej hypotéky, hrôza. Mňa to ešte len čaká, pretože čakám na predbežný rozpočet domčeka. Účet mám v SLSP, tak zájdem najprv tam, ale ako tak vidím, je lepšie pobehať si viac bánk...
evka-janekova
03.07.08,05:17
No ahojte,

tak ukončím túto tému radostnou správou. V sobotu sme sa presťahovali, konečne bývam v domčeku, malému je tam super. Vstáva ráno, celý deň beha po dvore, stále nieco s tatíkom majstrujú a o 19 odpadne do postele, nepotrebuje ani dudku.

Hned ako sme sa presťahovali som bola na cintoríne za mamou, povedať jej, že to konečne mám, nech na nas z nebíčka dáva pozor, aby sme všetko splatili. Som jej sľúbila ešte ked žila, že ju pozvem na fantastickú kávu do domu... no keďže som to už nestihla, strašne ma to mrzí... viem že to vidí aký je ten dom krásny, ale chcem aby ma objala.....

Tak sa majte, lebo sa rozplačem...

A dakujem Vám za vaše prispevky a podporu, vážim si toho........
Eulaly
03.07.08,05:53
gratulujem a držím palčeky ;)
Jara
03.07.08,07:33
Evka je mi ľúto, že ťa nemôže objať. Aj mňa si rozplakala. Nech sa Ti darí a nech Vám je tam stále krásne.
evka-janekova
03.10.08,07:19
O, Bože.....
zasa problém, tak s tými splátkami pre majiteľa to nezvládame, tak chceme zobrat pôzicku 250 000. Žiadna banka nam nechce dat, spoliehali sme sa na poštovú ale schválili nam len 160 000. Nečakala som, že to bude taký problém ešte zohnať peniaze. Neviete o nejakej spoločnosti, co poskytuje úvery, alebo aj fyzická osoba, ale nie také co musíme založiť nehnutelnost (uz tam je tarcha). Sype sa to na nás z kazdej strany... pomoc....

Majitelovi sme slubili, ze nieco vymyslíme, no neviem......
willma
03.10.08,07:43
Skús sa obrátiť na splátkové spoločnosti- už skoro všetky poskytujú aj hotovostné pôžičky - len je tam vyšší úrok, ale z druhej strany keby sa niečo dialo, dohodnúť sa dá vždy. Pozor na nebankové subjekty a fyzické osoby - nedoporučujem.
evka-janekova
03.10.08,07:57
dakujem za radu. no cetelem nam neschválil a quatro dáva len do 200 000... inú nepoznám.... neviete este o nejakej?
Barbara
03.10.08,10:41
Evka skús tuto,
http://www.gemoney.sk/ge/sk/kontakty/tlacove-spravy?id=39396 --u nich tiež existuje predčasné splatenie, - vlastná skúsenosť a nám aj ponúkali, či si nechceme zobrať 200 000,-
http://www.essox.com/sk/
http://www.homecredit.sk/


toto ozaj len ako krajný prípad, lebo naspäť chcú skoro dvojnásobok
http://www.profireal.sk/:cool:
daria29
04.10.08,18:58
Evka skús tuto,
http://www.gemoney.sk/ge/sk/kontakty/tlacove-spravy?id=39396 --u nich tiež existuje predčasné splatenie, - vlastná skúsenosť a nám aj ponúkali, či si nechceme zobrať 200 000,-
http://www.essox.com/sk/
http://www.homecredit.sk/


toto ozaj len ako krajný prípad, lebo naspäť chcú skoro dvojnásobok
http://www.profireal.sk/:cool:
neodporucam v ziadnom pripade požicat poniaze od .profireal, pôžičkaren,a podobne fir,lebo ak nahodou meškas už 1 den,hned maš naviac percenta,nic neodpustia,su to zdieraci,nemaju sucit s nikým.a ako bolo povedané,nedoplatis,sa.!!!!!!!!
orlica
06.10.08,17:03
Moc Ti drzim palce a prajem Tebe a manzelovi velmi pevne nervy a chladnu hlavu. V ziadnom pripade tak ako Ti radi Daria neberte dalsiu pozicku od rychlych pozicovni - j eto zaciatok konca. Neviem kolko ma domcek izieb, ale ja by som si hladala slusnu studentku na najom v jednej izbicke a skusila to nejako 2-3 roky prezit,tak aby som stihala vyplatit splatky majitelovi, lebo bol neskutocne korektny, co uz nemusi byt pravda, ak budete mestat so splatkami. Plus nejaka robotka cez vikednik naviac, ale z aziadnu ceneu na ukor dietatka!
Vela stasticka
sonusik
09.10.08,10:25
O, Bože.....
zasa problém, tak s tými splátkami pre majiteľa to nezvládame, tak chceme zobrat pôzicku 250 000. Žiadna banka nam nechce dat, spoliehali sme sa na poštovú ale schválili nam len 160 000. Nečakala som, že to bude taký problém ešte zohnať peniaze. Neviete o nejakej spoločnosti, co poskytuje úvery, alebo aj fyzická osoba, ale nie také co musíme založiť nehnutelnost (uz tam je tarcha). Sype sa to na nás z kazdej strany... pomoc....

Majitelovi sme slubili, ze nieco vymyslíme, no neviem......
Ahoj Evka,podobné mám za sebou,len sme sa asi tak nezadľžili,ale vychádzali sme s nuly len HÚ. Užili sme si svoje.Dávaj pozor aby si sa nezaplietla do toľkých podľžností, že sa z toho nevymotáš. Radšej tú nejakú prácu navyše. Veľmi Ti držím palce a ozvy sa ako to dopadlo.
Ahoj
evka-janekova
09.10.08,12:15
No dakujem Vám všetkým,

nikdy by som nezobrala pôžičku od pohotovosti a profirealu a podobných spoločností, viem že zoderu z kože a ešte aj o našu tvrdo vybojovanú chalupku prídeme. No tak sme niečo vymysleli, len nehovorím hop, kým nepreskočím. A polovička nastupuje do lepšej roboty, teda aj lepšie platenej (už sme chceli meniť jeho pracu hned po vybavení hypotéky, lenže ešte nás toto zdržalo).
Tak dufam, že sa už konečne na nás usmeje slniečko. ;)

Zlatí ste, dik za rady a podporu...
evka-janekova
16.10.08,08:42
Tak sme nepreskočili..... Už vám nenapadá žiadna spločnost? Essox a GE money neschvalili a homecredit a profireal dávaju malo. My potrebujeme 200 000... boze uz mi z toho prepína v hlave...

Diky
willma
16.10.08,09:09
neboj, raz preskočíte určite. Mne sa to podarilo po dlhých 6 rokoch.
sonusik
20.10.08,05:31
Tak sme nepreskočili..... Už vám nenapadá žiadna spločnost? Essox a GE money neschvalili a homecredit a profireal dávaju malo. My potrebujeme 200 000... boze uz mi z toho prepína v hlave...

Diky
Ahoj vôbec ma nenapadajú žiadne normálne spoločnosti a pritom sú na reklamách všade núkajú peniaze bez ručiteľov a okamžite lenže to sú asi také čo by Ťa zdrali z kože.
Držím palce
evka-janekova
04.05.10,04:31
Po viac ako roku a pol sa vraciam k mojej starej téme. Kto si prečítal, vie že po maminej smrti sme to nemali ľahké. Nabrali sme úverov, aby sme dom vyplatili lebo majiteľ bol stále nervóznejši. Naša terajšia situácia je viac ako zúfala, nestíhame to platiť, všade nám dýchajú na krk. Rozmýšlame seriózne nad konsolidáciou úverov, máta ma však jeden problém. Na 99 % sme zapísaný v bankovom registri, máme aj tak šancu dostať konsolidačný úver? Ci sa to toho ani nemáme púštať? Dakujem za názory.
plackoo
04.05.10,04:45
Po viac ako roku a pol sa vraciam k mojej starej téme. Kto si prečítal, vie že po maminej smrti sme to nemali ľahké. Nabrali sme úverov, aby sme dom vyplatili lebo majiteľ bol stále nervóznejši. Naša terajšia situácia je viac ako zúfala, nestíhame to platiť, všade nám dýchajú na krk. Rozmýšlame seriózne nad konsolidáciou úverov, máta ma však jeden problém. Na 99 % sme zapísaný v bankovom registri, máme aj tak šancu dostať konsolidačný úver? Ci sa to toho ani nemáme púštať? Dakujem za názory.

Ak už konsolidciu , tak skús v tej banke, kde máš najväčší úver (inak ťažko, aj to sotva ).
MikiHalasko
04.05.10,05:07
Po viac ako roku a pol sa vraciam k mojej starej téme. Kto si prečítal, vie že po maminej smrti sme to nemali ľahké. Nabrali sme úverov, aby sme dom vyplatili lebo majiteľ bol stále nervóznejši. Naša terajšia situácia je viac ako zúfala, nestíhame to platiť, všade nám dýchajú na krk. Rozmýšlame seriózne nad konsolidáciou úverov, máta ma však jeden problém. Na 99 % sme zapísaný v bankovom registri, máme aj tak šancu dostať konsolidačný úver? Ci sa to toho ani nemáme púštať? Dakujem za názory.
ja si myslim, ze ano skuste konsolidaciu.
ak som dobre cital, mate uvery u viacerych subjektov.
Ak Vas uz niekto tlaci, je mozne ze mu dochadza trpezlivost a bude sa snazit dostat peniaze od Vas tvrdsimi metodami ako je naliehanie. Myslim exekuciu.
Pri viacerych pozickach a exekucii povedzme s platu, sa moze sytuacia vyustit do patovej, kde sa vydavky zvysia. Tym sa vasa schopnost splacat dalsie uvery bude znizovat, co moze mat za nasledok dalsiu exekuciu. Urcite by som sa obratil na banku do ktorej mi chodia prijmi, ci mi prefinancuje moj problem.
dalsia moznost je poziadat pisomne o odlozenie splatky na urcitu dobu, ale s tym ze uroky budete dalej platit. dovod treba pekne s chladnov hlavou premysliet. Hlane nech je objektivny, nie klamlivy.
Dalej by som doporucil, sadnut si v klude a prezriet si ucty. Kde sa da uskrtit dake to euro. Ak ta nenapadne kde a ako uskrtit. napis sem, daku skusenost ti poskitneme.

mne sa podarilo po analyze znizit vydavky o 40€ , co je s mojho platu cca 8%
val007
04.05.10,05:54
No ja by som dodala k tomu, že by ste mohli pri tom hypo úvere splácať len úroky - to by asi po dohode s bankou šlo. Nezaujímala som sa o to dopodrobna, ale zdá sa mi, že o to možno požiadať banku len raz za celú dobu splácania úveru a maximálne na rok??? Neviem to isto a potom si treba pozrieť, koľko sú Vaše úroky z úveru a koľko splácate istinu. My máme nový úver a tak máme 1/10 istina a zvyšok platíme úroky. Približne. Takže neviem, či by Vám tak malý peniaz pomohol - lebo určite bude niečo treba zaplatiť aj za nejaký poplatok. Ešte ma napadlo, že neviem na koľko rokov máte ten hypo úver, či by sa trebárs nedala natiahnuť splatnosť na 30 rokov. Neviem, či sa dá aj na viac a asi to závisí aj od Vášho veku. Je fakt, že čím dlhšie obdobie splácania úveru, tým viac zaplatíte na úrokoch, no keď to inak nejde... To by ste si museli dať v banke žiadosť o nový splátkový kalendár či plán, isto za to niečo zaplatíte, ale asi by sa vám ľahšie dýchalo a viac by zostalo na ostatné úvery. Potom ma ešte napadlo, že či ste ten dom zrekonštruovali, ak áno, či sa nedá nanovo ohodnotiť znalcom, a potom si vziať väčšiu hypotéku v niektorej inej banke, vyplatiť starú aj so všetkými úvermi a splácať dlhšie obdobie len tento jeden úver. Určite pri hypotéke je nižší úrok ako pri iných úveroch. A potom k tomu veku - tuším je ešte aj nejaký štátny príspevok pre mladých? Neviete niekto? My sme už neboli mladí, tak sme ho nedostali, ale v banke Ti poradia.

No neviem, či Ti moje nápady pomôžu. Je to na veľa rozmýšľania pýtania sa po bankách.My sme tiež skúšali vo V.. ale nakonie sme zakontvili v ČS... a bolo to celkom fajn.
MikiHalasko
04.05.10,06:05
tu najdes info o statnom fonde rozvoja byvania
http://www.sfrb.sk/informacie.html
evka-janekova
04.05.10,06:13
No spolu máme príjem cca 910 € plus 21 € rodinné ale to nerátam to malému šetríme.
Výdavky:
89 - inkaso
320 - hypotéka
298 - bankové pôžicky (mBank, Poš. banka)
43 - nebank. pôžičky (Quatro)
To sú dlhy, potom také bežné ako škôlka 25 €, mobily 40 € a treba z niečoho žiť.
Mrzí ma že sme sa dostali do takejto situácie, ale vrchnosť v bankách by mohla pochopiť, že v registri sme neni preto ze nechceme platiť, ale preto ze jednoducho je toho moc a potrebujeme sa z toho dostať. Ako vidíte, v pohode môžeme platiť jednu hypotéku aj 500 € a stále bude lepšie ako toto čo vidíte hore.
Dom mal hodnotu v roku 2008 1,4 mil. Veľa sa toho neprerobilo, z čoho? Detskú izbu a nové stierky všade, inak nič.
Dakujem Vám krásne.
plackoo
04.05.10,06:26
No spolu máme príjem cca 910 € plus 21 € rodinné ale to nerátam to malému šetríme.
Výdavky:
89 - inkaso
320 - hypotéka
298 - bankové pôžicky (mBank, Poš. banka)
43 - nebank. pôžičky (Quatro)
To sú dlhy, potom také bežné ako škôlka 25 €, mobily 40 € a treba z niečoho žiť.
Mrzí ma že sme sa dostali do takejto situácie, ale vrchnosť v bankách by mohla pochopiť, že v registri sme neni preto ze nechceme platiť, ale preto ze jednoducho je toho moc a potrebujeme sa z toho dostať. Ako vidíte, v pohode môžeme platiť jednu hypotéku aj 500 € a stále bude lepšie ako toto čo vidíte hore.
Dom mal hodnotu v roku 2008 1,4 mil. Veľa sa toho neprerobilo, z čoho? Detskú izbu a nové stierky všade, inak nič.
Dakujem Vám krásne.

Tak ako pokladníčku v obchode nezaujíma, či si mala výplatu, ale čo máš vo vozíku.
PS1
V úveroch platí PÚ : dostal / MUSÍ vrátiť.
PS2
Zopakujem :
Nejaká ssporiteľňa mi nedala úver, že nepracujem (to že u nich mám akciový fond vo výške 2,5 násobku úveru - - riaditeľku nezaujímalo :D)
PS3
Prestaň dočasne šetriť malému
PS4
Ak nepôjde konsolidácia, skús sa dohodnúť :
- pôžičky s nižšími úrokmi splácať iba úroky (alebo nižšie splátky / prerušiť)
- poradie max splácania - - od najvyšších úrokov.
MikiHalasko
04.05.10,06:34
No spolu máme príjem cca 910 € plus 21 € rodinné ale to nerátam to malému šetríme.
Výdavky:
89 - inkaso
320 - hypotéka
298 - bankové pôžicky (mBank, Poš. banka)
43 - nebank. pôžičky (Quatro)
To sú dlhy, potom také bežné ako škôlka 25 €, mobily 40 € a treba z niečoho žiť.
Mrzí ma že sme sa dostali do takejto situácie, ale vrchnosť v bankách by mohla pochopiť, že v registri sme neni preto ze nechceme platiť, ale preto ze jednoducho je toho moc a potrebujeme sa z toho dostať. Ako vidíte, v pohode môžeme platiť jednu hypotéku aj 500 € a stále bude lepšie ako toto čo vidíte hore.
Dom mal hodnotu v roku 2008 1,4 mil. Veľa sa toho neprerobilo, z čoho? Detskú izbu a nové stierky všade, inak nič.
Dakujem Vám krásne.
suhlasim s tym ze naco teraz dietatku odkladate tolko, znizte to na 6€
na kolkok rokov mate hypoteku?
298 - bankové pôžicky (mBank, Poš. banka) --- ake su konkretne splatky? a dokedy?

s textu som nepochopil ci platite vsetky splatky nacas.Platite?
kolko splatok vam chyba do skoncenia quatra?
skusali ste ci vam v hypokalkulacka teoreticky povoli cerpat hypouver?ak nie skus( prikladam foto s vymislenymi udajmi, dobre citaj, aj sumy)
Viete aspon troska o tom co mate v zmluvach dohodnute?

kedy vam konci viazanost na telefony?
uplatnujete si danovy bonus na dieta?
setrite v domacnosti energiami?
vyuzivate zlavy na cestovanie ci nakup, firemne vyhody?

Je tu este jedna skusenost so zivota ked banka pristupila na konsolidaciu: konsolidacia uverov, ale s tym, ze sa da na 30 rokov a plus k tomu dat zivotne poistenie, ale je tam hacik, nesmiete byt medzi meskajucimi platicmi splatok.
ak ste nevadi, aj s toho je cesta. Potom by som napisal ako.
hena22
04.05.10,06:35
Ako to dopadlo s bytom po mame? Dedičstvo už prebehlo? Nedali by sa odtiaľ získať nejaké peniaze?
A nechápem, prečo v takejto kritickej situácii malému šetríte? Ak to nie je nejaká poistka, tak by som to v záujme rodiny použila tiež. Chceš aby Vám zobrali strechu nad hlavou?
Inak nejako sa mi tých splátok zdá veľa na úver 1,4 mil. Sk.
evka-janekova
04.05.10,06:45
este jedna vec moze rozhodnut.
platite vsetky uvery nacas?
No veď tam je kameň úrazu, že nestíhame platiť všetko načas. Snažíme sa ale raz nevyda na jedno raz na druhé a tak. Potom sa to snažíme doplatiť ale stále sme na tom kde sme boli.
Laco-monter
04.05.10,06:54
No veď tam je kameň úrazu, že nestíhame platiť všetko načas. Snažíme sa ale raz nevyda na jedno raz na druhé a tak. Potom sa to snažíme doplatiť ale stále sme na tom kde sme boli.


Ja to tak robím už asi 8 rokov, dokonca sa v tom cítim pohodlne.:)

Bez šoku.:D

Nikdy nie je TAK ZLE , aby nemohlo byť ešte HORŠIE. :o

Ak sa človek dotkne DNA , potom si urobí iné poradie hodnot,

a začne žiť SKROMNE , a vystačí si aj s málom.:)
dalid
04.05.10,07:13
Uf, no vidim, ze ste sa riadne zamotali do kolotoca splatok... Tu je kazda rada draha a to do slova a do pismena, lebo vam moze ist o strechu nad hlavou. Nieco podobne som pred rokom riesil aj ja, nastastie nie az v takej miere. Proste som sa nevedel zbavit a ani predcasne vyplatit jeden mensi uver, kam mi vkuse utekali peniaze... Nechcem tu robit nikomu reklamu, ale asi som mal stastie na jedneho cloveka, co robi financne poradenstvo. S jeho pomocou som sa dostal von z kolotoca splatok, mam uz iba hypoteku a konecne odkladam aj nejaku ciastku na sporenie. Osobne nemam rad financnych poradcov, zatial som sa stretol s 3-omi. Prvi dvaja robili iba tak aby si zarobili a nie vzdy mi najlepsie poradil, na co som samozrejme prisiel az neskor. Preto som mal averziu pred tretim stretnutim, ale ten clovek mal dobre referencie.. Dnes to nelutujem, ze som si dal poradit od tohoto cloveka.. Dycha sa mi lahsie, uver splacan bez problemov, mam financnu rezervu, sporim... Faktom je, ze treba naozaj natrfit na toho spravneho poradcu, to ale clovek zisti az po nejakom case... Predsa len maju lepsí prehlad o roznych moznostiach a produktoch, s ktorymi sa banky az tak moc nechvalia. Drzim palce, aby sa vam podarilo tuto situaciu ustat.
MikiHalasko
04.05.10,07:24
suhlasim s tym ze naco teraz dietatku odkladate tolko, znizte to na 6€
na kolkok rokov mate hypoteku?
298 - bankové pôžicky (mBank, Poš. banka) --- ake su konkretne splatky? a dokedy?

s textu som nepochopil ci platite vsetky splatky nacas.Platite?
kolko splatok vam chyba do skoncenia quatra?
skusali ste ci vam v hypokalkulacka teoreticky povoli cerpat hypouver?ak nie skus( prikladam foto s vymislenymi udajmi, dobre citaj, aj sumy)
Viete aspon troska o tom co mate v zmluvach dohodnute?

kedy vam konci viazanost na telefony?
uplatnujete si danovy bonus na dieta?
setrite v domacnosti energiami?
vyuzivate zlavy na cestovanie ci nakup, firemne vyhody?

Je tu este jedna skusenost so zivota ked banka pristupila na konsolidaciu: konsolidacia uverov, ale s tym, ze sa da na 30 rokov a plus k tomu dat zivotne poistenie, ale je tam hacik, nesmiete byt medzi meskajucimi platicmi splatok.
ak ste nevadi, aj s toho je cesta. Potom by som napisal ako. .
je to na dlhsie aleda sa
evka-janekova
04.05.10,08:39
poslala som SS
iv@n
04.05.10,10:07
pozrite si v archíve CT reláciu Krotitelia dlhov, vždy sa nájdu položky kde sa dá ušetriť. ked mi hrozí exekúcia a strata strechy nad hlavou, tak nebudem míňať na mobily 40€ (kedysi sme žili aj bez nich, pamatáte), šetriť malému a podobne, treba si napísať jeden mesiac čo presne kupujem a zamyslieť sa čo vyškrtnúť alebo ako zarobiť viac.
MikiHalasko
04.05.10,11:00
poslala som SS
tento excel vypln aby sa lepsie rozmyslalo. sprav si kopiu. a posli mi ho
orlica
04.05.10,12:40
Viem, že je to kruté, ale pokiaľ by už prebehlo právoplatne dedičské konanie, kde podľa znaleckého posudku bola cena 2,3 mil. domu, hoc by sa predmetom dedenia bola iba jedna polovica domu, tak by som išla hlavne touto cestou:
buď Vás niekto v pomere môjho podielu vyplatí z rodičovského domu alebo predáte nehnuteľnosť a pokiaľ ocino žije aspoň nech Vám umožnia využiť nehnuteľnosť na zvýšenie Vašej platobného kreditu pri konsolidácii úverov ako záložné právo a podobne. Jednoducho, pokiaľ si nebola vydedená, tak tu je jedno z najčistejších riešení , hoc dedičské rodinné spory sú najsmutnejšie :mee: ! Ehm,
plus na mobil 40 € je ozaj veľa, dufam, ze to nie je reklama ale u Kyslika( pri rozumnom volaní), to budete mat za par euro mesačne.Veľa trpezlivosti a zdravia :)
MikiHalasko
05.05.10,07:17
No veď tam je kameň úrazu, že nestíhame platiť všetko načas. Snažíme sa ale raz nevyda na jedno raz na druhé a tak. Potom sa to snažíme doplatiť ale stále sme na tom kde sme boli.

citaj tu http://www.vub.sk/financne-vzdelavanie/zivotne-situacie/rodina-detmi/potrebujeme-riesit-osobnu-financnu-krizu/
MikiHalasko
06.05.10,13:16
No spolu máme príjem cca 910 € plus 21 € rodinné ale to nerátam to malému šetríme.
Výdavky:
89 - inkaso
320 - hypotéka
298 - bankové pôžicky (mBank, Poš. banka)
43 - nebank. pôžičky (Quatro)
To sú dlhy, potom také bežné ako škôlka 25 €, mobily 40 € a treba z niečoho žiť.
Mrzí ma že sme sa dostali do takejto situácie, ale vrchnosť v bankách by mohla pochopiť, že v registri sme neni preto ze nechceme platiť, ale preto ze jednoducho je toho moc a potrebujeme sa z toho dostať. Ako vidíte, v pohode môžeme platiť jednu hypotéku aj 500 € a stále bude lepšie ako toto čo vidíte hore.
Dom mal hodnotu v roku 2008 1,4 mil. Veľa sa toho neprerobilo, z čoho? Detskú izbu a nové stierky všade, inak nič.
Dakujem Vám krásne.
Ako pise etiketa porady tak aby moja praca na tvojom probleme posluzila aj druhym tak ju sem prikladam bez dovernych info.
Najprv skus toto modrim pisane, ak to nepojde tak potom citaj prilohu.
Skus vo vub, ci maju v ponuke nieco ako americku hypoteku. A spytaj sa, ak by si zohnala v inej institucii americku hypoteku, ci by pristupili na odbremenenie domu, ale stym ze im peniaze v ten den prevedie banka kde by si cerpala americku hypoteku. Alebo sa spytaj ako by sa to dalo vyriesit. Potom chod do mbank, tam maju americku hypoteku. Bude nutna dohoda medzi mbank a vub.

Za kreditky by si poplatok za predvcasne splatenie sankciu nemala. Ostatne podla zmluvy. Ale toje je cca 4% to robi cca 600€ . myslim si ze vam staci 17500€ pozicka aby ste boli vonku z najhorsieho.