Ivva
03.06.08,08:17
Dobry den, poradaci. Zobrala som si na auto na uver od Ge money. Zostava mi 12 splatok, planujem splatit auto predcasne. Precitala som si obchodne podmienky Ge money kde je uvedene " v pripade predcasneho splatenia ma klient pravo na primerane znizenie platieb s uverom suvisiacich a to tak, ze zaplati Veritelovi len urok do tohoto predcasneho splatenia istiny uveru vratane ostatnych platieb, poplatkov a nakladov vratane poplatku na registraciu zalozneho prava, predstavujucich celkovy zmluvny zavazok Klienta a je zaroven povinny uhradit Veritelovi kompenzaciu uslych vynosov vycislenych Veritelom".

Chcem sa opytat, ci mate niekto skusenosti s predcasnyn ukoncenim uveru. Zaujimalo by ma, co si Ge money predstavuje pod pojmom "kompenzacia uslych vynosov" a pod. Oplati sa mi to vobec predcasne splatit? Dakujem
velvet
03.06.08,07:03
GE MONEY je úplne najhoršia splátková spoločnosť aká existuje - môj názor...neoplatí sa Ti to splatiť skôr, pretože úroky zaplatiť musíš...
motylik7
03.06.08,08:21
GE MONEY je úplne najhoršia splátková spoločnosť aká existuje - môj názor...neoplatí sa Ti to splatiť skôr, pretože úroky zaplatiť musíš...
Vyzerá to tak, že čo sa týka tých úrokov, tak áno. Ale lepšie by bolo asi s nimi si to ujasniť. Ja mám s nimi tiež už skúsenosť, ale nemôžem sa sťažovať, správali sa ku mne vždy korektne. Nebol problém ani s predčasným splatením úveru, ale nepamätám si po tých rokoch, čo som mala zakotvené v zmluve.
SmejkoR.
05.06.08,08:25
Ja mám tiež veľmi zlú skúsenosť. Práve som vyplácala auto minulý mesiac. Na moje otázky, prečo a z čoho sa jednotlivé sumy skladajú a prečo sú kalkulované tak, ako uvádzajú - nedostala som konkrétnu odpoveď. Ani na infolinke - to je tichý úžas, ani v pobočke Ge Money. Už som trpko oľutovala, že som cez nich financovala auto. S inou /nemenovanou/ spoločnosťu sa to nedá porovnať. Tam presne vyčíslili z čoho sa jednotlivé položky skladajú a ako boli vykalkulované. A ich obchodné podmienky - jeden zavádzajúci guláš. Cez nich už nebudem nič financovať.
Ivva
05.06.08,11:28
Smejko moje pocity su z nich rovnake. Obchodne podmienky su vyhodne ale len pre jednu stranu a to ich. Tym ze auto splatim predcasne usetrim "AZ" 2 tisic. Tiez lutujem, ze som financovala cez nich. Nemohla by si mi cez SS poslat nazov tej nemenovanej spolocnosti? V buducnosti planujem zobrat dalsie auto na leasing tak nech viem kde sa spravaju normalne.Dakujem.