mariahruskovaing
03.06.08,09:47
dobrý deň prajem. Učtujem jednu lekáreň.Ide mi o príjmy roku 2007,konkrétne november a december 2007.Interný doklad som vytvorila na základe pásky z ERP.to je v poriadku.Ale všimla som si,že spoločnosť,ktorá účtovala predomnou,dala tieto tržby do príjmov zdaniteľných aj napriek tomu,že jeto JU a úhrada nabehla až v roku 2008.Je nejaká výnimka v tomto prípade? Veď zdaniteľný príjem je v JU až po úhrade.
Spoločnosť,ktorá účtovala predomnou,úhradu vrátane DPH účtovala ako nedaňový príjem a do danových príjmov dala čiastku bez DPH,napriek tomu,že v decembri 2007 sme ešte úhradu nemali.Mám pocit,akoby účtovali podľa zásad podvojného účtovania..Dakujem
mariahruskovaing
03.06.08,07:50
nikto,veľmi by mi to pomohlo.V archíve som nič nenašla.dakujem
Denda
03.06.08,09:10
dobrý deň prajem. Učtujem jednu lekáreň.Ide mi o príjmy roku 2007,konkrétne november a december 2007.Interný doklad som vytvorila na základe pásky z ERP.to je v poriadku.Ale všimla som si,že spoločnosť,ktorá účtovala predomnou,dala tieto tržby do príjmov zdaniteľných aj napriek tomu,že jeto JU a úhrada nabehla až v roku 2008.Je nejaká výnimka v tomto prípade? Veď zdaniteľný príjem je v JU až po úhrade.
Spoločnosť,ktorá účtovala predomnou,úhradu vrátane DPH účtovala ako nedaňový príjem a do danových príjmov dala čiastku bez DPH,napriek tomu,že v decembri 2007 sme ešte úhradu nemali.Mám pocit,akoby účtovali podľa zásad podvojného účtovania..Dakujem
Máte trošku chaotickú otázku. Máte na mysli platby prijaté cez POS terminál?
mariahruskovaing
03.06.08,10:43
Konkrétne: Tržby z lekárne sú cez EPR, kde na páske sú vyčíslené tržby zaplatené v hotovosti a tržby vyfaktúrované lekárňam.ID som odúčtovala tržby v hotovosti a priznala,ako daňové príjmy,lebo som peniaze zinkasovala a tržby,ktoré som vyfaktúrovala zdravotným poistovnam som dala do pohľadávok,nakoľko mi prídu až v danovom období rok 2008.Ale účtovnícka firma,po ktorej sme účtovníctvo prevzali,aj tržby,ktoré uhradila zdravotná poisťovňa v marci 2008, dala na základe ID do zdaniteľných príjmov roku 2007.Proste účtovali v JU a príjmy dali ako v PU....Chcem vedieť,či platí na to nejaký predpis,lebo som preštudovala 24 strán príspevkov a nikde som také nič nenašla...dakujem
karpis
03.06.08,10:54
Neviem ako to robíte, ale cez RP sa evidujú tržby ktoré sa zinkasujú v hotovosti a tovar vyfakturovaný lekárňam máte predsa Knihu vyšlých faktúr, kde evidujete predaj na fa.
Dúfam že sa nemýlim.
mariahruskovaing
03.06.08,11:11
ano,to by bolo v poriadku,ale prečo účtovnícka spoločnosť,účtuje príjmy vyfaktúrované Zdravotným poisťovňiam v jednoduchom účtovníctve ako príjmy zdaniteľné na základe interného dokladu.A lekárne sú špecifické v tom,že fakturácia je uvádzaná na páske z ERP...
karpis
03.06.08,11:21
tak v tom prípade by som účtovala tie čo sú fakturované a neuhradené do roku 2008 nakoľko som príjem mala až v tomto roku
mariahruskovaing
03.06.08,11:27
no a prečo taká renomovaná účtovnícka spoločnosť to účtuje do roku 2007. je to taký paškvil. Celé účtovníctvo je JU účtované v alfe a interným dokladom, vyfaktúrované tržby za december sú v zdaniteľných príjmoch....nechápem...
karpis
03.06.08,11:36
ani ja nechápem
mariahruskovaing
03.06.08,11:46
prešla som všetkžch 24 strán príspevkov tu na porade,ale nenašla som tu vôbec nič. Ja doma účtujem lekáreň niekoľko rokov, ale páska z ERP je iba na predja v hotovosti a faktúry idú do pohľadávok a pri úhrade pohľadávky do peňažného denníka a zdaniteľných príjmov.DPH na výstupe je jasná....v prípade zdaniteľného plnenia...