AnitaMartinska
03.06.08,11:49
Ma niekto skusenost s vyletom na Ukrajinu?
Chcela by som ist na dovolenku na vychodne Slovensko a zaroven ma laka
navstivit trhovisko v Ukrajine.
Zaujima ma ci je tam bezpecne ist autom, alebo zvolit inu formu dopravy, coho sa urcite vyvarovat.
Proste co najviac informacii.
Dakujem,pekny den
milagros208
03.06.08,09:56
Minulý týždeň bola na takomto výlete kamarátka. Boli autom a stáli na hraniciach cez 4 hodiny. Jeden pán sa vyjadril, že to bolo už aj horšie 5-12 hodín čakania na hraniciach. Vraj je to rýchlejšie autobusom. Osobnú skúsenosť nemám.
AnitaMartinska
03.06.08,10:02
Minulý týždeň bola na takomto výlete kamarátka. Boli autom a stáli na hraniciach cez 4 hodiny. Jeden pán sa vyjadril, že to bolo už aj horšie 5-12 hodín čakania na hraniciach. Vraj je to rýchlejšie autobusom. Osobnú skúsenosť nemám.

Vdaka, takze auto vylucime, lebo by manzela trafilo. / a mozno aj mna /.
A v ktorom najblizsom meste su trhy? Bola spokojna?
Vdaka
cazu3
03.06.08,10:18
Tie skusenosti s Ukrajinou by zaujimali aj mna. :)
Chystame sa tam na par dni a radi by sme sli autom. Zazitky a skusenosti inych som nasla kade-tade po internete, ale vsetko uz starsieho data (2006) a urcite sa vela veci zmenilo.
Takze ked sa clovek vyberie predsa len autom, co sa da ocakavat, ked uz prejde cez hranice? :)
To viete, cudzinci ku nam tiez chodia s malou dusickou a nam ich starosti pripadaju smiesne, tak mozno v tomto pripade to bude podobne s Ukrajinou. :)
milagros208
03.06.08,10:21
Vdaka, takze auto vylucime, lebo by manzela trafilo. / a mozno aj mna /.
A v ktorom najblizsom meste su trhy? Bola spokojna?
Vdaka
Až tak veľmi som sa nezaujímala. Ale môžem zistiť bližšie info.
Iní známi zase chodili autom po hranice, cez hranice pešo a potom taxíkom. Bolo to už však dávnejšie.
AnitaMartinska
03.06.08,10:38
Až tak veľmi som sa nezaujímala. Ale môžem zistiť bližšie info.
Iní známi zase chodili autom po hranice, cez hranice pešo a potom taxíkom. Bolo to už však dávnejšie.

Takze budeme cakat na dalsie konkretne zazitky.
Maňuša
04.06.08,10:46
Po tých skúsenostiach, ktoré mám, nedoporučujem ísť autom, môže sa stať, že ten deň prežijete čakaním na hraniciach vo Vyšnom Nemeckom.
Jara
04.06.08,11:24
Anita, na Ukrajinu-ak do Užhorodu, tak sa peši nedá prejsť, len autom, alebo autobusom. Nikdy sa nedá predpokladať, koľko sa bude čakať, pretože to nikdy nebol normálny prechod... Ukrajinci si povedia, že nerobia a nič ich nedonúti aj keď to bude 23 hodín /vlastná skúsenosť/. Autobus-je to riadna linka Michalovce-Užhorod možno ide aj zo Sobraniec, to neviem, ten stojí 180,- Sk. Vraj je lepšie/ ak autom/, ísť cez prechod Veľké Slemence, tam sa dá ísť peši na ukrajinskú stranu /no aj tam sa čaká niekedy 2,5 hod. aj keď je leják a nedovolia sa ani schovať pod prístrešok/ a potom na druhej strane, v každom dome sa predáva, ale vlastne len drogéria /ariel, al. persil 6kg za 315/ , nejaké tričká, botasky t.j. šport. tovar, nejaké koberce, záclony, paplóny, alkohol, cukríky, cigarety, nejaké domáce potreby. No tam sa dá dohodnúť, aby majiteľ v niektorom dome zavolal taxík a ten vás odvezie na trhy do Užhorodu aj späť. Vraj za 500,- sk. /To nemám overené vlastnou skúsenosťou/. Takže ak vás bude plné auto tak sa asi viac oplatí ísť cez ten druhý prechod.
Pozn.: :eek:Ak chcete preniesť aj cigarety, tak je potrebné mať aj pas aj občianku, lebo inak môžte preniesť len 1 krabičku a ak je to nad myslím 30 km tak môžte 1 kartón. Kontrolujú to pri výstupe na ukrajinskej strane.

Toľko moje poznatky, ale musíte sa psychicky pripraviť. Ja som pochodila už veľmi veľa hraničných prechodov, ale tie s Ukrajinou tak to je rarita :D :D :D. Raz to treba skúsiť a brať s humorom.

Veľa šťastia... :D:confused::D
milagros208
05.06.08,09:12
Takže čo som sa dozvedela. Nie je toho veľa, ale možno pomôže. Takže kamarátka bola v Užhorode, časť Krasnodonska. Vraj sa tam oplatí ísť hlavne na šport. značkové veci, ponošky, tričká, šport. obuv, cukríky. Treba sa obrniť veľkou trpezlivosťou, pretože ukrajinskí colníci sú dosť ješitní a keď sa im zachce tak vás môžu komplet prehľadať alebo poslať na koniec radu. Niektorí čakajú "úplatok". Asi toľko. Závisí dosť o povahe človeka, "koľko znesie". Niektorí si po týchto zážitkoch povedia nikdy viac, alebo určite nie tak skoro, iní sa tam zase vracajú pravidelne.
Tak veľa šťastia.
jamazonka
05.06.08,09:30
Ja mám dosť čerstvé informácie z prechodu do Užgorodu cez Vyšné Nemecké, boli sme 31.5. Boli sme na hraniciach o 5-tej ráno, pred nami 4 autá, ale aj tak sme čakali hodinu, na našej strane nepríjemný colník, na ich strane ešte tri kontroly, chceli všetky doklady od auta, na taký papierik dali na troch rôznych miestach tri pečiatky. Ten sme na konci colnice odovzdali. Späť to isté štyri kontroly, nepríjemný colníci, čakali sme 2 hodiny, ale to sme sa vracali pomerne skoro o 11.00 sme už boli na hranici. A načo si dať pozor, neprekročiť rýchlosť na Ukrajine, platili sme pokutu. Neisť na toaletu iba na vyhradené miesta. Tiež pokuta. Také dve dievčence šli do trávy za kontajner, vyšlo to každú jednu za 500.- Ináč nakúpili sme v pohode, ľudí menej ako keď sme boli na trhoch v Poľsku, aj ceny sa mi zdali lepšie.
Olča
06.06.08,17:13
My sme boli v Užhorode koncom mája a s nákupmi sme spokojní. Išli sme cez Vyšné Nemcké, ráno sme čakali 45 minút a pri ceste domov sme čakali 3,5 hodiny. Chodíme vlastným autom a zatiaľ to bolo stále bezpečné. Oplatí sa ísť autom aj preto, lebo benzín a nafta tam stojí okolo 27,-Sk. Je pravda, že keď na ukrajinskej colnici nechcete mať problémy s kontrolou, treba dať do pasu 5 hrivien, alebo 20,-Sk, alebo 1 dolár. Bez všetkého to zoberú, dajú potrebné pečiatky a pustia Vás bez kontroly. Cez prechod Vyšné Nemecké sa peši prejsť nedá. Autobusovou linkou je to skôr, lebo tá je uprednosťňovaná, nečaká 3-4 hodiny. Z autobusovej stanici na trh sa dá dostať taxíkom. Ak robíte vačší nákup, autom je to predsa výhodnejšie a ani to 3-4 hodinové čakanie nie je až také nudné, lebo na colnici je dosť veľký ruch, kopa áut a kamionov.
Odporúčam ísť, treba skúsiť.
nikanaj
07.06.08,12:30
a este si dajte pozor na technicky stav auta...teda na ejaku viditelnu vadu, inac to mate min. za 1000 alebo na koniec radu a opravovat ...
cazu3
14.06.08,05:39
Vdaka vam vsetkym za skusenosti i rady.
Vychadza mi z toho, ze pri casovej tiesni je cloveku lepsie ist autobusom alebo vlakom.
Pocula som, ze z Madarska na Ukrajinu ide nejaka dialnica, neviete o tom tiez nieco?
Miro SV
15.06.08,18:34
zdravim, byvam caa 20km od SK-UA hranice, ale pokial nemusim tam nejdem.

Je to upne iny svet, a clovek tam musi pocitat so vsetkym.

PS: kludne treba kazdeho uplacat, tam berie kazdy ! takze bez obav
maykoo
20.06.08,17:22
chcem sa Vas spytat ci na trhu v Uzhorode predavaju aj skate oblecenie?? pls rychlu odpoved