ADAAA
03.06.08,11:58
Istá inštitúcia odomna žiada zaplatit poplatok o ktory som požiadala odpustit.Napísali mi,že odpustia ak nejaké podmienky splním.Ja som splnila avšak znovu nepožiadala o odpustenie,preto to postúpili exekútorovi.Od toho som ešte nič neprevzala,znovu požiadala o odpustenie,s tým po dohovore,že mi odpustia a upovedomia exekútora.Budem musiet ak som od neho nič neprevzala zaplatit mu náklady alebo nie?Prosím poradte či mám tie papiere prevziat alebo ako?
hanelie
03.06.08,10:19
Budem musiet ak som od neho nič neprevzala zaplatit mu náklady alebo nie?Prosím poradte či mám tie papiere prevziat alebo ako?
zásielku určite prebrať,
ako prvé príde upovedomenie o začatí exekúcie -
súčasťou je poučenie v ktorom sa píše:
povinný je oprávnený /do 14 dní/ vzniesť u exekútora námietky proti exekúcii ak po vzniku exekučného titulu nastali okolnosti, ktoré viedli k zániku vymáhaného nároku...........

zároveň je potrebné podať námietky voči predbežným trovám exekúcie /do 3 dní odo dňa doručenia zásielky /

námietky sa podávajú samostatne, obidve však smerujú k určenému súdnemu exekútorovi
Chobot
03.06.08,10:30
Istá inštitúcia odomna žiada zaplatit poplatok o ktory som požiadala odpustit.Napísali mi,že odpustia ak nejaké podmienky splním.Ja som splnila avšak znovu nepožiadala o odpustenie,preto to postúpili exekútorovi.Od toho som ešte nič neprevzala,znovu požiadala o odpustenie,s tým po dohovore,že mi odpustia a upovedomia exekútora.Budem musiet ak som od neho nič neprevzala zaplatit mu náklady alebo nie?Prosím poradte či mám tie papiere prevziat alebo ako?

Ak to už postúpili exekútorovi, tak sa obávam, že to nebude zadarmo. Úkony exekútora niekto bude musieť zaplatiť a pravdepodobne to budeš ty. Možno poplatok nebudeš musieť uhradiť, ale trovy vymáhania áno.

Je jedno, či prevezmeš nejaké papiere alebo nie, podmienka doručenia nastane aj tak. Akurát, že nebudeš vedieť, čo si neprevzala a budeš sa jedného dňa čudovať, ak ti zaklopú na dvere nejakí hrubokrkí a zoberú si televízor a nový DVD rekordér. :rolleyes::D
ADAAA
03.06.08,22:01
A mam zniest namietku i ked neviem na 100% že dlh mi odpustia,to budem vediet až na konci mesiaca.A 14dni od prevzatia alebo od vtedy ako to exekútor prevzal?vdaka.
hanelie
04.06.08,05:52
v tejto chvíli sú všetky odpovede čisto hypotetické

treba si počkať na zásielku

do 14 - tich dní odo dňa doručenia zásielky
http://ec.europa.eu/civiljustice/serv_doc/serv_doc_svk_sk.htm
ADAAA
04.06.08,06:32
DAKUJEM za odpvede a ešte sa chcem opítat.Exekútor si začne počítat nákl.až ked prevezmem od neho zásielku alebo už začal.Zatial som sním bola len v tel.kontakte preto viem o čo ide a rýchlo som požiadala o to odpustenie.Ide oto aby ma on vyšiel čo najmenej ked mi dlh odpustia.Ide asi o 19000sk v Zdrav poist.tak vraj jeho nákl.by mali byt asi 20%+niečo.
hanelie
04.06.08,06:38
prečítaj si pozorne túto tému, či sa ťa náhodou netýka - ide o premlčanie záväzku voči zdravotnej poisťovni
http://www.porada.sk/t12649-doba-premlcania-pohladavky-resp-zavazku-voci-zdravotnej-poistovni.html?highlight=zdravotnej+pois%BBovni
ADAAA
04.06.08,07:07
No ja som sa odhl.z poistovne a pracovala vonku a tu som v poistená nebola.Potom mi prišlo,že mám zaplatit poplatok z omeškania čo sa mi nazbieralo za nejakých 15r.naspät.To som kukala.Tak mi poradili požiadat o odpustenie to som urobila,ale ešte pred prepoistením to mi zamietli,že až ked sa vrátim knim a dalej vieš.
sofiaaa
12.06.08,13:54
prosím vie mi niekto poradiť???môjmu druhovi prišlo začatie o exekúcii zrážkami so mzdy a to z jednej tretiny so mzdy...prosím vie mi niekto vyratať koľko to bude???Som nováčik ,tak ani neviem či som to dobre zaradila myslím temovo...dakujem zatiaľ za pomoc
arizona
12.06.08,14:52
prosím vie mi niekto poradiť???môjmu druhovi prišlo začatie o exekúcii zrážkami so mzdy a to z jednej tretiny so mzdy...prosím vie mi niekto vyratať koľko to bude???Som nováčik ,tak ani neviem či som to dobre zaradila myslím temovo...dakujem zatiaľ za pomoc

sofiaaa, napíš nám, koľko má tvoj druh tú mzdu a určite sa niekto nájde ,kto ti to pomôže vydeliť:rolleyes:
jozka56
12.06.08,18:24
sofiaaa, čistá mzda mínus 3078 sk, delene 3 = výška zrážky. j
sofiaaa
12.06.08,18:41
sofiaaa, napíš nám, koľko má tvoj druh tú mzdu a určite sa niekto nájde ,kto ti to pomôže vydeliť:rolleyes:
ahoj arizona..tak to zhrniem...čista mzda sa mu pohybuje po odratani požičky 2000 Sk od 9000-do 12600...teraz sme mali toľko...žijeme v jednej domacnosti mame dva deti 3 a 8 ročnu ...tak asi toľko:-))
sofiaaa
12.06.08,18:46
sofiaaa, čistá mzda mínus 3078 sk, delene 3 = výška zrážky. j
jožka a to ostatne???a ked to vydelím 3 tak ta čiastka bude zrazena????
jozka56
12.06.08,18:59
To je najjednoduchší výpočet, skús zadať otázku do účtovníctva "mzdy", druh nie je manžel. J
sofiaaa
12.06.08,19:02
nie nie je iba spolu žijeme...sorry ale ja sa do toho fakt nerozumiem preto potrebujem pomoc Vašu:-)))
jozka56
12.06.08,19:06
sofiaaa, napíš do "mzdové účtovníctvo", tam Ti najlepšie poradia. J
jozka56
12.06.08,19:15
Sofiaaa, "účtovníctvo" a podsekcia"mzdy" daj tam Tvoju otázku. J
sofiaaa
12.06.08,19:16
VRELA VDAKA ,DUFAM ZE AJ TAM NAJDEM TAKU OSOBU AKO SI TY:-))
jozka56
12.06.08,20:55
Sofiaaa, dúfam, že vysvetlenie od Andyke bolo postačujúce. Pekný zvyšok večera. j