miro852
03.06.08,14:11
Mam taky problem - z autom som na ceste zrazil srnku, na aute vznikla skoda za 30.000sk (oprava stala 30.000sk). Auto ma havarijne poistenie, opravu som platil zo svojho. Je mozne dostat naklady spat?

Dakujem
Zoltán Kovács
03.06.08,12:16
Mam taky problem - z autom som na ceste zrazil srnku, na aute vznikla skoda za 30.000sk (oprava stala 30.000sk). Auto ma havarijne poistenie, opravu som platil zo svojho. Je mozne dostat naklady spat?

Dakujem

Nehodu si mal nahlásiť ešte pred opravou poisťovni, aby likvidátor mohol vykonať prehliadku vozidla. A vyčíslil výpočet opravy podľa poisťovne. Veď podstata havarijného poistenia je práve v tom, aby takéto nepredpokladateľné výdavky,škody boli nahradené.
miro852
03.06.08,12:27
Auto este nie je opravene, oprava by stala 30.000sk. Je v stave ako ihned po nehode. Teraz kontaktovat poistovnu? Nemam ziadny policajny zapis o nehode, ani srnka neni (utiekla)
Chobot
03.06.08,12:34
Auto este nie je opravene, oprava by stala 30.000sk. Je v stave ako ihned po nehode. Teraz kontaktovat poistovnu? Nemam ziadny policajny zapis o nehode, ani srnka neni (utiekla)

U havarijného je jednoduchšia likvidácia, než u PZP. AJ ja som oškrel dvere na aute pri cúvaní a len som v ten deň zabehol do poisťovne, urobili obhliadku, odhadli náklady, vystavili akceptačný list (či ako sa to volá - že uhradia opravu) a už som migal do servisu. Do týždňa to bolo opravené (lebo sa to lakovalo) a platil som len spoluúčasť.

U hav. poistenia sa neskúma, kto je pri nehode vinný. Tam ide o poškodenie vozidla všeobecne. Jedine, keby to poškodenie bolo spôsobené niečím, čo je vo výluke poistenia, vtedy by odmietli plnenie.
bepo
03.06.08,12:36
Mal si to oznámiť polícii aby to oni oznámili poľovníckemu združeniu, tú zranenú srnu treba nájsť a doraziť a potom čo najskôr ohlásiť poistovni, treba to čo najskôr lebo inak môžu odmietnuť plniť.
zanetth
03.06.08,13:31
Minoulý rok som tiež zrazila psa a rozbila chladič, oprava stála vyše 50 000 a bez problémov mi ju uhradili z havarijnej poistky. Nehodu som nahlásila poisťovni, ktorá poslala technika na obhliadku, ten urobil fotky, v servise mi auto opravili, opravu som zaplatila v hotovosti, a následne som všetky potrebné doklady ( faktúru, hlásenie o nehode - popis ako vznikla škoda na aute ...)poslala do poisťovne, do týždňa som mala peniažky na účte. Volala som vtedy aj policajtom, ale odpovedali mi, že pokiaľ som nespôsobila škodu inému účastníkovi, a predpokladaná škoda na mojom aute je menšia ako 80 000 netreba policajný záznam. Rozhodne sa treba nakontaktovať na poisťovňu, aby poslali svojho technika na obhliadku vozidla.