Mixa
03.06.08,16:55
Ahojte, potrebovala by som súrne poradiť. Kúpila som si v hodinárstve klasické kovové náramkové hodinky za asi 900Sk. Neviem presne, aký je to kov, ale asi po týždni nosenia sa mi na ruke začali vyhadzovať drobné vyrážky - akýsi ekzém, strašne to svrbí. Bude to alergia? (Ako dieťa som vraj mávala reakcie na rôzne kovy.) Viete prosím vás, ktoré sú to tie materiály, ktoré nespôsobujú alergie? A v akých cenových reláciách sa také hodinky pohybujú? Vďaka! Mixa
Kristína
03.06.08,15:32
Nemala by to byť chirurgická oceľ?
Mne aj zlato špiní pokožku úplne načierno, takže mám problém s nosením šperkov. A samozrejme, hodinky tiež nenosím.
Určite je to alergia na nejakú prísadu v kove.
O rôznych alergiách by som mohla rozprávať z osobných skúseností.
Neviem ceny tej chirurgickej ocele.
BXLmiami
03.06.08,16:45
Nikel je kov ktorý najčastejšie spôsobuje alergie,ale treba to verifikovať testami.Vyzerá to ako blbosť,ale myslím,že množstvo z Vás má napr.v ustach kovy a väčšinou sú to zlučeniny Niklu a kobaltu.Potom sa len márne háda,prečo je ten človek tak naraz alergický.Takže testy na kožnom.Titanové hodinky môžu nosiť alergici na nikel,pohybuju sa od 2000.O hore.
kukurička
15.06.08,11:22
Ja som mávala podobné problémy s hodinkami a výsypom od nich. Je to precitlivelosť organizmu na nikel. Potom som si kúpila plastové hodinky a aj plastový náramok, ale aj tak som ich musela prestať nosiť, lebo na kúsku toho remienku bol kov a ten keď sa mi dotýkal kože, mi spôsoboval svrbenie. Teraz používam hodinky iba v mobile a klasické som úplne prestala nosiť. Nemôžem mať ani obyčajnú bižutériu. V Chorvátsku som si raz kúpila mušličkový náhrdelník, no zabudla som na zapínanie a to mi spôsobilo vyššie uvedené problémy. No a najväčší problém mávam od gombíkov na rifliach, alebo zipsu a opasku. & Môžem nosiť opasok len s umelou prackou, čo sa nedá nikde zohnať.
Je dostať v obchodoch aj protialergické hodinky, ale sú drahé a myslím si, že je ich dosť veľký výber podľa ceny.
Jednoduchá rada je - vyhýbaj sa noseniu takýchto vecí, ktoré nie sú zo zlata, alebo striebra, ak s takými kovmi nemáš zlé skúsenosti.
Gombíky na nohaviciach si nalakujem lakom na nechty na strane, ktorá sa dotýka tela. Opasky sa snažím prerobiť a vymením pracku za umelohmotnú /pokiaľ sa to dá/.
Fabiana
05.08.08,18:47
Vedel by mi niekto poradiť? Dnes som sedela s kamarátkou na kávičke a všimla som si, že jej černie koža pod jedným zlatým prsteňom. V priebehu nášho stretnutia si ten prsteň vyčistila a preložila na iný prst. Prsteň špinavý nebol. O 5 minút očernel aj ten druhý prst. Pod inými zlatými prsteňmi čiernu kožu nemala. Neviem odhadnúť či to môže byť alergia alebo nejaká vnútorná choroba. Snažím sa tento problém nájsť na internete, ale nedarí sa mi:mee:. Ak ste o niečom takomto počuli, prosím odpovedzte. Ďakujem.
Tweety
05.08.08,18:48
Vedel by mi niekto poradiť? Dnes som sedela s kamarátkou na kávičke a všimla som si, že jej černie koža pod jedným zlatým prsteňom. V priebehu nášho stretnutia si ten prsteň vyčistila a preložila na iný prst. Prsteň špinavý nebol. O 5 minút očernel aj ten druhý prst. Pod inými zlatými prsteňmi čiernu kožu nemala. Neviem odhadnúť či to môže byť alergia alebo nejaká vnútorná choroba. Snažím sa tento problém nájsť na internete, ale nedarí sa mi:mee:. Ak ste o niečom takomto počuli, prosím odpovedzte. Ďakujem.
ALergia to nie je, je to nejaký zápalový proces v tele.:)
Fabiana
05.08.08,18:51
ALergia to nie je, je to nejaký zápalový proces v tele.:)

Neviem, ale viem, že držala diétu a za pár mesiacov schudla 20 kíl. Teraz nosí veľkosť 34. Môže to byť zápalový proces? A prečo to černanie iba pod jedným prsteňom?
Evinka73
05.08.08,18:53
Vieš môže to byť aj nejaká alergia. Ja mám alergiu na nikel, takže musím zabudnúť na všetkú bižutéziu, dávať pozor na opasok či cvoky na rifliach a pod.ale taktiež som zistila, že mi pod zlatým prteňom niečo podobné vyšlo ak som mala v tele nejaký zápal, alebo veľmi oslabený organizmus, či bola som vyčerpaná...
Tweety
05.08.08,18:54
Neviem, ale viem, že držala diétu a za pár mesiacov schudla 20 kíl. Teraz nosí veľkosť 34. Môže to byť zápalový proces? A prečo to černanie iba pod jedným prsteňom?
Neviem, ale u mňa sa to raz dávno takto prejavovalo.
petmar
05.08.08,18:57
Vedel by mi niekto poradiť? Dnes som sedela s kamarátkou na kávičke a všimla som si, že jej černie koža pod jedným zlatým prsteňom. V priebehu nášho stretnutia si ten prsteň vyčistila a preložila na iný prst. Prsteň špinavý nebol. O 5 minút očernel aj ten druhý prst. Pod inými zlatými prsteňmi čiernu kožu nemala. Neviem odhadnúť či to môže byť alergia alebo nejaká vnútorná choroba. Snažím sa tento problém nájsť na internete, ale nedarí sa mi:mee:. Ak ste o niečom takomto počuli, prosím odpovedzte. Ďakujem.
Tvoja kamarátka riadne zlato znáša, teda ten prsteň je zrejme nie celkom riadne zlato. Mojej dcére pri narodení kúpila tetka pod rukou 14-karátové náušničky, čo sa to chúďa natrápilo so zhnisanými uškami, potom sme ich dali preč, ušká sa vyliečili a 14- karátové náušnice z obchodu jej nerobia nič, ako aj iné zlato, keď je už veľká a vieme o tejto jej alergii. Žiadne talianske a iné zlato pod 14 kar. neznesie. Môže robiť testérku...
Fabiana
05.08.08,18:59
mi pod zlatým prteňom niečo podobné vyšlo ak som mala v tele nejaký zápal, alebo veľmi oslabený organizmus, či bola som vyčerpaná...

Tak to teda môže mať súvis s tou diétou?


Neviem, ale u mňa sa to raz dávno takto prejavovalo.

A ako si si pomohla?
Tweety
05.08.08,19:04
Tak to teda môže mať súvis s tou diétou?



A ako si si pomohla?
No jednoducho, dostala som sa z choroby, stratilo sa aj čierno pod zlatým prsteňom, ale zato sa viackrát opakovalo (asi bol organizmus oslabený viac, ako inokedy) ale už sa to zatiaľ odvtedy nezopakovalo, klop, klop. Ešte dodám, ak nemá zdravotné problémy, možno kameň úrazu je v tom schudnutí.
Fabiana
05.08.08,19:08
Ďakujem informácie odovzdám!!
Kazu
05.08.08,19:12
Prikláňam sa k názoru petmar. Ten jeden prsteň obsahuje zrejme aj kov ktorý neobsahujú ostatné zlaté prstene. Asi to nebude "pravé" zlato.
pasuliatko
05.08.08,19:33
Ahojte, potrebovala by som súrne poradiť. Kúpila som si v hodinárstve klasické kovové náramkové hodinky za asi 900Sk. Neviem presne, aký je to kov, ale asi po týždni nosenia sa mi na ruke začali vyhadzovať drobné vyrážky - akýsi ekzém, strašne to svrbí. Bude to alergia? (Ako dieťa som vraj mávala reakcie na rôzne kovy.) Viete prosím vás, ktoré sú to tie materiály, ktoré nespôsobujú alergie? A v akých cenových reláciách sa také hodinky pohybujú? Vďaka! Mixa

alergická môžeš byť na čokolvek,napr kamoška bola alergicka na striebro a moja mama teraz po novom sa jej vyhodil pluzgier zo zlatej obrúčky.na chirurgický kov by si nemala byť alergická,ale stať sa môže,najlepšie by bolo zistiť z čoho sú vyrobené hodiny a nenosiť ich určitý čas,vyskúšaj tú chirurgickú ocel,titán alebo kožu ...niečo thake podobne;)
janomila
05.08.08,19:48
Tiež som alergická na kovy, nemôžem mať na sebe nič z niklu, chromu, mosadze, striebra. Znášam jedine zlato. Mama mi na Vianoce kúpila v zlatníctve značkové pozlátené hodinky(cena vyše 4 tisíc) 18-karátovým zlatom a nosiť ich nemôžem. Okamžite sa vyhádžem na mieste, kde je uzáver (na vnútornej strane zápästia). A tak mám hodinky na ozdobu poličky, kopu peňazí prišlo na zmar a nás s mamou išiel trafiť šľak. Bohužiaľ, jediné hodinky, ktoré znesiem, sú na stene, poličke alebo v mobile.:mad:
pasuliatko
06.08.08,12:50
Tiež som alergická na kovy, nemôžem mať na sebe nič z niklu, chromu, mosadze, striebra. Znášam jedine zlato. Mama mi na Vianoce kúpila v zlatníctve značkové pozlátené hodinky(cena vyše 4 tisíc) 18-karátovým zlatom a nosiť ich nemôžem. Okamžite sa vyhádžem na mieste, kde je uzáver (na vnútornej strane zápästia). A tak mám hodinky na ozdobu poličky, kopu peňazí prišlo na zmar a nás s mamou išiel trafiť šľak. Bohužiaľ, jediné hodinky, ktoré znesiem, sú na stene, poličke alebo v mobile.:mad:

moja bývala spolužiačka mala alergiu aj na striebro.či to bolo na krku ako retiazka,prsteň,náramok..všade sa jej vyhadzovali flaky s vyrážkami:(
inkamia
06.08.08,14:34
ja som tiež alergická na kovy,hlavne nikel... a ten obsahuje takmer všetko. Našťastie je už dostupná aj bižutéria, ktorá je antialergénna, len bohužiaľ niektoré predajne o takýchto druhoch nepočuli.
U mňa je zaujímavé, že jeden čas môžem nosiť všetky kovy/nekovy a nič mi to nerobí,a niekedy sa nemôžem na ne ani pozrieť:-)...asi to naozaj závisí aj od stravovania a všetkého, čo s telom súvisí.
Žabinka
09.08.08,05:10
Alergia na kov je veľká potvora. Posledný polrok som si všimla, že na mieste v oblasti pupka, kde je kovová pracka opasku, sa mi po pol dni vytvorili drobné biele veľmi svrbivé vyrážky. Prestala som nosiť opasky, vyrážky zmizli. Pred týždňom som si kúpila snímateľné ramienka na podprsenku, mali na výber umelé a kovové zakončenie, kúpila som kovové, veď to dlhšie vydrží, do večera som sa na mieste dotyku vyhádzala zase. Takže alergičky, pozor aj na takéto drobnosti.
janomila
09.08.08,06:43
Ja som si minulý riok kúpila nové plavky. Dala som za ne na moje pomery horibilnú sumu. Veď vydržia. Nevšimla som si, že uzáver na vrchnom diele je kovový. A tak som si kúpila umelohmotný v galantérii a nové plavky prerobila. Môj muž nadával ako pohan, ale vy, milé dámy, iste viete, aký je problém s plavkami. Nie v každých sa sama sebe páčite. A v týchto som bola sama so sebou spokojná. Takisto opasky. Tiež nemôžem mať kovovú pracku. Hlavne v lete, kedy nemám tielko. Ale našťastie sa už dajú bez problémov kúpiť také, ktoré majú aj pracku lemovanú takou umelou kožou. Sú to síce šmejdy od číňanov, a vzdržia len pár mesiacov, ale keďže cenová relácia sa pohybuje okolo 50,- Sk, je mi to jedno. A hlavne, nerobia mi problémy.:)