Janurka
03.06.08,18:57
Dobrý večer, obraciam sa na poraďákov s takýmto problémom:
V X./2007 zakúpené auto Subaru, najazdených 15000 km, odišla spojka. V servise tvrdia, že sa to stalo nesprávnou, resp. neprimeranou jazdou. Oslovila som viacerých "skúsených šoférov", aj majiteľov servisov, tvrdia, že by to muselo byť veľmi, veľmi kruté zaobchádzanie so spojkou, aby sa tak stalo v podstate pri novom aute. Keďže ide o auto v záruke, servis sa bráni reklamácii. Ak máte skúsenosti - hlavne s touto značkou, ďakujem za každý ohlas.
chlap
03.06.08,17:36
Uf, spojka po 15.000 km odíde jedine vtedy, ak je pokazená, alebo ak vodič drží nohu na spojke stále počas jazdy, aj vtedy, keď neradí rýchlosti - stačí, aby ju mal o spojkový pedál iba opretú a zlikviduje spojku (spojke stačí 1 mm pritlačenie a už dochádza k treniu, ktoré ju dokáže zničiť aj po 15.000 km.

Ak toto nie je tvoj prípad, tak sa jedná o reklamáciu.
Janurka
03.06.08,20:09
Ďakujem za reakciu. Len, ako sa dá dokázať, že to nebol prípad, keď noha nebola opretá o spojkový pedál, keď neradil rýchlosti.
hanelie
04.06.08,06:22
pozri tu:

http://www.portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx?CatID=39&aid=1652

žiadaj písomné vyjadrenie k reklamácii a podaj odvolanie voči zamietnutiu, napíš, že si dáš zhotoviť znalecký posudok a spor budeš riešiť súdnou cestou,
Chobot
04.06.08,06:56
Dobrý večer, obraciam sa na poraďákov s takýmto problémom:
V X./2007 zakúpené auto Subaru, najazdených 15000 km, odišla spojka. V servise tvrdia, že sa to stalo nesprávnou, resp. neprimeranou jazdou. Oslovila som viacerých "skúsených šoférov", aj majiteľov servisov, tvrdia, že by to muselo byť veľmi, veľmi kruté zaobchádzanie so spojkou, aby sa tak stalo v podstate pri novom aute. Keďže ide o auto v záruke, servis sa bráni reklamácii. Ak máte skúsenosti - hlavne s touto značkou, ďakujem za každý ohlas.

Nemala si pocit pri jazde do kopca, že spojka prešmykuje? To by potom bola chyba v zlom nastavení spojky - teoreticky to mohlo byť od výroby nastavené tak, že stále vlastne trochu povoľovala.

A ako sa to teraz prejavilo, že je pokazená? Mali to v servise aj rozobraté? Alebo len to teraz prešmykuje?

Ešte sa mohlo stať, že prevodová skriňa nebola úplne tesná a dostal sa olej medzi spojkové platničky. Mne sa to stalo (na Š-Forman), ale mojou vinou, keď som menil olej v prevodovke, tak sa olej dostal aj do spojky. Ono to išlo, ale do kopca a pri prudkom rozbiehaní prešmykovalo. Musel som nechať vymeniť spojkové obloženie a vyčistiť ten olej z priestoru prevodovky.
Janurka
04.06.08,09:27
V servise to začali rozoberať, pred tým problém nebol. Ďakujem za odpovede.