petmar
03.06.08,22:03
Dobrý večer, chcel by som poprosiť o radu pre kolegyňu, predsedníčku SVB. Vlani si vybudovali vlastnú kotolňu v bytovke (cca 54 bytov), doteraz sa naťahujú s bývalým dodávateľom tepla (CZT) o výmenníkovú resp. asi správnejšie - odovzdávaciu stanicu:
1. Na čo si majú dať pozor pri kúpe OST ?
2. Koľko rokov je odpisová doba OST (aká odpisová skupina) ?
3. Ako zistia, či cena je primeraná:
VST CETETHERM 250 + 160 kW pre ÚK + TÚV, zabudovaná v roku 2001-2 môže stát viac ako 300 tisíc?
Ďakujem veľmi pekne i za príp. ďalšie poznatky, iste sa zídu i viacerým...
Orim
03.06.08,22:30
Načo im je výmeníková stanica, keď majú vlastnú kotolňu. Kotolňou sa môžu vykurovať priamo bez výmeníkovej stanice a to jak ÚK tak aj TUV (tu to ide cez bojler).
petmar
04.06.08,08:41
OK, to je pravda, ale robili to riadnym projektom a kotle majú od známej firmy B.... Musím sa tam ísť pozrieť čo je to i keď nerobím priamo s výmenničkami.., aspoň sa pokúsiť pomôcť kolegynke. Ale aj tak som už počul, že niektorí čo sa odstrihli od CZT, neviem z akých dôvodov museli platiť za výmenničku, nie je to tak? Či je to iný poplatok?
Orim
04.06.08,18:25
Tie platby sú podľa zákona
petmar
05.06.08,05:48
Bol som preskúmať, je to tak, že mali v zmluve s dodávateľom zahrnuté, že ju budú 15 rokov využívať, takže tak či tak by museli platiť alikvotnú časť no tak ju využili, aby nemuseli meniť rozvody. Dáme do poriadku dokumentáciu, dorobiť revízie a bude to.