samanta296
04.06.08,08:49
dobrý deň
chcem sa spytat, učtujem v s.r.o, konateľ previedol z BU peniaze na svoj sukromný učet. Môžem to zaučtovať na 261 a potom vklad do pokladne alebo inak sa to učtuje? Prosím o radu.
Zoltán Kovács
04.06.08,07:09
dobrý deň
chcem sa spytat, učtujem v s.r.o, konateľ previedol z BU peniaze na svoj sukromný učet. Môžem to zaučtovať na 261 a potom vklad do pokladne alebo inak sa to učtuje? Prosím o radu.

Aký je dôvod prevodu? Je to pohľadávka spoločnosti voči konateľovi. S pokladňou to nemá nič spoločné, veď nevložili sa peniaze.
Maxinka
04.06.08,07:24
dobrý deň
chcem sa spytat, učtujem v s.r.o, konateľ previedol z BU peniaze na svoj sukromný učet. Môžem to zaučtovať na 261 a potom vklad do pokladne alebo inak sa to učtuje? Prosím o radu.
Môžeš mu to dať ako pôžičku konateľovi 221/355 a potom keď to vráti zase na účet tak dáš 355/221.
Ale ak chceš môžeš to dať fixne aj do pokladne len aby si potom nemala zbytočné fixné peniaze v pokladni????
samanta296
04.06.08,07:31
neviem, vybral si tie peniaze asi na osobnu spotrebu
Tweety
04.06.08,07:34
neviem, vybral si tie peniaze asi na osobnu spotrebu
Prečo zadávaš otázku na dvoch frontoch?
http://www.porada.sk/t83529-zaciatocnik.html
silvia
04.06.08,07:34
Na výpise z BU je predsa uvedené na aký účet boli peniaze prevedené, že to nebol výber hotovosti, pokladňu by som určite neúčtovala. Môže to byť pôžička konateľovi, ako píše Maxinka, alebo úhrada záväzku napr. pri rozdelení zisku...
samanta296
04.06.08,07:39
ospravedlnujem sa za dve temy, omylom som to poslala dvakrat
leníča
04.06.08,07:54
Dobre je urobiť to ako pôžičku, ale priprav si na tie peniaze aj zmluvu. Mala som podobný prípad, keď si previedol z podnikateľ. účtu v s.r.o. na podnikateľ.účet ako živnostník peniaze a pri kontrole chceli vidieť zmluvu o pôžičke, lebo inak by to u živnostníka brali ako zdaniteľný príjem. V Tvojom prípade by som na konci roka, keď mu zostanú požičané peniaze naúčtovala aj úrok z pôžičky.