ivana lama
04.06.08,10:07
Dobry den,

pred tyzdnom som zacala pracovat vo firme A, spol. s.r.o. Nadriadeny odo mna ziada aby som vytvorila jednoduchu zmluvu medzi firmou A a firmou B.
Nasa firma A pouziva sluzby firmy B, za ktore nam firma B dava zlavu 30% - a teda v zmluve je najpodstatnejsie uvedenie danej zlavy.

1. Mam radsej navrhnut dohodu alebo zmluvu o spolupraci?? aky je medzi nimi rozdiel?

2. nadriadeny chce aby som ako zamestnanec firmy A figurovala na zmluve ako zastupena ja. Moze to odo man ziadat?

dakujem
i.
Vranová
04.06.08,08:11
Ty máš právnické vzdelanie, alebo aspoň právnické minimum? Ak nie, tak prečo to máš robiť?
dana9
04.06.08,08:16
Terminologicky medzi pojmom dohoda a zmluva nie je žiadny rozdiel.
A úplne súhlasím s príspevkom č. 2. :-)
ivana lama
04.06.08,08:26
nie nemam....ani len pravnicke minimum... :)

nadriadeny argumentoval tym, ze ziada len navrh na jednoduchu zmluvu...
Vranová
05.06.08,13:42
nie nemam....ani len pravnicke minimum... :)

nadriadeny argumentoval tym, ze ziada len navrh na jednoduchu zmluvu...
Spravíš to raz, ak len návrh zmluvy a budeš to robiť stále. Poznám to z praxe, ale ide v podstate o to, že nepoznáš právnicke kľučky a môže sa stať, že zabudneš niečo ošetriť a keď príde na lámanie chleba, tak si to odskáčeš!!!!§
Proste argumentuj, že nemáš žiadne vzdelanie v tomto smere!!! Viem, že sú majitelia neúprosní, ale vyhni sa tomu!!! Držím Ti palce!!
Zuna 3
18.05.09,08:06
Prosím Vás chcela by som poradiť s týmto:

Zamestnavateľ odo mňa chce napísať nejakú dohodu , jedná sa o
dohodu medzi fyzickou osobou-nepodnikateľ a SZČO , ide o kúpu domu z realitnej kancelárie na SZČO, pričom SZČO ten tom zrekonštruuje a potom ho predá. Tá fyzická osoba by vložila časť peňazí na kúpu toho domu.
Poraďte mi prosím akú zmluvu s tou fyzickou osobou treba uzavrieť,
aby mal on doklad že vložil peniaze do toho domu.
Ďakujem vopred za odpovede.
Zuna 3
18.05.09,11:32
Prosím poraďte, šéf to chce vedieť...