raja7
04.06.08,13:48
Prosím Vás o radu: zamestnanec mi oznámil, že v máji 2008 jeho syn ukončil strednú školu a od 9.6.2008 nastupuje do zamestnania. Môžem mu ešte za jún 2008 vyplatiť daňový bonus a stačí túto zmenu poznačiť do jeho vyhlásenia, alebo treba k tomu doložiť napr.kópiu prac. zmluvy...? Ďakujem za odpovede.
evka-janekova
04.06.08,11:54
no v zákone sa píše: ... uplatňuje za každý kalendárny mesiac, na začiatku ktorého boli splnené podmienky na jeho uplatnenie.

A ešte taká pomôcka, nárok na daňový bonus je, ak sú poberané prídavky na dieťa. Takže ak mu prišli prídavky, tak mu môžeš vyplatiť aj daňový bonus. Potom by som priložila aj kópiu pracovnej zmluvy a na budúci mesiac už nemá nárok na daňový bonus.

Tak si to ja myslím, hádam si dobre myslím.

Pekný deň
Zoltán Kovács
04.06.08,13:05
no v zákone sa píše: ... uplatňuje za každý kalendárny mesiac, na začiatku ktorého boli splnené podmienky na jeho uplatnenie.

A ešte taká pomôcka, nárok na daňový bonus je, ak sú poberané prídavky na dieťa. Takže ak mu prišli prídavky, tak mu môžeš vyplatiť aj daňový bonus. Potom by som priložila aj kópiu pracovnej zmluvy a na budúci mesiac už nemá nárok na daňový bonus.

Tak si to ja myslím, hádam si dobre myslím.

Pekný deň

Kópia prac.zmluvy syna podľa mňa nemá čo hľadať v osobnom spise otca u iného zamestnávateľa (viď. ochrana osobných údajov). Na DB je nárok, nakoľko k 1. v mesiaci boli ešte splnené podmienky. Zmenu treba vykonať vo vyhlásení, a to úplne stačí.
raja7
05.06.08,08:15
Ďakujem Vám :)