phs
04.06.08,14:35
Dobrý deň prajem všetkým poraďákom.

Mám takúto otázku:

Som vlastníkom budovy aj pozemku pod ňou, ale je umiestnená v uzavretom oplotenom areály iného vlastníka.
Za akých podmienok môžem prechádzať do svojej budovy cez jeho pozemok,
kedykoľvek, cez deň aj v noci ?!

Ďakujem vopred.
S pozdravom
Kámo :)
Chobot
04.06.08,13:30
Dobrý deň prajem všetkým poraďákom.

Mám takúto otázku:

Som vlastníkom budovy aj pozemku pod ňou, ale je umiestnená v uzavretom oplotenom areály iného vlastníka.
Za akých podmienok môžem prechádzať do svojej budovy cez jeho pozemok,
kedykoľvek, cez deň aj v noci ?!

Ďakujem vopred.
S pozdravom
Kámo :)

TO znamená, že na tvoj pozemok prechádzaš cez pozemok vo vlastníctve nikoho iného? Ak áno, tak by si mal zabezpečiť, aby ten iný mal na LV zapísanú ťarchu, že musí umožniť prechádzať tebe cez jeho pozemok. Vtedy môžeš prechádzať kedykoľvek.

Pokiaľ tú ťarchu tam nemá, tak teoreticky ťa nemusí vôbec vpustiť na jeho pozemok a neumožní ti dostať sa na tvoj pozemok.
phs
04.06.08,13:42
Ďakujem za promptnú odpoveď p. Chobot.
A ako to myslíš s tým "teoreticky" ?
Dá sa to ináč prakticky, ten prechod cez ?!
Zdraví,Kámo.
Zoltán Kovács
04.06.08,13:45
Ďakujem za promptnú odpoveď p. Chobot.
A ako to myslíš s tým "teoreticky" ?
Dá sa to ináč prakticky, ten prechod cez ?!
Zdraví,Kámo.

Kým nemá na LV ťarchu (vecné bremeno) prechodu, je na susedovej dobrej vôle či ťa pustí do tvojej nehnuteľnosti alebo nie. Ak nie nemáš na neho žiadne páky.
Chobot
04.06.08,13:50
Ďakujem za promptnú odpoveď p. Chobot.
A ako to myslíš s tým "teoreticky" ?
Dá sa to ináč prakticky, ten prechod cez ?!
Zdraví,Kámo.

Možno máte teraz ústnu dohodu, že tam môžeš chodiť. Ale môže si to rozmyslieť, a potom to už nebude len teoreticky, ale pocítiš to aj prakticky. :rolleyes::D

Tak som to myslel.
phs
05.06.08,06:55
Veľmi pekne Ti ďakujem za úplnú odpoveď, p. Chobot.
Teším sa na ďaľší pokec a zdravím.
Kámo.:D
balunka
05.06.08,07:16
Možno máte teraz ústnu dohodu, že tam môžeš chodiť. Ale môže si to rozmyslieť, a potom to už nebude len teoreticky, ale pocítiš to aj prakticky. :rolleyes::D

Tak som to myslel.
Chobot má pravdu mám s tým svoje skúsenosti:confused:
za týždeň si to môže rozmyslieť a ty si potom budeš musieť kúpiť vrtuľník aby si sa dostal na svoj pozemok
phs
05.06.08,07:55
Vďaka, bublinka.
Zdravím.
balunka
05.06.08,11:21
Vďaka, bublinka.
Zdravím.
neviem či to patrila mne-ja som balunka ale vďaka za lichôtku,takto ma ešte nikto neoslovil ani môj manžel:---
rickman
05.06.08,13:17
Chobot má pravdu mám s tým svoje skúsenosti:confused:
za týždeň si to môže rozmyslieť a ty si potom budeš musieť kúpiť vrtuľník aby si sa dostal na svoj pozemok

Nad tým som rozmýšľal aj ja :)..

Ak sa so susedom nedohodne podobrom, tak si bude robiť nočné lety a sused si to hneď rozmyslí... Čo myslíte, aký hluk dokáže spraviť helikoptéra z roku 1975?
http://www.airplanemart.com/uploaded_images/2001_1186258295.jpg
Cena: USD 65,600
phs
05.06.08,14:00
Dobrá mašinka:)Zišla by sa nielen na nočné lety;)
Ďakujem vám za rady!:D
Zitulda
09.07.08,19:12
Kto mi vie povedať ??? stredotlaký plynovod a ešte k tomu 2 káble T-Comu na pozemku sú či nie sú vecným bremenom. Máme veľký problém a budeme radi ak nám to objasníte. Viac som písala v téme " Kúpa stavebného pozemku a náležitosti s tým spojené"