Marikal
04.06.08,14:57
http://www.porada.sk/images/icons/icon15.gif Ahojte...neviem či sa to týka tejto témy, ale neviete mi niekto poradiť ako a kde sa dá získať úver pre podnikateľa pri nulovom alebo nízkom / cca 100 000,-/ čiastkovom základe dane za minulé zdaňovacie obdobie?? Mám na mysli poskytnutie úveru od banky, nie od nebankových subjektov. Prešla som už všetky banky a nikde to nevychádza. Existuje nejaká iná, podotýkam legálna, možnosť?
linko1
06.06.08,15:18
a čo tak založiť /ak vlastníte / nehnuteľnosť?
AnikoAd
06.06.08,15:47
ja som si zobrala hypobiznis uver od Dexia banky,založila som budovu,tiež som mala nizky ČZD
linko1
06.06.08,18:08
pokiaľ viem, asi je to jedniné riešenie, založiť nehnuteľnosť, a aj úroky sú celkom v pohode...
bugino
10.06.08,17:40
ja som si tiez teraz podaval ziadost v Dexii. Je problem, ze som zacinajuci cca 1 rok a mal som dost vysoke pocitacne naklady. Hospodarsky vysledok za minuly rok mi vysiel -83 tisic. Myslite si, ze je mozne, aby mi schvalili ten uver? bude kryty aj nehnutelnostou v 6nasobnej vyske pozadovaneho uveru.

to AnikoAd: ako dlho mas zalozenu firmu? a aky ti dali urok?

Diky
linko1
15.06.08,13:30
každopádne treba ísť do banky a informovať sa, ak v jednej to neprejde, tak môže v druhej, tretej, netreba to vzdať, teraz sú oveľa viac benevolentnejší v bankách ako boli v minulosti...
Filip Glasa
16.06.08,12:51
existujú tie "hypotéky" bez dokladovania príjmu, ak sa zakladá nehnuteľnosť za dvojnásobnú cenu ako je výška úveru.
bugino
17.06.08,08:36
nedali mi to v tej Dexii.
Je zaujimave, ze pokial sa jedna o uplne novu s.r.o. tak daju a nie je problem. Ale kedze existujem od aprila minuleho roka, a uzavrel som minuly rok so stratou /zaujimalo by ma kto prvy rok neskonci so stratou/ tak mi ho nedali.

Neviem, co je to tam za politiku.
Neviete mi poradit, kde by som zohnal este uver na zacinajucu firmu ruceny nehnutelnostou?
jedna sa mi o 1mil. uver ruceny nehnutelnostou s hodnotou 6mil.. mam podnikatelsku historiu 1 rok. Any idea?

Este je tu taka vec, ze by som si to zobral na seba ako sukromnu osobu. Ako to potom viem dat do nakladov v mojej s.r.o.? som v nej konatel aj jediny spolocnik - daju sa dat uroky do nakladov ked je to na sukromnu osobu?


Diky za kazdu radu
linko1
17.06.08,10:51
ak by bola nehnuteľnosť vo vlastníctve s.r.o. tak všetko ide do nákladov, ale ak ste vlastníkom len ako súkromná osoba, tak sa to nedá - odpisovať a dávať do nákladov,
jedine, že by ste ju potom vložili do s.r.o
a čo tak kúpiť nehnuteľnosť trebárs na manželku a ona by vám to potom mohla prenajímať....
Marikal
17.06.08,12:08
nedali mi to v tej Dexii.
Je zaujimave, ze pokial sa jedna o uplne novu s.r.o. tak daju a nie je problem. Ale kedze existujem od aprila minuleho roka, a uzavrel som minuly rok so stratou /zaujimalo by ma kto prvy rok neskonci so stratou/ tak mi ho nedali.

Neviem, co je to tam za politiku.
Neviete mi poradit, kde by som zohnal este uver na zacinajucu firmu ruceny nehnutelnostou?
jedna sa mi o 1mil. uver ruceny nehnutelnostou s hodnotou 6mil.. mam podnikatelsku historiu 1 rok. Any idea?

Este je tu taka vec, ze by som si to zobral na seba ako sukromnu osobu. Ako to potom viem dat do nakladov v mojej s.r.o.? som v nej konatel aj jediny spolocnik - daju sa dat uroky do nakladov ked je to na sukromnu osobu?


Diky za kazdu radu
Veď to je to ?!? ...ak dlhšie podnikáš a máš nízky ČZD nemáš šancu. Prešla som všetky banky a nič!!! Keď som mala pred 2 rokmi vyššie obraty na účte tak mi ponúkali kontokorent ako divý, div sa nepretrhli.
Ak máš nehnuteľnosť skús ešte Tatra-banku, tam mi ponúkali úver zaručený nehnuteľnosťou...lenže s nimi mám dosť blbé skúsenosti, dlho im to trvá, veľmi dlho.